آمار .

.

تمرین امروز ; بازگشت حاتمی و صادقی / شیرین کاری پسر سید

خبرگزاری فارس: بازگشت حاتمی و صادقی و تأخیر 30دقیقه‌ای جباری/رحمتی مصدوم شد

تیم استقلال بعد از دو روز استراحت از ساعت 17:30 امروز تمرینات خود را جهت آماده‌سازی برای دیدار مقابل الریان قطر برگزار کرد. نکته جالب تمرین امروز بازگشت فرزاد حاتمی و امیرحسین صادقی بود که این دو بازیکن با موافقت قلعه‌نویی و وساطت پورحیدری از امروز کار خود را با آبی‌پوشان از سر گرفتند. این دو پس از حضور در زمین به سمت قلعه نویی رفته و با وی دست دادند.

*یک هوادار معلول در تمرین استقلال حاضر شد و با بازیکنان این تیم عکس یادگاری گرفت. فرهاد مجیدی نیز قبل از شروع تمرین به سمت وی رفت و علاوه بر گرفتن عکس جویای حال این هوادار شد.

*میرشاد ماجدی با شوخی‌های بازیکنان مواجه می‌شد. اعضای تیم استقلال به سرپرست آبی‌پوشان بابت حضورت در انتخابات شورای شهر تبریک گفته و از وی درخواست‌هایی را با طعنه داشتند!

*جواد نکونام و هاشم بیک‌زاده دو بازیکنی که در آخرین تمرین آبی‌پوشان دچار آسیب‌دیدگی شده بودند امروز در تمرین استقلال حاضر شدند. بیک‌زاده به همراه ساموئل زیر نظر دکتر حاج‌قاسم برنامه‌های آماده‌سازی را پشت سر گذاشت.

*حسن اشجاری با رفع آسیب‌دیدگی‌اش در برنامه‌های گروهی آبی‌پوشان شرکت کرد. وی حتی در تمرین درون‌تیمی استقلالی‌ها نیز در گروه نارنجی حاضر بود.

*سید مهدی رحمتی که به همراه فرزندش به محل تمرین آمده بود زیر نظر حمید بابازاده به تمرین پرداخت

*در گوشه‌ای از زمین فرزندان سید مهدی رحمتی و کیانوش رحمتی به بازی گل کوچک می‌پرداختند. این دو بازیکن کوچک به سوژه جالبی برای عکاسان تبدیل شده بودند تا جایی که یکی از عکاسان از پسر رحمتی خواست تا پس از گل زنی شادی کند تا از او عکس بگیرد. او هم برای این کار پیراهن خود را بالا زد و تصویر پدرش را که روی آن نقش بسته بود نشان داد.

*امیر قلعه‌نویی قبل از آغاز تمرین امروز بازیکنان را دور هم جمع کرد و صحبت کوتاهی در حدود 3 دقیقه با آنها انجام داد. وی از بازیکنان خواست تا توجهی به شکست سپاهان نداشته باشند و تنها روی دو دیدار آینده مقابل فولاد و داماش تمرکز کنند.

*مجتبی جباری با تأخیر 30 دقیقه‌ای به محل تمرین آبی‌پوشان رسید و سپس در کارهای تاکتیکی حاضر شد.

*شاهرخ بیانی، منصور پورحیدری و سیروس دین‌محمدی حاضران تمرین امروز آبی‌پوشان بودند.

*حدود 40 نفر از طرفداران تیم استقلال در تمرین امروز این تیم حاضر شده و نظاره‌گر تمرینات شدند.

* بازیکنان استقلال در پایان تمرین در دو گروه زرد و نارنجی فوتبال درون تیمی انجام دادند که مهدی رحمتی در اواخر بازی روی یک صحنه از ناحیه مچ پا احساس درد کرد و به بیرون از زمین رفت


در واکنش به درخواست سازمان لیگ برای تغییر زمان بازی با فولاد / مخــــالفیـــم

میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال در این خصوص گفت: در این زمینه با امیر قلعه‌نویی مشورت کردم و او به طور کل با این مسئله مخالفت کرد.

ما به هیچ عنوان حاضر به تغییر شرایط نیستیم به این خاطر که روزهای سخت و فشرده مسابقاتمان را پشت سر گذاشتیم مگر می‌شود ما دهم به مصاف العین برویم و یازدهم به تهران برگردیم و پس از یک روز استراحت مجددا روز سیزدهم در لیگ برتر بازی کنیم.

هرگز این برنامه را نمی‌پذیریم و به همان برنامه قبلی سازمان لیگ پایبند هستیم

درستشم همین بـــود . همون برنامه اول خوبه. همون هم می مونه چون اجباری نبود فقط پیشنهادی بود ...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آخرین وضعیت مصدومان

کاوه ستوده در مورد آخرین وضعیت مصدومان استقلال اظهار داشت: هاشم بیک زاده پس از چند جلسه فیزیوتراپی امروز در تمرینات حضور پیدا کرده است و باید وضعیت او را بسنجیم.

جواد نکونام هم مشکلی ندارد و می تواند تمرین کند.

ضمن اینکه ساموئل هم مسئله خاصی ندارد.

وی در مورد عباس محمدرضایی گفت: این بازیکن با سرماخوردگی جزیی روبرو شده که جای نگرانی نیست

* اشجاری: به بازی با الریان می رسم

برای اینکه وزن پست بره بالا ! این عکس رو میذارم واسه تمرین چهارشنبه اس ...

 
شـــــنل قهرمانـــی را آبــــــــی بدوزیــــــدمیدونم زوده ولی ضرر نداره حالا بدوزید فوقش قهرمان نمیشیم دیگه !!!

ولی جدا اگه از فولاد هم ببازیم توی آزادی دیگه داماش رو می بریم . داماش این بازی واسه این شیر شده بود که خودش برای بقا میجنگه ولی الان موندنش حتمی شده و اینجوری جلوی ما بازی نمی کنه . تازه بازی توی گیلان و چمن مصنوعی و ... به کنار

+ افشین ناظمـــی خــــیلی مَرده !

 
روزی که حجازی عقاب آسیا شد

این عکس در سال ۱۳۵۱ و درست چند روز بعد از بازی با کره شمالی که با درخشش فوق العاده ناصر حجازی همراه بود در کیهان ورزشی چاپ شد.کیهان ورزشی با مقایسه ی ناصر حجازی و لی جانگ مو (ستاره ی آن روزهای دروازه بانی آسیا) نوشت: «بعد از این بازی ها عقاب آسیا متولد شد. مردی که لی جانگ مو را مقهور خود کرد و لقب بهترین دروازه بان آسیا را از آن خود کرد. مردی به نام ناصر حجازی!»

این عکس در اردیبهشت سال ۱۳۵۱ و درست دو روز بعد از با کره شمالی گرفته شد که این بازی با عملکرد فوق العاده و حماسیِ ناصر حجازی همراه بود.

فرودگاه مهرآباد! ده هزار نفر منتظر ملاقات با بهترین دروازه بانشان هستند. آن ها به محض دیدنش به او خوشامد می گویند و شدت این اشتیاق به حدی است که هر کسی کت ناصرخان را به گوشه ای می کشد.

تعداد جمعیت یک رکورد در تاریخ تیم های ملی محسوب می شد. یک دهم جمعیت تهران به فرودگاه مهرآباد آمده بود. به دلیل ازدحام جمعیت نیروی ویژه به صحنه وارد می شود. اما جمعیت دست بردار نیست و با کشیدن ناصر او را بار دیگر به سوی خود می آورد. او در این صحنه کراوات و کُت خود را از دست داد و ساعتش در فشار جمعیت درآمد و گم شد، ساعتی که همسر مهربانش به او هدیه داده بود.

جمعیت یک صدا فریاد می زند: «ناصر دوسِت داریم… ناصر دوسِت داریم». برخی از افراد برایش هدیه آورده اند و برخی از شدت فشارِ ناشی از ازدحام جمعیت آسیب دیده اند. اکثر افراد تلاش می کنند تا از او امضا بگیرند و برخی برایش فرش آورده اند تا پیش پایش پهن کنند.

ناصر حجازی هیچ گاه آن روز را از یاد نبرد. او به قهرمانی ملی بدل شده بود و هزاران نفر یک صدا می گفتند: «ناصر بیا اینجا، ناصر بیا اینجا…»

دو روز بعد از این اتفاق هنگامی که ناصر حجازی با خبرنگار روزنامه جوانان مصاحبه می کرد به قضیه ی ساعت خود و چگونگی از دست دادن آن اشاره کرد. بعد از یک هفته، یک مرد ۱۶ ساله، ساعتش را به مسئولان باشگاه تاج تحویل داد و آدرس خود را نیز به مسئولان داد. چند روز بعد، یک پستچی زنگ منزل مرد ۱۶ ساله را به صدا درآورد. او در را باز کرد. پستچی به او گفت که یک بسته ی ویژه دارد. آن مرد برای دریافت این بسته ی ویژه به اداره ی پست رفت. هنگامی که جعبه را باز کرد با عکسی از ناصرخان و پیراهنی که با آن برای باشگاه تاج بازی کرده بود مواجه شد. ناصر یک نامه ی تشکر هم به این هدایا پیوست کرده بود!»

سپاهانی ها روی توانایی های خود تمرکز کنند

خبرگزاری فارس: ماجدی:شکایت سپاهان از استقلال کار رحیمی نیست/آنها روی توانایی خود تمرکز کنند

میرشاد ماجدی در خصوص بازگشت صادقی و حاتمی به تمرینات استقلال اظهار داشت: واقعیت قضیه این است که وقتی با منصور پورحیدری پیر فوتبال صحبت کردیم قلعه‌نویی تشخیص داد که این دو  نفر به تمرینات برگردند احساس ما این بود که وفاق و همدلی را رواج بدهیم و حتماً آقای پورحیدری چیزهایی را می‌بینند که خیلی‌ها نمی‌بینند. به همین خاطر این دو نفر فردا به تمرینات ما اضافه خواهند شد.

وی در خصوص اینکه مسئولان باشگاه سپاهان عنوان کردند باشگاه استقلال باید قرارداد ردی و توزی را منتشر کند، گفت: ضمن احترامی که برای رحیمی مدیرعامل سپاهان قائلم ولی متأسفم که آنها با این همه پتانسیل و توانایی بعد از بازی‌ها به دنبال شکایت هستند به جای آنکه به سمت فوتبال حرفه‌ایی برویم به دنبال آتو گرفتن از تیم‌های دیگر هستیم و فکر می‌کنم خود سپاهانی‌ها هم می‌دانند که خبر سه اخطاره شدن بیک‌زاده از سوی خود آنها بوده است.

وی تأکید کرد: اعتقاد دارم سپاهان روی توانایی‌های خود تمرکز کند و می‌دانم که مدیریت ما بسیار قوی است و فتح‌الله‌زاده می‌داند که چه کار انجام می‌دهد او به تمام تصمیمات فسخ و ثبت قرارداد اشراف دارد و جالب است که سپاهانی‌ها به جای زدن حرف‌شان داخل زمین به شکایت روی آوردند اما مطمئنم بحث شکایت از طرف رحیمی نبوده است.

سرپرست تیم استقلال در خصوص ثبت‌نام در شورای شهر و نامزدی‌اش برای انتخابات گفت: طی مشورتی که با دوستانم داشتم آنها گفتند که اگر شرکت کنم می‌توانم کمک کنم از همین‌رو به دور از هر حزب و گروهی به صورت شخصی و مردمی در انتخابات حاضر شدم  واگر انتخاب شوم با جان و دل کمک خواهم کرد و مطمئن باشید اگر حس کنم باری روی دوش مردم باشم، کنار خواهم کشید


از قلعه نویی خواستم جریمه ی دیگری برای صادقی و حاتمی در نظر بگیرد

خبرگزاری فارس: از قلعه‌نویی خواستم جریمه دیگری برای حاتمی و صادقی در نظر بگیرد/ نظر گرفتن از کی‌روش اشتباه است

منصور پورحیدری در مورد اینکه قلعه‌نویی اعلام کرده حاتمی و صادقی را با نظر پورحیدری بخشیده است، گفت: به هر حال قلعه‌نویی همیشه به من محبت داشته ما معمولا با یکدیگر صحبت می‌کنیم. ایشان در این ارتباط از من سؤال کردند و من هم گفتم اگر امکانش هست، جرائم دیگری را در نظر بگیرید و با توجه به اینکه 5-6 مسابقه بیشتر باقی نمانده اگر نظم تیمی بر هم نمی‌خورد، با در نظر گرفتن جریمه دیگری این دو بازیکن به تمرینات تیم بازگردند.

وی تاکید کرد: استقلال باشگاه بزرگی است و هواداران فراوانی دارد. باید چارچوب ویژه‌ای در باشگاه حکمفرما باشد که من و خود قلعه‌نویی روی این موضوع تاکید داریم. وقتی بازیکنی اشتباه می‌کند می‌توان تنبیهات مختلفی برای او در نظر گرفت. حتما باید این مسئله به او گوشزد شود که در صحبتی که با قلعه‌نویی داشتیم در این ارتباط حرف زدیم.

مدیرفنی استقلال در مورد شرایط استقلال در جدول و شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر اظهار داشت: ضمن احترامی که برای سپاهان قائل هستم و اعتقاد دارم که آنها باشگاه بزرگی هستند، در این مسابقه روی بی‌دقتی و عدم زدن ضربات آخر و روی بدشانسی نتوانستیم نتیجه بگیریم. یکی از مسابقات خوبمان را به نمایش گذاشتیم و می‌توانستیم با بهره بردن از موقعیت‌هایمان فاصله را در صدر جدول بیشتر کنیم. به هر حال در طول بازی استرس زیادی وجود داشت و این هم از جذابیت‌های فوتبال است. به ادامه راه امید زیادی دارم و می‌دانم که همیشه اینقدر بدشانس نخواهیم بود


پاشازاده : ناگزیر شدم از حق استقلال دفاع کنم / بله آقای دایی , مربی تیم ملی هم پرسپولیسی بود !

کاپیتان پیشین تیم استقلال گفت:مایلی کهن که برایش به عنوان یک مربی احترام قائلم دو سال من را در بهترین سالهای فوتبالم از پوشیدن پیراهن تیم ملی محروم کرد ولی به احترام کسوتش سکوت کرد.

مهدی پاشازاده درباره اظهارات علی دایی پس از نظرسنجی برنامه 90 هفته گذشته مبنی بر اینکه اکثر بازیکنان مطرح هم نسل او پرسپولیسی بودند عنوان کرد:ایشان درست می گویند،به جز بازیکنان،سرمربی تیم ملی و مدیران تاثیرگذار در فدراسیون فوتبال هم پرسپولیسی بودند و این در انتخاب هایی که در آن مقطع در تیم ملی اتفاق افتاد کاملا مشخص و روشن بود.بله،این ها همه پرسپولیسی بودند اما 7 سال نتوانستند استقلال را ببرند . کمترین گل را به ما زدند.

وی ادامه داد:برای دایی احترام فراوانی قائل هستم و او را بی تردید بهترین بازیکن فوتبال کشور پس از انقلاب می دانم اما بیان این جمله که اکثر بازیکنان مطرح آن زمان پرسپولیسی بودند زیاد جالب نیست.مگر در زمان علی دایی،در استقلال بازیکنانی نظیر:جواد زرینچه بازی نمی کردند؟مگر همان زمان رضا حسن زاده ها در استقلال نبودند؟

قبل از دایی،در همان اوایل دهه هفتاد مگر صمد مرفاوی برای استقلال و تیم ملی گل نمی زد؟فراموش نمی کنیم همان زمان ،عباس سرخاب بازیکن برتر جام باشگاههای آسیا شد.مجید نامجومطلق با آن فوتبال تکنیکی و با شعورش آیا نمی توانست در این جمع باشد؟کجای اکثر بازیکنان مطرح آن زمان پرسپولیسی بودند؟استقلال آن سالها قهرمان آسیا شد و با این منطق لابد بازیکن مطرح نداشت! 

پاشازاده با اشاره به نظرسنجی برنامه 90 در دوشنبه شب گذشته افزود:معتقدم 90 زبان گویای فوتبال است و باید از آن حمایت کرد .اینجا هم از خودم حرف نمی زنم و نمی خواهم بگویم چرا در بین نفرات نظرسنجی بودم یا نبودم اما به عنوان یک استقلالی و برای دفاع از حق هواداران استقلال،می گویم که جای بازیکنانی که نام بردم یا نفرات دیگری که در این سالها در استقلال حضور داشتند در این نظرسنجی خالی بود.

فکر نمی کنم نظرسنجی انتخاب بازیکن برتر دو دهه با 5 گزینه ممکن باشد.این نظرسنجی برای فوتسال بود.عابدزاده دروازه بانش بود و 4 بازیکن هم برای جلو حضور داشتند.دوستان می گفتند جای وحید شمسایی خالی بود!

وی افزود:آقای مایلی کهن که برایش به عنوان یک مربی احترام قائلم دو سال من را در بهترین سالهای فوتبالم از پوشیدن پیراهن تیم ملی محروم کرد ولی به احترام کسوتش سکوت کردم. حالا که اینگونه بحث ها مطرح می شود ناگزیرم از حق استقلال دفاع کنم.در آن زمان برای استقلال و استقلالی ها یک نبرد و رقابت نابرابر در تیم ملی وجود داشت که آنهاییکه خاطرات فوتبال را به یاد دارند به خوبی از آن با خبرند.خدا را شکر می کنم که به عنوان یک استقلالی در جام جهانی مقابل آلمان و آمریکا و یوگسلاوی بازی کردم و به اروپا رفتم.خوشحالم هنوز پس از سالها بازی ملبورن و اتفاقات آن در ذهن مردم وجود دارد.این را هم بگویم که برخی از همین بازیکنانی که در آن زمان به پرسپولیس رفتند،اساسا استقلالی بودند و حتی با باشگاه ما هم مذاکره کردند اما به هر دلیل به پرسپولیس رفتند

دمـــــــت گرم


صادقی:از سال 82 شاگرد منصورخان هستم

امیر حسین صادقی درباره بازگشت خود به تمرینات استقلال اظهار داشت:هیچ وقت فکر نمی کردم دلبستگی ام به استقلال این قدر باشد چون در همین دو،سه روزی که نبودم دلم خیلی برای تیم و حال و هوای تمرینات تنگ شده است.در این چند روز تمریناتم را ادامه دادم تا از شرایط آمادگی دور نشوم.

مدافع استقلال در پاسخ به این پرسش که منصور پورحیدری برای بازگشت او و فرزاد حاتمی وساطت کرده است گفت:منصورخان اولین مربی من در تیم بزرگسالان بود.فکر می کنم سال 82 بود که افتخار شاگردی ایشان را در تیم بزرگسالان استقلال پیدا کردم و هنوز هم خودم را شاگرد او می دانم.از حسن نظر ایشان سپاسگزارم.هر چند خودم هم وظیفه دارم با او تماس بگیرم و تشکر کنم.علاوه بر این از مدیران و معاونان باشگاه هم که در این مدت خیلی به من لطف داشتند و تماس گرفتند سپاسگزارم و به عنوان یک سرباز در خدمت استقلال خواهم بود.

وی درباره اینکه سرانجام دلیل محرومیت دو روزه اش از تمرین استقلال چه بود بیان کرد:هر چه بود گذشت.من اگر اشتباهی بکنم با صراحت آن را می پذیرم.آن روز بازی استقلال مقابل سپاهان فضای عجیبی در ورزشگاه وجود داشت و من برای نیمه دوم خیلی انگیزه داشتم.با این وجود می پذیرم که چه یک دقیقه بازی کنم و چه 90 دقیقه و چه بازی نکنم حق اعتراض ندارم.اگر آن روز هم حرفی زدم به خاطر انرژی زیادی بود که در وجودم ماند و فکر کنم ته نشین شد!خدا یک بار دیگر به ما نظر کرد و در لحظات پایانی بازی را مساوی کردیم.امیدوارم با نتایجی که در بازی های باقیمانده می گیریم ،به قهرمانی نزدیک تر شویم


سپاهانی ها فرافکنی می کنند

شیرازی،رییس هیئت فوتبال استان تهران اظهار داشت:مگر ما الزامی در خصوص ارائه فسخ قرارداد به باشگاه ها داریم؟

وی افزود:در تاریخ 23 آذر سال گذشته باشگاه استقلال با ارسال نامه ای از ما خواست تا نام 5 بازیکن را فهرست این تیم خارج کنیم.ردی،توزی،جانواریو،انصاری و فریدون زندی این 5 نفر بودند.ما از سازمان لیگ حرفه ای که آقای بهروان آن موقع رییسش بود کسب تکلیف کردیم.

در تاریخ دوم دی سال گذشته آقای فتح الله زاده نامه ای به آقای بهروان نوشت و با توجه به تفاهمنامه ای که میان باشگاه و ردی نوشته شد خواهان فسخ قرارداد این دروازه بان شد.در تفاهمنامه آمده بود که اگر پول این بازیکن پرداخت شود قرارداد خود به خود فسخ می شود.این پول پرداخت شده بنابراین قرارداد خود به خود فسخ است.

شیرازی اظهار داشت:در مورد توزی هم باید بگویم که این بازیکن در تمرینات استقلال حضور نیافت و با توجه به غیبت غیرموجه وی،باشگاه استقلال به کمیته انضباطی نامه نوشت و این کمیته حکم داد که قرارداد توزی فسخ شده است .متن این حکم هم موجود است. 

شیرازی تأکید کرد:جدا از این دو با خروج نام انصاری یک جای خالی در لیست استقلال به وجود آمد که نام چهارمحالی در آن ثبت شد لذا برای ثبت قرارداد مجیدی جای خالی وجود داشت.یعنی استقلال سه جای خالی داشت. 

وی ادامه داد:مطمئن باشید اگر بازیکنی مشکلی داشته باشد برایش کارت بازی صادر نمی شود.من فکر می کنم باشگاه سپاهان در حال فرافکنی است و جنگ روانی راه انداخته.

 

آبی پوشان وزنه زدند / حضور مجیدی در تمرین

آبی پوشان پیش از ظهر روز پنجشنبه با حضور در سالن وزنه مجموعه ورزشی انقلاب،تمرینات خود را پیگیری کردند و به مدت یک ساعت وزنه زدند.

در این تمرین،فرهاد مجیدی که روز چهارشنبه دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا شده بود شرکت داشت اما بازیکنان دیگری نظیر:هاشم بیگ زاده،مجتبی جباری،خسرو حیدری،مهدی رحمتی،جواد نکونام و جی لوید ساموئل حضور نداشتند.

علاوه بر این،میرشاد ماجدی،سرپرست تیم استقلال هم پس از بازگشت از اهواز در این تمرین حضور داشت.

استقلال روز جمعه تمرین نخواهد کرد و از روز شنبه برای بازی برگشت مقابل الریان قطر تمرین می کند.

آبی پوشان روز سه شنبه سوم اردیبهشت در تهران میزبان تیم الریان هستند

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

صادقی و حاتمی با وساطت پورحیدری به تمرینات برگشتند

امیر حسین صادقی و فرزاد حاتمی به تمرین تیم استقلال برمی گردند.

صبح روز پنجشنبه جلسه ای میان امیر قلعه نوعی با منصور پورحیدری و میرشاد ماجدی برگزار شد و در نهایت مقرر گردید که صادقی و حاتمی از روز شنبه در تمرین تیم استقلال حاضر شوند.

این دو بازیکن پس از بازی استقلال مقابل سپاهان از حضور در تمرین منع شده بودند اما با وساطت منصور پورحیدری، مدیر فنی استقلال و میرشاد ماجدی، سرپرست تیم از روز شنبه در تمرینات آبی پوشان حاضر می شوند.


چـــهار انگشـــتی

سوت آغاز بازی که به صدا در آمد همه ی نگاه ها به او بود. همه منتظر بودند که کاری انجام دهد! انگار در آن بازی حتما باید اتفاقی می افتاد! برای خودش هم سخت بود! بازی در آزادی آن هم مقابل هزارها چشم قرمز! مقابل فریاد های سیاهشان! و البته مقابل اندک هوادارانی که لباس آبی به تن و عشق او در دل، برای وصالِ دیدارِ او در دل قرمزها نفوذ کرده بودند!

هر قدمی که بر می داشت، هر توپی که به او می رسید فریادها بالا می گرفت! هو کردن ها و فحش ها بود که از دهان های سرخ خارج می شد. پا به توپ وارد محوطه شد! مدافع حریف به استقبالش آمده بود… اما چه استقبالی؟!… استقبالی که او را به زمین زد! نه او را به آسمان برد! آسمان آبی دل های من و تو! آری وقتی که لباس زرد از تن خارج و لباس آبی که نمایانگر هویتش بود را بوسید، همه با او تا آسمان رفتیم! وقتی که با وجود یک نفر بودنش، هزار نفر را به زمین کوبید و او ماند و شعله های آبی عشقش که دوباره به استقلال رسیدند و سال ۹۱ برای فرهاد که از شیرینش دور بود، اینگونه آغاز شد!

شاید یکی از جنجالی ترین اتفاقات فروردین ۹۱ بود! وقتی که سرخ ها سرخوش از اخراج او بودند، با بوسیدن لباس آبی و نشان دادن ۴ انگشتش از خواب خیالی بیدار شدند و موجی از خشم و غضب را در چهره هایشان می شد دید! از آن ۲۹ فروردین سبزی که قرار بود سرخ باشد، چیزی جز آبی و عشق به آبی باقی نماند و آن روز، یک روز ماندگار شد برای استقلالی های آبی ! و این خود سرآغاز آل چوبله بود!

دانلود صحنه اخراج فرهاد و درآوردن پیراهن

دانلود صحنه نشان دادن 4 از برنامه ورزش و مردم

این کلیپها رو پارسال هم گذاشته بودم.الانم گذاشتم برا اونایی که ندیدن مخصوصا دومی رو که تلویزیون موقع پخش بازی نشون نداد

 
نکونام مصدوم شد، مجیدی تمرین نکرد/ اعتراض عمران‌زاده به نقد نشدن چک

تمرین تیم فوتبال استقلال امروز در زمین شماره دو آزادی در حالی برگزار شد که بازیکنانی مثل خسرو حیدری، مجتبی جباری، میثم بائو و ساموئل به دلیل ترافیک سنگین با 40 دقیقه تأخیر آمدند.

*در ابتدای تمرین قلعه‌نویی چند دقیقه‌ای برای آنها صحبت کرد.

*فرهاد مجیدی یخ‌درمانی کرد و 40 دقیقه دور زمین دوید و سپس محل تمرین را ترک کرد. این در حالی است که پزشکان استقلال معتقدند او می‌تواند از شنبه با تیم تمرین کند و مشکل حادی ندارد.

*برای برگزاری مراسم سازمان میراث ‌فرهنگی چتربازهایی در حال تمرین در ورزشگاه آزادی بودند که توجه بازیکنان استقلال را به خود جلب کردند.

*حنیف عمران‌زاده مدافع استقلال به مجید صالح مربی تیم به خاطر پاس نشدن چک 230 میلیون تومانی‌اش اعتراض کرد. عمران‌زاده می‌گفت قرار بود این چک امروز نقد شود.

*جواد نکونام هم در اواسط تمرین دچار مصدومیت شد، او به خبرنگار فارس گفت: پایم درد می‌کرد و این پا درد به کمرم زد و پزشکان گفتند دیگر تمرین نکنم.

*در تمرین امروز مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، فرزاد حاتمی و هاشم بیک‌زاده غایب بودند. بیک‌زاده ظاهراً به کلینیک استقلال رفته است.

*سیروس دین‌محمدی، شاهرخ بیانی و مهدی فنونی‌زاده در تمرین امروز حضور داشتند.

*تمرین استقلال فردا و پس فردا تعطیل است و این تیم از روز شنبه تمرینات خود را از سر می‌گیرد.

دکتر نوروزی: مچ پای مجیدی دچار درد مختصری شد و باید یخ درمانی می کرد.البته خدا را شکر جای نگرانی نیست و او مشکلی برای همراهی استقلال در بازی های آینده ندارد.


صادقی: از دستور کادر فنی پیروی می کنم / هیچ وقت از استقلال دور نمی شوم

http://www.amirhosseinsadeghi.com/Portals/0/Gallery/Album/5/91008.jpg

* انگار از حضور در تمرینات استقلال منع شده ای!

بله، امروز متوجه این تصمیم قلعه نوعی شدم . دستور کادرفنی است و پیروی می کنم.

* بعد از 10 سال کار کردن با امیر قلعه نوعی از او دلخور نیستی؟

نباید به قلعه نوعی خرده گرفت. من بازیکن در زمین بازی فشار زیادی را تحمل می کنم و با توجه به شرایط حساس استقلال باید گفت وای به حال امیر قلعه نوعی که از همه جوانب فشار رویش است. ما سه بازی دشوار را در ورزشگاه آزادی جلوی این همه هوادار برگزار کرده ایم و قطعا قلعه نوعی روزهای سختی را تحمل می کند. او حق دارد که زود از برخی مسائل ناراحت شود.

* دوری از استقلال برایت سخت نیست؟

من هیچ وقت از استقلال دور نمی شوم. حتی زمانی که در این تیم حضور نداشتم و در  مس کرمان بازی می کردم هم دربی استقلال و پرسپولیس را از نزدیک تماشا کردم. اگر در تمرینات هم نباشم از استقلال دور نیستم. در بازی الریان و استقلال به ورزشگاه می روم و کنار تیم خواهم بود و برای بازی با فولاد با هزینه شخصی هم شده به اهواز می روم تا در کنار تیم باشم. البته من از حضور در بازی با الریان و فولاد هم محروم بودم اما در این مدت تمریناتم را به طور اختصاصی انجام می دهم .

* چه اتفاقی افتاد که باعث شد قلعه نوعی چنین تصمیمی بگیرد؟

به هر حال اتفاقی است که افتاده و نمی خواهم زیاد درباره اش صحبت کنم.

* در جریان بازی مشکلی نبود؟ بعد از تعویضت ناراحت نبودی؟

نه، چه مشکلی؟ تعویض من تاکتیکی بود. مربی تیم می خواست در نیمه دوم با 3 مهاجم بازی کند و یک مدافع که من بودم را کم کرد. البته چون یک کارت زرد داشتم هم مزید بر علت شد.

* اعتراضی به این تصمیم نداشتی؟

نظر مربی تیم بود و باید احترام می گذاشتم.

* اما شاید اگر بودی، استقلال آن گل بد را دریافت نمی کرد؟

اما و اگر ها را نباید الان به کار ببریم. ما در ضدحمله گل خوردیم و اشتباهات فردی در هر سیستمی پیش می آید.

* انگار قلعه نوعی از کارت زردی که پس از درگیری با خلعتبری گرفتی، ناراحت بود؟

درگیری نبود. فکر می کنم کمک داور بازی هیجان کار را زیاد کرد. او در یک صحنه به من پشت پا زد و من هم واکنش نشان دادم. داور می توانست با دادن یک تذکر از کنار ماجرا بگذرد اما می خواست بازی را کنترل کند و به هر دو ما اخطار داد و متاسفانه مرا 3 اخطاره کرد. چه زمان بدی هم 3 اخطاره شدم.

* صحبت خاصی بین تو و خلعتبری رد و بدل شد؟

صحبت های ما فوتبالی بود. به هر حال خصلت خلعتبری این است که همیشه می خواهد بازیکنان حریف را تحریک کند.

* خوش شانس بودید که بازی را به تساوی کشاندید.

خداراشکر که نباختیم، ما خوب شروع کردیم اما متاسفانه در زدن ضربات آخر کم دقت بودیم و روی یک ضدحمله هم گل خوردیم.

* قهرمان می شوید؟

امیدوارم این اتفاق بیفتد. ما دو بازی سخت داریم که امیدوارم ختم به خیر شود و بتوانیم جام بگیریم. البته بازی با الریان هم اهمیت زیادی برایمان دارد و آن بازی را هم باید ببریم.

 
 كليپ گل استقلال به سپاهان

تك گل آبي ها توسط ايران نژاد( گل به خودي)

 دانلود

خلاصه بازی

این هواداران لایق پرستشند آقای قلعه نویی !

اميد به اردوي آبي ها برگشت

در ادامه هفته سی و دوم لیگ برتر از ساعت 19 دو تیم استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 50 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

محرم نوید کیا در دقیقه 65 روی پاس جواهیر سوکای و در حالیکه با مهدی رحمتی تک به تک شده بود با یک ضربه دقیق گل سپاهان را به ثمر رساند.

سعید مظفری‌زاده داور مسابقه به فرشید طالبی و محمدرضا خلعتبری از سپاهان  و امیرحسین صادقی و ایمان موسوی از استقلال کارت زرد نشان داد.

مظفری‌زاده در دقیقه 34 با نشان دادن کارت زرد دوم طالبی را از سپاهان اخراج کرد. طالبی در دیدار نیمه نهایی جام حذفی بازی با استقلال در دقیقه 20 اخراج شده بود. استقلال در آن دیدار نیز در ضربات پنالتی به سپاهان باخت و از رسیدن به فینال جام حذفی بازماند امشب نیز آبی‌پوشان با تساوي برابر سپاهان همچنان به قهرماني اميدوار ماندند

ایمان موسوی مهاجم استقلال نیز در دقیقه 86 با دریافت کارت زرد دوم از میدان اخراج شد.

استقلال بازی را هجومی آغاز کرد و چند موقعیت خوب گلزنی به دست آورد.

در دقیقه 90+3 درحالی که آبی پوشان حمله می کردند محسن ایران نژاد گل به خودی زد تا استقلال در آزادی نبازد و همچنان دو تیم در کورس قهرمانی شانه به شانه حرکت کنند.

استقلال با این تساوی همچنان با یک امتیاز بیشتر در صدر قرار دارد و سپاهان نیز با 63 امتیاز در رده دوم قرار دارد.

آرش : اينقدر من تو جريان بازي زدم تو سر خودم كه ...... بيخيال

مساوي بهتر از باخت بود ولي همچين تعريفي هم نداره ، بايد واسه قهرماني علاوه بر اوت دستي ، تاكتيك ديگه اي هم داشته باشيم

اميرعباس : آرش نتش قطعه رفته كافينت اونجا هم قطع بوده ولي نظراتتون را با گوشي تاييد ميكنه


 

تمرین امروز

تیم فوتبال استقلال آخرین تمرین خود را قبل از دیدار مقابل سپاهان از ساعت 17:30 در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی برگزار کرد.

با وجود اینکه روز گذشته امیر قلعه نویی اعلام کرد مشکلی برای تردد خبرنگاران وجود ندارد اما امروز باز هم شاهد این بودیم که تعدادی از خبرنگاران و عکاسان نتوانستند وارد مجموعه شوند.

اختلاف بر سر این بود که یکی از خبرنگاران قصد داشت با کارت سازمان لیگ وارد مجموعه شود که از ورود او ممانعت به عمل آمد، پس از این موضوع یکی از خبرنگاران با مسئولان مقابل درب مجموعه ورزشی آزادی جر و بحث کرد و همین موضوع باعث شد تا از ورود دیگر اهالی رسانه جلوگیری شود که نیک پور عکاس روزنامه ورزشی 90 با مخالفت مسئولان نتوانست به محل تمرین استقلال برود و با وجود صحبت و تماس‌های مکرر مجبور به ترک ورزشگاه شد.

*قبل از آغاز تمرین امروز دیدار دوستانه ای میان تیم ملی نونهالان و تیم نونهالان استقلال برگزار شد که قلعه نویی با حضور در زمین شماره 2 از این بازی دیدن کرد.

*دکتر نوروزی با لباس ورزشی در محل تمرین امروز حاضر بود و تمرینات ویژه ای را با ساموئل انجام داد.

*حدود 50 نفر از هواداران استقلال از تمرین امروز تیم شان دیدن کردند، آنها در مقاطعی به تشویق بازیکنان استقلال پرداختند.

*منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی، مهدی فنونی زاده، سیروس دین محمدی، میرشاد ماجدی حاضران تمرین امروز استقلال بودند.

*در ابتدای تمرین قلعه نویی حدود 5 دقیقه برای بازیکنان تیمش صحبت کرد و از آنها خواست تمام تمرکز خود را روی دیدار با سپاهان معطوف کنند.

*ساموئل که طی چند روز گذشته به فیزیوتراپی پرداخته بود امروز پا به پای دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت.

*تمرین تیم استقلال در حالی پیگیری می‌شد که بازیکنان به سانتر از جناحین و شوت به سمت دروازه رو آورده بودند.

* مربیان تیم استقلال به دنبال آخرین وضعیت محرم نوید کیا، حسین پاپی و احمد جمشیدیان در ترکیب سپاهان بودند. این سه بازیکن با مصدومیت روبه رو هستند.

*تمرین تیم فوتبال استقلال ساعت 18:45 دقیقه به پایان رسید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ساموئل برای بازی با سپاهان مشکلی ندارد

دکتر امین نوروزی پس از پایان تمرین روز یکشنبه استقلال درباره وضعیت ساموئل اظهار داشت:ساموئل شرایط مناسبی دارد.او امروز تمرین خوبی را پشت سرگذاشت و نوید این را می دهد که بدون مشکل در بازی با سپاهان به میدان برود.

وی افزود:در حال حاضر آنچه برایمان اهمیت دارد این است که او با همین انگیزه بالا بتواند در بازی حاضر شود.کادر پزشکی تا زمان برگزاری بازی او را زیر نظر دارد.


آرزه : با مجیدی باقالی پلو خوردیم / روی ایستگاهی تمرینات ویژه ای دارم

*اول از همه درباره گل به گهر صحبت کن.
من روی شوت و ضربات ایستگاهی تمرینات ویژه ای دارم.خوشحالم که توانستم از این راه به تیمم کمک کنم.

*پس از گل،بازیکنان تیم به تو چه گفتند؟ آنها برای من خیلی خوشحال شدند که توانستم این گل را بزنم و تبریک گفتند.

*تا حالا چند گل برای استقلال زده ای؟
در 8 بازی که به میدان رفتم،3 گل زده ام.در این 8 بازی هم در اکثر مسابقات بازیکن تعویضی بودم.

*چرا کم بازی کردی؟
هر بازیکنی دوست دارد در همه مسابقات بازی کند و من هم همین طور هستم اما این نظر سرمربی تیم است و من به آن احترام می گذارم.سعی می کنم خودم را در مسیر پیشرفت قرار بدهم.

*قراردادت با استقلال چگونه است؟ تا ماه ژوئن قرارداد دارم.

*آیا از تیم های دیگر پیشنهاد داری؟
این محرمانه است.نمی خواهم الان درباره آن حرف بزنم.

*تو بارها به تیم ملی بولیوی دعوت شدی اما کمتر بازی می کنی و در همین دو بازی آخر مقابل آرژانیتن و کلمبیا هم روی نیمکت نشستی.علت چیست؟
بازی های مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی بسیار سخت، دشوار و فشرده است.بولیوی هم بازیکنان بزرگی دارد که باعث می شود به من کمتر فرصت حضور در ترکیب اصلی برسد.

*با این شرایط اگر باز هم به تیم ملی کشورت دعوت شوی می روی؟
البته.حتما.

*در بازی با آرژانتین،آیا مسی را دیدی؟ بله.حتی با او صحبت هم کردم.

*نظرت درباره شخصیت او چیست؟
بسیار دوست داشتنی بود و شخصیت بالایی داشت.از نظر فنی هم که مشخص است.او قابل توصیف نیست.

*در استقلال با چه بازیکنانی نزدیک تری؟
ساموئل،جباری،آرش،پژمان،نکونام ، رحمتی و البته مجیدی.

*گفتی مجیدی.بالاخره با هم شام خوردید؟ بله،فرهاد من را به یک رستوران دعوت کرد که نمی دانم اسمش چیست.

*چی خوردید؟
غذایی به نام باقالی پلو بود که با مرغ خوردیم.خیلی خوش گذشت.به نظرم بهترین غذایی ایرانی است.

نظرت درباره هواداران استقلال چیست؟
آنها بهترین هستند.من از حضور در کنار هواداران خیلی خوشحالم.اینجا هم مثل آمریکای جنوبی ،هواداران یار دوازدهم تیم ها هستند.

*نظرت درباره ایران چیست؟
مردم میهمان نواز و بسیار خوب و دوست داشتنی دارد.

*بهترین خاطره ات از حضور در ایران چیست؟
آشنایی با دوستان جدید و رابطه با آنها.

*پس از شکست مقابل الهلال چه حسی داشتی؟ بسیار ناراحت بودم که نتواستیم در حضور سیل هواداران به نتیجه موردنظر برسیم و آنها را خوشحال کنیم.امیدوارم در دو بازی آینده با الریان و العین این نتیجه را جبران کنیم.

*نظرت درباره بازی با سپاهان چیست؟ بازی با سپاهان بسیار مشکل است.سپاهان تیمی بسیار خوب و سازمان یافته است که بازیکنان با کیفیتی دارد.ما باید دربرابر سپاهان بهترین بازی خود را انجام بدهیم چون با پیروزی در این مسابقه تا 70 درصد راه صعودمان هموار می شود. 


پای شعارهای یا زهرا و یا حسین ایستاده ایم / الهلالی ها گزافه گویی نکنند

خبرگزاری فارس: ماجدی:پای شعارهای یاحسین و یازهرا ایستاده‌ایم/الهلالی‌ها گزافه‌گویی می‌کنند

میرشاد ماجدی در خصوص اینکه مدیر عامل باشگاه سپاهان با ارسال نامه به سازمان لیگ خواستار تغییر برنامه دو هفته پایانی لیگ شده است اظهار داشت: اگر مبنا به تغییر بود باید برنامه هفته سی و یکم و سی و دوم تغییر می کرد. حالا که از این به بعد بازی ها با فاصله 6 روز برگزار می شود که نباید برنامه را تغییر داد.

وی افزود: ما هر چه آن زمان گفتیم لیگ باید تعطیل شود هیچکس به حرف ما گوش نمی کرد. اتفاقا اعتقاد دارم اینگونه حق استقلال پایمال می شود. در این 4 هفته اخیر پرفشارترین برنامه بازی ها را پشت سر گذاشتیم و علیرغم بازی‌های لیگ قهرمانان، در فاصله سه روز بازی کردیم. اگر مبنا به تغییر بود باید همان موقع برنامه تغییر می کرد که ما به مشکل نخوریم.

سرپرست تیم استقلال در خصوص اعتراض باشگاه استقلال به محرومیت برهانی نیز گفت: ما قصد داشتیم به این تصمیم اعتراض کنیم اما به ما اعلام شد هیچگونه حق اعتراض نداریم. ما به دنبال بخشش برهانی بودیم و مدعی هستیم 3 جلسه محرومیت خارج از عرف فوتبال بود.

ماجدی در ادامه گفت و گو با فارس، در خصوص حضور تماشاگران استقلال در بازی با سپاهان گفت: از بازگشت آنها خوشحال هستیم اما از آنها می خواهیم که دیگر به داخل زمین اشیا پرتاب نکنند. البته جالب است که تاکنون در بازی های لیگ چنین اتفاقی نیفتاده و فقط در بازی های برون مرزی به درون زمین نارنجک پرتاب شده که این مسئله جای بررسی دارد.

وی در خصوص ادعاهای مسئولان باشگاه الهلال عربستان و همچنین اظهار نظر کفاشیان گفت: خود مسولان الهلال می دانند مشکل از کجا آغاز شد و مشکل آنها چیست. حتی فهد مدیر اجرایی این باشگاه می داند که کجا دچار اشتباه شده و با این صحبتها می خواهند ورق را برگردانند.

ماجدی تاکید کرد: نمی دانم رئیس باشگاه الهلال که در تهران حضور نداشته چگونه این حرف ها را مطرح کرده است. آقایان چطور یادشان افتاده بعد از چند روز این حرف ها را بزنند؟ ایران و ایرانی هر چه دارد از خدا و رسول خدا دارد و اگر شعار یاحسین (ع) و یا زهرا ( س) سر می دهد پای آن خواهد ایستاد. شعار های ما اعتقادات قلبی ایرانی ها است و ربطی به سیاست و این حرف ها ندارد.

سرپرست استقلال ادامه داد: مگر الهلالی ها ما را از پاویون سیاسی عبور دادند که حالا این حرف ها را می زنند؟ آنها اعضای تیم ما را از یک گیت رد کردند و همین موضوع باعث تاخیر و معطلی ما شد. فکر می کنم بحث آب معدنی هم گزافه گویی آنها است زیرا هر شهروندی این روزها حتی در خانه اش هم از آب معدنی استفاده می کند. ما با وجود سختی هایی که برای باشگاه وجود داشت هتل آزادی که یکی از بهترین هتل های ایران است را انتخاب کردیم و در اختیار آنها گذاشتیم.

وی در پایان گفت: نمی دانم چرا آنها تا قبل از بازی و درون زمین مسموم نشده بودند اما حالا که از اینجا رفته اند این حرف ها را مطرح می کنند. فقط این را بگویم آنها با این صحبت ها راه به جایی نخواهند برد.


بیک زاده 3 کارته نیست ؟

در شرایطی که اعلام شده بیک زاده 3 اخطاره است و نمی تواند جلوی سپاهان بازی کند اما مسوولان باشگاه استقلال نظر دیگری دارند.

در بخش های خبری روز گذشته عنوان شد که بیک زاده به دلیل 3 اخطاره بودن نمی تواند در بازی با سپاهان به میدان برود.اما مسوولان باشگاه استقلال می گویند که وی دو کارت زرد گرفته و نه سه کارت،لذا می تواند در بازی با سپاهان در صورت صلاحدید کادر فنی بازی کند.

میرشاد ماجدی در مورد محرومیت بيک زاده مقابل سپاهان گفت: قاطعانه می گویم بیک زاده دو کارته است و در بازی مقابل سپاهان بازی خواهد کرد

* در پی عدم بخشش محرومیت آرش برهانی در بازی دوشنبه/ معاون حقوقی باشگاه استقلال: علیه اعضاء کمیته انضباطی شکایت می کنیم

 

تمرین امروز

تیم فوتبال استقلال از ساعت 17:30 امروز درحالی تمرینات خود را پیگیری کرد که مطابق معمول روز‌های گذشته خبرنگاران رسانه‌های گروهی مقابل درب مجموعه ورزشی آزادی معطل شده و برای ورود با دردسرهایی مواجه شدند.

این درحالی است که مسئولان و کادر فنی استقلال از عدم ورود خبرنگاران و هماهنگی برای ممانعت از ورود آنها بی‌اطلاع هستند. امیر قلعه‌نویی به محض آنکه وارد مجموعه ورزشی آزادی شد و دید که خبرنگاران پشت درب‌های بسته مانده‌اند، خطاب به مسئولان استادیوم آزادی اعلام کرد هر روز در خصوص ورود و خروج خبرنگاران از من سؤال می‌پرسید ولی باز هم تاکید می‌کنم که من هیچ مشکلی برای ورود آنها ندارم و خبرنگارانی که مورد تایید شما هستند و کارت خبرنگاری دارند می‌توانند وارد مجموعه شوند.

*تمرین امروز آبی‌پوشان درحالی برگزار شد که مهدی رحمتی، مجتبی جباری، امیرحسین صادقی، فرهاد مجیدی و حنیف عمران‌زاده به همراه سیاوش اکبرپور غایب بودند. بقیه بازیکنان زیر نظر امیر قلعه‌نویی و دیگر اعضای کادر فنی تمرینات خود را پشت سر گذاشتند.

*تمرین امروز آبی‌پوشان در حالی پیگیری شد که از همان ابتدای بارش باران آغاز شد و از همین رو کادر فنی تصمیم گرفت تمرینات سبکی را برای بازیکنان در نظر بگیرد.

*ساموئل که در بازی مقابل الهلال دچار آسیب‌دیدگی شده بود زیر نظر کادر پزشکی به تمرین پرداخت و برنامه‌های آماده‌سازی خود را به صورت اختصاصی پیگیری کرد.

*ویسنته آرزه بازیکن بولیویایی استقلال امروز تنها در تمرین حضور داشت و در برنامه‌های آبی‌پوشان شرکت نکرد.

*حدود 20 نفر از هواداران استقلال در تمرین امروز حاضر بودند که به خاطر بارش شدید باران برای تماشای تمرین دچار مشکل شدند.

*امیر قلعه‌نویی بعد از گذشت 30 دقیقه از تمرین ورزشگاه آزادی را ترک کرد.

*شاهرخ بیانی، دکتر نوروزی، سیروس دین‌محمدی و منصور پورحیدری حاضران امروز آبی‌پوشان بودند.

*تمرین تیم استقلال با حضور بازیکنان ذخیره این تیم ادامه پیدا کرد اما تمامی بازیکنان اصلی بعد از ریکاوری محل تمرین را ترک کردند.

*آخرین تمرین آبی‌پوشان قبل از دیدار با سپاهان فردا برگزار خواهد شد.

دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان از ساعت 19 روز دوشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.


خوش بینی به وضعیت ساموئل

خبرگزاری فارس: حضور بازیکنان در هتل برای ریکاوری مناسب/ خوش‌بینی به وضعیت ساموئل

دکتر امین نوروزی با اشاره به حضور بازیکنان در هتل اظهار داشت: با توجه به اینکه زمان مسابقات و فاصله آنها بسیار کم است و بنابر مشورتی که با متخصص تغذیه حاضر در گروه پزشکی باشگاه داشتیم مقرر شد برای تمامی بازیکنان برنامه غذایی پیاده کنیم از همین رو و در این شرایط که ریکاوری باید سریع‌تر انجام شود بازیکنان را در هتل جمع کردیم تا علاوه بر تغذیه مناسب و نیاز برخی از بازیکنان به ماساژ مکمل‌های غذایی استاندارد و مجاز را برای آنها در نظر بگیریم تا بازگشت بازیکنان به شرایط مسابقه هر چه سریعتر انجام شود.

معاونت پزشکی و علوم ورزشی باشگاه استقلال در خصوص آخرین وضعیت ساموئل گفت: قرار است از این بازیکن صبح فردا تست بگیریم، اما با توجه به درمانی که در چند روز گذشته انجام داده شرایط ساموئل بهتر شده و به وضعیت این بازیکن برای بازی با سپاهان خوش‌بین هستیم.


هاشم بیک زاده 3 اخطاره شد

مدافع تیم استقلال دیدار آینده تیمش مقابل سپاهان را از دست داد.

هاشم بیک زاده با اخطاری که در دیدار روز گذشته مقابل گهر از داور بازی دریافت کرد سه اخطاره شد و دیدار با سپاهان را از دست داد.

دیگر بازیکن جناح چپ استقلال حسن اشجاری است که او نیز با مصدومیت روبرو است و نمی تواند مقابل سپاهان به میدان برود.

علاوه بر بیک زاده، آرش برهانی نیز به دلیل محرومیت انضباطی در دیدار با سپاهان غایب خواهد بود

* مظفری زاده دیدار استقلال و سپاهان را قضاوت می کند ( گیری افتادیم ها ! داور ندارید دیگه؟)

 
اولین عکس تیمی استقلال این فصل با فرهاد


کلیپ گلهای استقلال به گهر

گل اول توسط جواد نکونام

دانلود

گل دوم توسط آرزه

دانلود

بردی روحیه بخـش بدون سر و صدا 

خبرگزاری فارس: استقلال بی دردسر به صدر جدول برگشت/ خداحافظی گهر با ورزشگاه خالی آزادی

آخرین دیدار از هفته سی و یکم لیگ برتر از ساعت 19 در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی بین دو تیم استقلال و گهر آغاز شد که با نتیجه 2 بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

جواد نکونام در دقیقه 28 با یک شوت از داخل محوطه جریمه گلزنی کرد و آرزه نیز در دقیقه 44 گل دوم آبی پوشان را  از روی یک ضربه کاشته به ثمر رساند.

بازی دو تیم به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بدون تماشاگر برگزار شد و استقلال از داشتن تماشاگر در این دیدار خانگی محروم بود.

سیدحسن زرگر داور مسابقه به آرمان قاسمی و رضا کاردوست از گهر و هاشم بیک‌زاده از استقلال کارت زرد نشان داد.

با این پیروزی استقلال 63 امتیازی شد و به صدر جدول برگشت و گهر 19 امتیازی نیز به رده هجدهم سقوط کرد. سقوط این تیم نیز به دسته اول از هفته قبل قطعی شده بود. این آخرین بازی گهر در ورزشگاه آزادی بود. این تیم که هوادارانش تلاش کردند در شهر دورود با اخلاق‌ترین تیم لیگ باشند دیگر در ورزشگاه آزادی بازی نخواهند داشت.

استقلال روز دوشنبه در هفته سی و دوم لیگ برتر باید مقابل سپاهان به میدان برود. مسابقه‌ای حساس که نتیجه‌اش می‌تواند قهرمان لیگ را تعیین کند. سپاهان اکنون ۶۲ امتیاز دارد و یک امتیاز کمتر از آبی پوشان دارد.

ترکیب تیم استقلال:

سید‌مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، علی حمودی، هاشم بیگ‌زاده، جواد نکونام، آرزه کاماچو( از دقیقه 88 کیانوش رحمتی)، فرزاد حاتمی( از دقیقه 69 سیاوش اکبرپور)، میثم بائو، عباس محمد‌رضایی و فرهاد مجیدی( از دقیقه 60 ایمان موسوی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

* در ابتدای مسابقه اکثر بازیکنان استقلال به سمت نیمکت گهر دورود رفتند و با محمد مایلی‌کهن به خوش و بش پرداختند.

* امیر قلعه‌نویی با تمام افرادی کادر فنی تیمش به سمت مایلی کهن رفتند و به اعضای این تیم خوشامد گفتند.

* مهدی تاج و حسین عسگری در ورزشگاه حاضر هستند.

* مجتبی جباری با 5 دقیقه تاخیر وارد استادیوم آزادی شد.

* مهدی تاج به جایگاه خبرنگاران رفت و با حاضران آنجا به خوش و بش پرداخت.

* امیر عرب، علی امیری،مهدی علوی مشاور فرهنگی مدیرعامل استقلال، فرزاد مجیدی، ایمان عالمی، ستار همدانی، حاج‌قاسم مربی بدنساز استقلال، هادی ریش اصفهانی دروازه‌بان سوم استقلال، دکتر نوروزی، علی نظری و مارکار آقاجانیان در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حاضر هستند.

* محمد خروطی مدیرعامل گهر دورود از نزدیک مسابقه را نظاره می‌کند.

* بازی استقلال و گهر دورود به دلیل رای کمیته انضباطی و محرومیت هواداران استقلال از انجام بازی بدون حضور هواداران امروز بدون تماشاگر برگزار شد

*جواد نکونام پس از گلزنی در آغوش نیمکت نشینان تیمش قرار گرفت.

*یکی از هواداران استقلال در طبقه دوم استادیوم حضور یافت که ماموران نیروی انتظامی او را به بیرون هدایت کردند.

*در دقیقه 39 در صحنه‌ای محمد مایلی‌کهن اعتراض شدیدی به کمک داور داشت.

*در پایان نیمه اول مایلی کهن سمت داوران رفت و در میانه میدان با آنها در مورد صحنه‌ای که نسبت به آن اعتراض داشت به صحبت پرداخت.

*نیمکت‌نشینان استقلال از جمله خسرو حیدری و سیاوش اکبرپور بدنهای خود را بین دو نیمه گرم کردند.

*مهدی فنونی‌زاده در جایگاه ویژه حضور دارد.

*محمد خروطی مدیرعامل گهر و مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ در بین دو نیمه با یکدیگر صحبت کردند

*سرمربی استقلال از بازی خوب فرهاد مجیدی که روی هر دو گل تاثیر گذار بود تمجید کرد و او را تشویق می کرد.


به خواست مان رسیدیم

خبرگزاری فارس: صادقی: مقابل گهر به خواسته‌هایمان رسیدیم

امیرحسین صادقی پس از پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل گهر درود گفت: بازی خوبی انجام دادیم و توانستیم به خواسته‌هایمان برسیم و تیم خوب گهر را شکست دهیم. گهر اگر در نیم‌فصل اول عملکرد بهتری انجام می‌داد الان جایگاه بهتری داشت. خوشبختانه در نیمه اول این بازی کار را تمام کردیم.

وی در مورد رفتار تماشاگران استقلال در دیدار مقابل الهلال عنوان کرد: تماشاگران ما برخی اوقات کارهایی می‌کنند که نباید انجام دهند. 2 سال قبل حدود 80 هزار نفر در دیدار مقابل یک تیم عربستانی به ورزشگاه آمده بودند که توانستیم رکورد آسیا را بزنیم. یک مرتبه یکی از هواداران نارنجکی را پرتاب کرد که جو را بر هم زد. تماشاگر حق دارد تیم خودش را تشویق کند و باید این کار را به خوبی انجام دهد.

صادقی در مورد اینکه آیا از تشویق‌های فرهاد مجیدی ناراحت شده است گفت: در پایان بازی آنقدر خسته بودم و باور کنید اسید لاکتیک بدنم به گوشم رسیده بود. اصلا صدای تشویق‌ها را نمی‌شنیدم. تماشاگر مختار است هر کسی را که دوست دارد مورد تشویق قرار دهد. یک روز من، یک روز فرهاد مجیدی و یک روز دوست دارند فرید عابدی(مهاجم گهر) که کنارم ایستاده را تشویق کنند.

وی تاکید کرد: ما بازی خوبی مقابل الهلال انجام می‌دادیم اما زمانی که در اوج حمله قرار داشتیم با نارنجکی که پرتاب شد و داور به این طرف و آن طرف چند دقیقه ای روند کاری ما با مشکل روبرو شد. نباید چنین کارهایی انجام شود


با برد برابر سپاهان 99% قهرمانیم

خبرگزاری فارس: محمدرضایی: با پیروزی مقابل سپاهان 99 درصد قهرمان می‌شویم

عباس محمدرضایی پس از پیروزی دو بر صفر استقلال مقابل گهر دورود گفت: بازی بسیار خوبی انجام دادیم و موفق شدیم در نهایت به پیروزی برسیم. اگر در دیدار حساس روز دوشنبه بتوانیم سرفراز از میدان خارج شویم و سپاهان را شکست دهیم 99 درصد قهرمان لیگ برتر خواهیم شد.

وی در مورد اینکه در نیمه اول بازی گهر نمایش خوبی داشتند اما چرا به یکباره عقب کشیدند اظهار داشت: ما دوست داریم گل‌های بیشتری را به ثمر برسانیم اما تیمی که دو برصفر عقب است چیزی برای از دست دادن ندارد و بی‌محابا حمله می‌کند البته بازی در نیمه دوم متعادل بود و گهری‌ها خطری ایجاد نکردند.

محمدرضایی در مورد بازی در ورزشگاه بدون تماشاگر عنوان کرد: چند بار در ورزشگاه خالی بازی کردم. هواداران نقش عمده‌ای در موفقیت تیم داشته و در کیفیت تیم تاثیر دارند. جای خالی آنها را امروز احساس کردیم . امیدوارم در بازی با سپاهان به ورزشگاه بیایند تا زحمات یکساله تیم با حمایت‌های آنها به نتیجه برسد.


با روحیه به مصاف سپاهان می رویم

خبرگزاری فارس: بائو: می‌توانستیم با گل‌های بیشتری مقابل گهر به برتری برسیم/ همه یک تیم هستیم

میثم بائو پس از پیروزی دو بر صفر استقلال مقابل گهر عنوان کرد: بازی منطقی و خوبی را از خود به نمایش گذاشتیم و حتی می‌توانستیم با گل‌های بیشتری در این دیدار به برتری دست یابیم اما خدا را شکر که توانستیم 3 امتیاز را از آن خود کنیم و با روحیه به مصاف سپاهان اصفهان برویم.

وی در مورد اینکه گهر امیدی برای بقا در لیگ برتر ندارد اظهار داشت: به هر حال آنها با انگیزه در میدان حاضر شده بودند. بازی پخش مستقیم بود و انگیزه‌های خاص خود را داشتند. خوشبختانه ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و در همان نیمه اول کار را تمام کردیم.

بازیکن استقلال خاطرنشان کرد: بازی سختی مقابل سپاهان داریم و به عقیده من این یک فینال است که امیدوارم با حمایت تماشاگران بتوانیم 3 امتیاز بازی را از آن خود کنیم و تا حدودی قهرمانی را به خود اختصاص دهیم.

بائو در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تغییراتی که در این دیدار در ترکیب اصلی تیم رخ داده بود تصریح کرد: 70 درصد تیم در این بازی هم همان بازیکنان اصلی بودند. ما یک تیم داریم و از نفر اول تا بیستم همه بازیکنان بزرگ و تاثیر‌گذاری هستند. ما در نیم‌فصل اول با 11 -12 بازیکن 6 امتیاز از رقیب خود پیش افتادیم. یک تیم هستیم و همه بازیکنان خوب هستند. حالا سرمربی تیم تصمیم می‌گیرد که از کدام بازیکن استفاده کند


امیدوارم تشویق ها به استقلال کمک کند

خبرگزاری فارس: حاتمی: امیدوارم تشویق‌ها به استقلال کمک کند/ مخالف تشویق مجیدی نیستم

فرزاد حاتمی پس از پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل گهر درباره تشویق فرهاد مجیدی و اینکه آیا این موضوع روی تمرکز بازیکنان داخل زمین تاثیر می‌گذارد عنوان کرد: بالاخره هواداران یک روز از برد تیم خوشحال هستند و روزی هم از باخت ناراحت. این موضوع طبیعی است. من در آن بازی در زمین نبودم که بخواهم در مورد تمرکز بازیکنان صحبت کنم.

وی ادامه داد: به هر حال تماشاگران هر بازیکنی را که دوست دارند، تشویق می‌کنند تشویق‌ها باید به گونه‌ای باشد که به تیم کمک کند و امیدوارم این موضوع وجود داشته باشد که استقلال دیده شود.

بازیکن استقلال در مورد اینکه مخالفان تشویق فرهاد مجیدی امروز مصاحبه نکردند یادآور شد: من مخالف این موضوع نیستم. به هر حال هر کسی دوست دارد بازیکن محبوب خود را تشویق کند. اول استقلال مهم است و بعد بازیکن محبوب که باید سعی شود تشویق‌ها به تیم کمک کند.

در ادامه مصاحبه زمانی که امیر قلعه‌نویی از کنار خبرنگاران در حال عبور بود یکی از خبرنگاران با صدای بلند اعلام کرد که فرهاد مجیدی بازیکن محبوبی است که حاتمی ادامه صحبت او را قطع کرد و گفت: نباید باعث بروز اختلاف در تیم باشیم. شما کلمه محبوب را با هدف، بلند گفتید. اول استقلال مهم است و بعد تمام بزرگان این تیم از آقا فرهاد و حجازی و هر شخص دیگر. همه برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

وی افزود: شما پیش از این کلمه محبوب را نگفتید. لزومی ندارد که وقتی قلعه‌نویی رد می‌شود شما محبوب را بلند‌تر بگویید. نباید دنبال ایجاد اختلاف بود.


افتخار می کنم کنار مجیدی بازی می کنم

خبرگزاری فارس: موسوی: افتخار می‌کنم کنار مجیدی بازی می‌کنم

سید ایمان موسوی پس از برتری دو بر صفر تیمش مقابل گهر گفت: بازی خوبی بود و ما سخت تلاش کردیم تا در این دیدار به برتری برسیم.

وی ادامه داد: دو گل زدیم و چند موقعیت نیز استفاده نکردیم.

موسوی در مورد عدم حضور تماشاگران استقلال در این بازی گفت: امیدوارم در بازی‌های بعدی هواداران در کنار ما باشند چون بازی در حضور آنها رنگ و بوی دیگری دارد.

وی در مورد تشویق فرهاد مجیدی از سوی تماشاگران گفت: فرهاد بازیکن بزرگ و خوبی است. وقتی در نفت بودم زیر لباسم پیراهن فرهاد را می‌پوشیدم و الان هم می‌پوشم و افتخار می‌کنم در کنار او بازی می‌کنم.

تمرین خوبی بود برا سپاهان و برد خوبی بود برا روحیه مجدد ...

فرهادم عالی بود. آقا خداروشکر مثکه راضی بوده ازش تشویقش کرده . تعویضشم خوب بود به نظرم چون خیلی داشتن میزدنش.برا سپاهان لازمش داریم

موسوی چرا اینجوری می کرد !؟

کاشته آرزه هم تو حلقم ...!

 

ترکیب استقلال / بالاخره فرهاد فیکس شد

مجیدی در بازی امروز استقلال مقابل گهر در ترکیب اصلی به میدان می رود.

11 بازیکن اصلی استقلال در این بازی به شرح ذیل هستند:

مهدی رحمتی،پژمان منتظری،امیر حسین صادقی،هاشم بیگ زاده،علی حمودی،جواد نکونام،عباس محمد رضایی،آرزه،میثم بائو،فرهاد مجیدی و فرزاد حاتمی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هوادار استقلال درگذشت

یکی از هواداران تیم استقلال در جریان بازی این تیم مقابل الهلال در ورزشگاه آزادی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

علیرضا هنرپروران،هوادار 43 ساله استقلال در دقیقه 85 بازی سه شنبه شب آبی ها در برابر الهلال،دچار عارضه قلبی شد و  به رغم  تلاش تیم پزشکی حاضر در ورزشگاه  دارفانی را وداع گفت.

مورد مشابه این اتفاق در دور رفت لیگ برتر باشگاههای کشور و دیدار استقلال و داماش در رشت اتفاق افتاد که در آن بازی،حبیب ساجدی رفعتی ،هوادار استقلال دچار سکته قلبی شده بود

یزدی، یکی از دوستان هوادار فقید استقلال در این باره عنوان کرد: ساعاتی قبل از بازی بود که علیرضا به نزد من آمد و پرسید بلیط دارم یا نه.وقتی متوجه شد که بلیط ندارم گفت زودتر می روم تا به بازی برسم. خیلی هم شاد و خندان بود و مثل همیشه با پرسپولیسی های همکار کری می خواند.

وی افزود: دوستانی که با علیرضا بودند می گفتند او در دقایق پایانی بازی دچار درد از ناحیه قفسه سینه شد ولی به اطرافیانش می گوید که حالش خوب است و مشکلی ندارد. با همین روال به منزل می رود اما در خانه اجل امانش نمی دهد و اینچنین دار فانی را وداع گفت.

یزدی تاکید کرد: همه ما از این اتفاق شوکه شده ایم. علیرضا هیچ مشکل جسمی نداشت و خیلی هم سرحال بود. بروز این اتفاق همه ما را در بهت و حیرت فرو برد.

تسلیت ...

تویی که عامل باختی . همش تقصیر تو بود ! امیدوارام آقایون جباری , قلعه نویی و همدانی خجالت بکشن بعد از شنیدن خبر ...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کنفرانس مطبوعاتی قلعه نویی رو که خوندید حتما ...

جای خودش خجالت کشیدم ! "فرهاد مگر چقد برای استقلال بازی کرده و مگر چقدر کمک کرده است ؟! " ای تو اون روحت هروقت اومده یا گل زده یا پاس گل ... بابا چشتو بگیره !

" او آمده که خداحافظی کند " نـــه دیگه از این خبرا نیست ! فرهاد تا تورو بیرون نکنه جایی نمیره ! قرارداد 1 سال و نیمه برا این بود !

بقیه ش هم حرف مفت همیشگیه و کاملا از مصاحبه میشه فهمید بازیکنا از تشویق فرهاد ناراحت نیستن شایدم باشن ولی خودش اولین نفریه که داره می سوزه ! دیگه مثل چند سال پیش نیست که هر دقیقه اسمتو رو سکوها بشنوی . تــــــــــــموم شد ! آره ...!

 

عکسهای تمرین امروز

گزارش تصویری تمرین امروز در این لینک

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تی شرت برای دوستداران فرهاد

ادمین پیج ارتش کاپیتان مجیدی توی فیس بوک که از رفقای خودم هست تی شرتی تهیه کرده برا هوادارا که عکسشو میذارماونجور که خودش تعریف میکنه جنسش ازاین آشغالا نیست و ارزش داره به خاطرش 25 هزار تومان بدید...جنسش تو مایه های پیراهن اصل تیم هست. البته قول مساعد داده اگه درخواست زیاد شد هوامونو داشته باشه !

عکس فرهاد هم بزرگتر از اون چیزیه که الان روی لباس می بینید

برید به پیجش و بهشون پیام بدید اگه میخواید ...

آدرس پیج : ارتش کاپیتان مجیدی

فقط هرکی رفت پیام بده بگه از طرف o
mranss ام  که تعداد مشخص باشه ...


برخورد گرم سید مهدی و وحید در کمپ تیمهای ملی

خبرگزاری فارس: برخورد جالب رحمتی و طالب‌لو در کمپ تیم‌های ملی/صحبت‌های دروازه‌بان استقلال برای ملی‌پوشان

وحید طالب‌لو مربی گلرهای تیم ملی زیر چهارده‌ساله‌ها در شرایطی که اردوی این تیم به تازگی تمام شده تمرینات دروازه‌بانان را تعطیل نکرده و آنها را برای تمرین به کمپ تیم‌های ملی می‌برد.

در این راستا وی عصر امروز مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال را در کمپ دیده و او را با خود سر تمرین گلرها برده است و مهدی رحمتی نیز چند دقیقه‌ای با بازیکنان صحبت کرد و به آنها گفت که شما آینده این فوتبال هستید و باید از اینکه دروازه‌بان خوبی مثل طالب‌لو شما را تمرین می‌دهد، خوشحال باشید.

وی همچنین به گلرهای نوجوان گفت که طالب‌لو یکی از بهترین دروازه‌بان‌های فوتبال ایران است

بـــــــه بــــه ...ایشالله همیشه باهم خوب باشید


گلزنی مجیدی در بازی دستگرمی باعث تشویق شدید هواداران شد

تیم استقلال یک روز پس از شکست مقابل الهلال از ساعت 17 امروز د رزمین شماره 2 ورزشگاه آزادی تمرینات خود را پیگیری کرد

* سید مهدی رحمتی،‌آرش برهانی، سیاوش اکبرپور و جی لویید ساموئل به همراه حسن اشجاری غائبان تمرین امروز محسوب می شدند. ساموئل به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه مچ پا به محل تمرین آبی‌پوشان نیامد. دکتر نوروزی در این باره به خبرنگاران گفت:‌این بازیکن به کلینیک رفته و وضعیت او برای بازی با گهر مشخص نیست قرار است از این بازیکن فردا تست گرفته شود. سایر بازیکنان هم مشکلی ندارند.

*حسن اشجاری فعلا به دلیل مصدومیت باید فیزیوتراپی کند

* فرزاد مجیدی هم در تمرین امروز حضور یافت و به صحبت با امیر قلعه نوعی پرداخت. آنها درباره اتفاقات بازی دیروز و تشویق فرهاد مجیدی با یکدیگر به صحبت پرداختند.

* قبل از آنکه تمرین آبی‌پوشان آغاز شود، چند هوادار نسبت به عملکرد سیاوش اکبرپور معترض شدند و می‌خواستند این موضوع را به گوش سرمربی استقلال برسانند؛ اما تعداد دیگری از هواداران با آنها مخالفت کرده و می‌گفتند سرمربی باید تصمیم بگیرد که چه بازیکنی به میدان برود و هواداران حق اعتراض ندارند چون سرمربی بازیکن را تمرین می‌دهد و با آنها زندگی می‌کند. این تعداد از هواداران دقایقی با یکدیگر در این باره صحبت کردند و سپس قضیه خاتمه پیدا کرد.

* فرهاد مجیدی که در فهرست 18 نفره بازی روز گذشته حضور نداشت امروز در کنار دیگر بازیکنان برنامه‌های تمرینی را انجام داد

* محمد نیک‌سیرت مهاجم اسبق استقلال به همراه فرزاد مجیدی، دکتر نورزی، سیروس دین‌محمدی و شاهرخ بیانی در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشتند.

* در ابتدای تمرین امروز امیر قلعه‌نویی بازیکنان اصلی استقلال را دور هم جمع کرد و در خصوص شکست در بازی روز گذشته با آنها به صحبت پرداخت. وی که با لباس شخصی به محل تمرین آمده بود برای دقایقی عملکرد بازیکنان را مورد نقد قرار داد و از آنها خواست که برای بازی با گهر شکست مقابل الهلال را فراموش کنند.

* بعد از صحبت‌های قلعه‌نویی تمامی بازیکنان برنامه‌های تاکتیکی را پشت سر گذاشته و زیر نظر مجید صالح، ستار همدانی،‌کریم بوستانی و حاج قاسم برنامه‌های تمرینی را پشت سر گذاشتند.

* علی حمودی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری و فرزاد حاتمی 4 بازیکنی بودند که بعد از تمرین ریکاوری بازی تنیس فوتبال را انجام دادند.

* بازیکنان تیم استقلال در تمرین امروز همچنان در خصوص شکست مقابل الهلال و اتفاقات رخ‌داده در این مسابقه صحبت می‌کردند.

* گلزنی فرهاد مجیدی در فوتبال دستگرمی موجب شد هواداران حاضر بشدت مجیدی را تشویق کنند.

* دکتر نوروزی که در تمرین امروز تیم استقلال حضور داشت، برای دقایقی با امیر قلعه‌نویی به صحبت پرداخت

دیگه بحث دیروز رو تموم کنید من که بـُــریدم ... به اندازه کافی حرص خوردیم

 
آنها همان هوادارانی بودند که یار دروازدهم برابر تراکتورسازی بودند آقای قلعه نویی / او باید اشتباهاتش را بپذیرد

اینجا ورزشگاه آزادی است. بازیکنان استقلال با حملات احساسی به سمت دروازه‌ی الهلال و ارسال‌های بی هدف از نقاط مختلف زمین تلاش می‌کنند تا در 5 دقیقه پایانی بازی را به تساوی بکشانند. به یکباره فریاد هوادارن استقلال با شعار « فرهاد مجیدی » بلند می‌شود. گویا آنها اعتراضشان به عملکرد تیم محبوبشان را به نمایش ‌می‌گذارند. با شکست استقلال برابر الهلال، سرمربی استقلال در نشست خبری نسبت به این شعارها واکنش نشان داد. او با مقایسه هواداران استقلال و پرسپولیس افزود:

« تیمی که مردانه در لیگ تیم نخست است و صدرنشین گروهش در لیگ قهرمانان است لایق این رفتار نیست. حرکت هواداران استقلال در این بازی منطقی نبود و من برای خودم متاسفم. نمی‌دانم که آیا پشت این رفتارها برنامه‌ای است یا نه اما باید از خودمان بپرسیم که چرا بیرون از تهران استقلال عملکرد بهتری دارد. خدا پدر طرفداران پرسپولیس را بیامرزد که سعه صدر داشتند و با حمایت‌هایشان پرسپولیس را به فینال جام حذفی رساندند اما رفتار هواداران استقلال برای من جای تعجب دارد.»

این تنها واکنش استقلالی‌ها نسبت به تشویق مجیدی نبود و واکنش تند مجتبی جباری نیز جالب بود. او با اشاره به بازگشت مجیدی از امارات گفت: « تماشاگران با این شعارها زحمات ما را خراب می‌کنند. خیلی از بازیکنان استقلال زحمت می‌کشند و به مراتب از مجیدی که به تازگی به استقلال برگشته برای تیم زحمت کشیده‌اند. تماشاگران باید بدانند که استقلال متکی به یک بازیکن نیست.»

شاید اگر اظهارات امروز میرشاد ماجدی و ستار همدانی را نیز به لیست بالا اضافه کنیم، اولین نتیجه‌ی حاصل شده از این اظهارات، نقش پررنگ هواداران استقلال در شکست روز قبل استقلال برابر الهلال باشد.

بگذارید کمی منصفانه‌تر به ماجرا نگاه کنیم. استقلال در طول 90 دقیقه هیچ موقعیت صد در صد گلی را بدست نیاورد و شاگردان قلعه‌نویی تا دقیقه 90 از حمایت بی‌دریغ هواداران استقلال برخوردار بودند. در حالی که کمتر از پنج دقیقه به پایان بازی با استقلال باقی مانده بود، هواداران استقلال شروع به تشویق فرهاد مجیدی کردند اما انصاف این بود که کاپیتان و کادر فنی استقلال این شهامت را داشتند تا شکست برابر الهلال را به 80 هزار هواداری که با وجود ساعت بد بازی به ورزشگاه آمده بودند، نسبت ندهند.(جالب این که ساعت بازی هم به خاطر شاهکار و اشتباه عجیب علی امیری معاون باشگاه استقلال به ساعت 21 موکول شده بود)

هوادارانی‌ که در بازی با تراکتورسازی یار یازدهم استقلال از سوی کادر فنی استقلال لقب داده شدند، این روزها با هواداران تیم رقیب مقایسه می‌شوند. امیر قلعه‌نویی در نشست خبری ادعا کرد عملکرد استقلال در خارج از خانه بهتر از بازی‌های داخلی است، صحبتی که با نگاه به نتایج لیگ برتر، درست نخواهد بود. استقلال در رقابت‌های این فصل لیگ برتر در 14 بازی میزبان و در 16 بازی مهمان بوده است. استقلال در بازی‌های خانگی موفق به کسب ده پیروزی و در بازی‌های خارج از خانه تنها هفت بار پیروز شده است. استقلال در داخل خانه تنها یکبار شکست خورده و در خارج از تهران سه بار شکست خورده است.

از امیر قلعه‌نویی توقع می‌رفت تا با قبول اشتباهات تاکتیکی مردانش، از هواداران استقلال تقدیر کند و مسئولیت شکست را برعهده بگیرد. تیم او برخلاف الهلال و همین‌طور شرایط تیمش در بازی رفت هیچ فرصت مسلم گلزنی نداشت. اگر قلعه‌نویی از هواداران استقلال به علت پرتاب نارنجک انتقاد می‌کرد، شاید منطقی‌تر بود ولی تشویق دو دقیقه‌ای فرهاد مجیدی در 5 دقیقه پایانی دیدار استقلال و الهلال، آیا توجیه کننده بازی ضعیف استقلال خواهد بود؟ آیا انداختن توپ به زمین هواداران که از تریبون رسانه‌ای برخوردار نیستند، کاری منطقی است؟

ایسنا

همه به مظلومیت هوادارا پی بردن جز به عده بت پرست ...

جالبه آمار قشنگی هم داد ! آقایون فرمودن چرا خارج از خونه بهتر نتیجه میگیریم ولی آمار میگه توی تهران فقط 1 بار باختیم ...

برا چی اعتراض کردید ؟نشسته بودید حمله های هیجان انگیز الهلالی ها توی آزادی رو میدیدید ... بد بود مگه ؟!

 
تقدیر از هواداران و معذرت بجای بازیکنان و سرمربی !

هواداران توی ساعت بدی که بعد از بازی مترو تعطیله و اکثرا راهشون دوره و با مترو میرن با غیرتشون 80 هزار نفری جمع شدن بخاطر استقلال ...

تا دقیقه 85 یکدل تیم رو تشویق کردن ... ولی خب دومین بار بود امسال که هوادارا کوبیده شدن از طرف آقای سرمربی واسه اینکه بهش گفتن کار شما اشتباهه آقا! پرسپولیسی هایی که دایی دایی گفتنشون توی این 2 سال و بی غیرت بی غیرت گفتناشون ( توی همین بازی اخیر برابر پیکان بعد از خوردن گل ) شهره خاص و عام هست رو با ما مقایسه کرده و خدا بیامرزی گفتن براشون !

بعضی بازیکنان هم که گفتن تماشاگران تمرکز ما را برهم زدند ! چرا نیمه ی اول اینقد تمرکز اینارو بهم زدید که دیگه نتونستن روی دروازه الهلال چمبره بزنن !؟!؟ نه واقعا چرا هوادارا !؟ تمرکز به این خوبی داشتن اینا ! مگه ندیدید چجوری نیمه اول الهلالی ها اسیـــره ما بودن !!؟!؟

تو بیچاره ای هوادار ... نری بی غیرتی , بری کوفی و از لنگی بدتر و تمرکز بهم زن !

معذرت ...!

 

باخت برابر الهلال مقابل چشم 80 هزار نفر

خبرگزاری فارس: استقلال شکست خورد و صدرنشین ماند/ دشواری صعود در گروه مرگ

تیم فوتبال استقلال ایران از ساعت 21 در ورزشگاه آزادی و در حضور 80 هزار و 300 تماشاگر (طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف تیم الهلال عربستان رفت که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود الهلال عربستان به پایان رسید.

نواف در دقیقه 35 برای الهلال گلزنی کرد. روی این گل بازیکنان استقلال مقصر بودند. نکونام توپ را به بدن عمر‌ان‌زاده کوبید و توپ مقابل مهاجم تیم الهلال افتاد و او گلزنی کرد.

استقلال در نیمه دوم حملات زیادی بر روی دروازه الهلال انجام داد که نتوانست از این حملاتش استفاده کند.

با این پیروزی وضعیت گروه 4 مسابقات که به گروه مرگ مشهور است دشوار و پیچیده شد و هر 4 تیم شانس صعود پیدا کردند.

مالک البشیر داور سنگاپوری به امیر حسین صادقی و فررزاد حاتمی، سیاوش اکبرپور از استقلال و سلطان البیشی و سالم از الهلال کارت زرد نشان داد.

در دیگر دیدار این گروه تیم العین و الریان با یکدیگر بازی کردند که الریان قطر 2 بر یک پیروز شد.

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، علی حمودی، حنیف عمران‌زاده، جواد نکونام( از دقیقه 46 هاشم بیک‌زاده)، خسرو حیدری، جی‌لوید ساموئل، مجتبی جباری، آرش برهانی (از دقیقه 46 ایمان موسوی) و فرزاد حاتمی (از دقیقه 81 سیاوش اکبرپور)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی پیش از آغاز مسابقه به سمت نیمکت الهلال رفت و با مربیان و نیمکت‌نشینان این تیم دست داد و عکس یادگاری گرفت.

سایر اعضای کادر فنی استقلال نیز همراه قلعه‌نویی بودند.

*هواداران استقلال درگذشت سید جلال یحیی‌زاده نماینده مردم تفت و میبد را تسلیت گفتند و با زلزله‌زدگان بوشهر هم‌دردی کردند.

*هواداران استقلال به شدت امیر قلعه‌نویی را تشویق کردند و او نیز به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

*پرچم بزرگ 50 متری استقلال روی سکوها پهن شده است.

*شهریاری، نجف‌نژاد، امیدوار رضایی، امیری، علی نظری جویباری و شش نفر از مسئولان سفارت عربستان در ورزشگاه حضور دارند.

*هواداران استقلال همچنین بادکنک‌های آبی با خود به ورزشگاه آورده‌اند که آنها را به هوا فرستادند.

دیدار دو تیم از ساعت 21 آغاز شده است.

* صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال و همچنین شاهرخ بیانی نیز در جایگاه ویژه هستند.

* مهدی مهدوی‌کیا که امروز مراسم یادبود مادرش برگزار شد و امیر قلعه‌نویی نیز در این مراسم شرکت کرد در ورزشگاه‌‌ آزادی حضور پیدا کرد تا تماشاگر ویژه بازی استقلال و الهلال باشد.

*فرهاد مجیدی، فرزاد مجیدی، علیرضا منصوریان و عزیز محمدی نیز در جایگاه ویژه حضور دارند.

*پس ازگل‌زنی الهلال مسئولان عربستانی حاضر در ورزشگاه شادمانی کردند.

*تماشاگران استقلال به صورت دروازه‌بان الهلال نور لیزر می‌انداختند.

*عمران‌زاده و یاسر القحطانی در ابتدای بازی با یکدیگر برخورد داشتند که قحطانی از عمران‌زاده عذرخواهی کرد. عمران‌زاده روز گذشته گفته بود قحطانی را می‌زند.

*هواداران استقلال با طبل و سنج تیم‌شان را تشویق می‌کنند

در دقیقه 70 مسابقه یکی از تماشاگران فشفشه‌ای را به کنار نیمکت الهلال عربستان پرت کرد که باعث ترس و وحشت نیمکت‌نشینان این تیم شد.

مسئولان الهلال به ناظران AFC به خاطر این فشفشه می‌گفتند که نمی‌خواهند دیگر به بازی ادامه بدهند.

*در همین لحظات یکی دیگر از تماشاگران یک ترقه دستی را نیز به کنار زمین پرتاب کرد که باعث وحشت بیشتر نیمکت‌نشینان الهلال شد.

*در دقیقه 78 داور مسابقه بازی را به دلیل پرتاب اشیایی از سوی تماشاگران قطع کرد و حتی به مسئولان برگزاری مسابقه اعلام کرد با این شرایط ممکن است بازی را ادامه ندهد. در نهایت بازی ادامه پیدا کرد.

* گوینده ورزشگاه از تماشاگران خواست که از پرتاب اشیا به داخل زمین خودداری کنند و اگر پرتاب‌ها ادامه پیدا کند بازی حتما تعطیل خواهد شد.

هواداران استقلال در اواخر مسابقه فرهاد مجیدی را به شدت مورد تشویق قرار دادند. این اتفاق در حالی رخ داد که بازیکنان استقلال در امر گل‌زنی ناموفق بودند.

*هواداران استقلال در اعتراض به امیر قلعه‌نویی شعار «امیر یادت باشه فرهاد باید باشه» را سر دادند.

*در پایان مسابقه تعدادی از هواداران مسابقه امیر قلعه‌نویی را مورد تشویق قرار دادند (لیدراش !؟؟! )

*پس از کسب پیروزی بازیکنان الهلال حلقه شادی تشکیل دادند و در میانه میدان خوشحالی کردند.

*پوریا پورسرخ بازیگر تلویزیون و سینما در بین تماشاگران حضور داشت. هنگام خروج از ورزشگاه هم از باخت استقلال بسیار ناراحت بود.

اگه یه ذره معرفت داشتید نیمه اول اونجوری افتضاح بازی نمی کردید به حرمت 80 هزار تا آدم که از کار و زندگیشون زدن که جواب مصاحبه های رنگارنگ شما رو بدن ...

بابا بهترین مربی لیگ (ای گل بگیرن در اون لیگ) این ترس مسخرت رو بذار کنار ...

آقای تعویض طلایی !گنـــــــد زدی با اون تعویضات.دیگه توضیح نمیدم همون گند زدی کافیه ...

حالا الریان هم میاد تهران مارو ببره !ما هم که اینجور مواقع نه نمیگیم خدا رحـــــــم کنه ...

لجــباز فرهاد جلوی این عربها خوراکشه بازی کردن ...کی میخوای خرفهم بشی مشخص نیــــست...

بدبخت اون هواداری که رفت اونجا و تحت فشار به تیمش هم ضرر زد بدون اینکه خودش اون لحظه بفهمه و احتمالا محروممون میکنن از بازی بعدی ولی دیگه کسی حق نداره بگه هوادار فلانه هوادار ....چون لیاقت هوادار نداریم

آخرای بازی هم که 80 هزار استقلالی نما یه سر و صدایی کردن .... بی تربیتا !

 

حاشیه های قبل از بازی

در حالی که دیدار استقلال و الهلال ساعت 21 امشب آغاز می‌شود در حال حاضر بیش از 40 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

*ترافیک شدیدی در اطراف ورزشگاه ایجاد شده و تماشاگران همچنان در حال ورود به ورزشگاه هستند.

*ترکیب استقلال نسبت به دیدار رفت، سه تغییر دارد و سیاوش اکبرپور، هاشم بیک‌زاده و ایمان موسوی نیمکت‌نشین شده‌اند.

*خبرنگارانی از عربستان و همچنین شبکه‌های تلویزیونی عربی مثل الجزیره اسپورت در ورزشگاه حضور دارند.

*علیرضا واحدی نیکبخت در ورزشگاه آزادی حضور یافت

*بازیکنان تیم الهلال ساعت 20:15 دقیقه وارد ورزشگاه شده‌اند که از سوی هواداران استقلال هو شدند.

*جواد خیابانی گزارش‌گر این بازی هنگام عبور از مقابل طرفداران استقلال با توصیه‌هایی از سوی تماشاگران مواجه شد. استقلالی‌ها از او می‌خواستند که بازی را استقلالی گزارش کند.

*جواد نکونام، حنیف عمران‌زاده و مجتبی جباری به همراه سید مهدی رحمتی بیش از سایر بازیکنان استقلال تشویق شدند.

*مسئولانی از سفارت عربستان و همچنین ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا در ورزشگاه حضور دارند.

*هواداران استقلال شعار می‌دهند «تیم‌ ملی بی سید نمی‌خواهیم» و خواستار حضور مجدد مهدی رحمتی در تیم ملی شدند.

*تماشاگران استقلال فرزاد حاتمی را با شعار حاتمی رونالدو تشویق می‌کنند.

*تمام بازیکنان ذخیره و اصلی تیم الهلال عربستان در حال گرم کردن هستند. بازیکنان اصلی در گروهی مجزا از نفرات ذخیره بدن‌هایشان را گرم می‌کنند.

*پرچم بزرگ استقلال که نیمی از آن پرچم ایران است در دست هواداران استقلال دیده می‌شود.

*یو بیونگ ‌سو بازیکن کره‌ای تیم الهلال که روز گذشته در نشست خبری پیش از بازی شرکت کرد امروز در فهرست ذخیره‌هاست.

*برای ورود به ورزشگاه سخت‌گیری زیادی می‌شود، گیت‌های امنیتی در ورودی ورزشگاه قرار گرفته شده است.

*محمد شلهوب بازیکن ملی‌پوش عربستان امروز ذخیره است.

*دوربین شبکه خبر بدون مشکل وارد ورزشگاه شد و در حال تهیه گزارش است.

*دیدار دو تیم ساعت 21 آغاز می‌شود.

*در بیرون درب غربی ورزشگاه ترافیک شدیدی وجود دارد که موجب مشکلاتی برای هواداران شده، همچنین ماشین‌های آتش‌نشانی پشت این ترافیک متوقف شدند.

* 3 ماشین سفارت عربستان نیز در این ترافیک حضور داشتند که از این موضوع بسیار شاکی شده بودند.

*هواداران نیز از اینکه پشت ترافیک قرار گرفته‌اند و مشکلاتی برای ورود به ورزشگاه دارند، معترض بودند.

*در قسمت غربی ورزشگاه دربی مختص به هواداران عرب اختصاص داده شده بود که بالای درب ورودی آن به زبان عربی نوشته شده بود «ورودی هواداران عرب».


برای حمایت از استقلال به آزادی می روم / این تیم پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد

علیرضا منصوریان در مورد بازی امشب استقلال مقابل الهلال عربستان که ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود، اظهار داشت: امروز برای حمایت از تیم استقلال به ورزشگاه می روم. از هواداران فوتبال و به خصوص استقلالی ها هم می خواهم که امروز به ورزشگاه بیایند.

وی افزود: ورزشگاه امروز باید پر شود. استقلال توانایی قهرمانی در آسیا را دارد و مطمئن هستم که هواداران هم از این تیم حمایت لازم را می کنند. می دانم که امروز هواداران به بازی امروز رنگی نگاه نمی کنند و به دید بازی ملی این بازی را مشاهده می کنند.


محرومیت لغو شد / استقلال - گهر با حضور هواداران

سرپرست سازمان لیگ می‌گوید مشکلی برای برگزاری بازی استقلال و گهر با حضور تماشاگران و همچنین اختصاص درآمد حاصله از بلیت‌فروشی این بازی به ورزشگاه دورود وجود ندارد.

پس از پیشنهاد محمد مایلی کهن برای برگزاری بازی استقلال و گهر با حضور تماشاگران و لغو محرومیت آبی‌ها و همچنین اختصاص درآمد حاصله از بلیت فروشی مسابقه به ورزشگاه دورود، مهدی تاج هم گفت: روز گذشته نامه‌ای از سوی محمد مایلی کهن دریافت کردم که این پیشنهاد در آن مطرح شده بود و من هم این نامه را با نظر مساعد به حسن‌زاده، رییس کمیته‌ انضباطی ارسال کردم و قرار است امروز در جلسه‌ای درباره این موضوع صحبت کنیم.

البته مشکلی برای برگزاری این بازی با حضور تماشاگران وجود ندارد و تنها باید باشگاه استقلال برای قطعی شدن موافقتش برای اختصاص درآمد حاصله از بلیت فروشی از این بازی به ورزشگاه دورود نامه رسمی به ما ارسال کند

* حسن زاده : درخواستی نرسیده ولی اگر هم برسد بعید است موافقت کنیم !

* بازیکنانی که با دریافت 1 کارت دیگر از بازی بعدی در لیگ قهرمانان محروم می شوند : پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، جواد نکونام، سیاوش اکبرپور و ایمان موسوی

گزارش تصویری آخرین تمرین قبل از دیدار برابر الهلالبیشتر گزارش تصویری حاج آقاس ! برا جلد استقلال جوان میخواد !

بقیه عکسها در ادامه مطلب
ادامه مطلب |  

فیلم ضربات پنالتی استقلال و الهلال سال 76

یکی از رویارویی دو تیم در سال 7-1996 بود که آبی‌پوشان کشورمان در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا پس از تساوی در وقت‌های قانونی، کارشان به ضربات پنالتی کشیده شد و درنهایت عرب‌ها با نتیجه 5 بر 4 پیروز شدند.

در آن دیدار هدایت استقلالی‌ها برعهده ناصرخان حجازی بود و در یکی از ضربه‌های پنالتی بهزاد غلامپور دروازه‌بان استقلال پشت توپ قرار گرفت و ضربه‌اش توسط دروازه‌بان الهلال مهار شد. در ادامه غلامپور با گرفتن پنالتی الهلال جبران کرد؛ اما ضربه استقلالی‌ها از دست رفت تا در نهایت عرب‌ها با به ثمر رساندن آخرین پنالتی خود به فینال صعود کنند.

دانلود


قلعه نویی , مجیدی را از لیست خط زد

فرهاد مجیدی که در دیدار با الهلال عربستان در شهر ریاض غایب بود دیدار برگشت دو تیم را هم از دست داد.

این بازیکن با نظر قلعه نویی از فهرست 18 نفره تیمش خط خورد تا به این ترتیب غایب بزرگ دیدار فردا محسوب شود.

قرار است مجیدی در تمرین امروز استقلال که از ساعت 18 آغاز خواهد شد، شرکت کند.

باز چه مرگــــــته بزرگوار !؟!؟ البته بویی از شرف نبردی دست خودتم نیست ...

فرهاد اون سر دنیا هم باشه با بازی بد یا خوردن گل اسمش هوار میشه رو سرت ! پس فکر چاره ی اساسی باش !


انگشت نگاری از عربها و عصبانیت آنها !

کاروان ۴۸ نفره تیم الهلال عربستان دقایقی پیش وارد تهران شد اما مسئولان فرودگاه امام خمینی(ره) از تمامی اعضای این تیم انگشت‌نگاری به عمل آوردند این درحالیست که دو نماینده باشگاه استقلال امیر عرب و حامد افضلی با دسته گل های آبی از تک تک اعضای این تیم استقبال کردند.

کاروان تیم الهلال عربستان پس از ورود به تهران توسط مسئولان فرودگاه بین‌المللی امام خمینی با انگشت‌نگاری روبرو شد اما ظاهرا مسئولان باشگاه عربستانی که استقبال خوبی از نماینده ایران در کشور خود نداشتند، این مسئله به مذاقشان چندان خوش نیامده است.

درحالی که ساعت 17:30 جلسه هماهنگی و مهم پیش از بازی باید برگزار شود، 3 نفر از اعضای این باشگاه از سفر جداگانه به محل جداگانه خودداری و اعلام کردند تنها به همراه تمامی اعضاء تیم الهلال فرودگاه را ترک خواهند کرد.

مسئولان باشگاه الهلال و همچنین همراهان این تیم در بدو ورود و پس از اینکه با انگشت‌نگاری مواجه شدند نسبت به گرمای فرودگاه و آب خوردن آنجا اعتراض کرده و این موضوع را هم مورد بهانه قرار دادند.

امیر عرب معاون اجرایی باشگاه استقلال در خصوص این اتفاقات به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت: اگر بخواهیم خوشبینانه محاسبه کنیم تا 15 دقیقه دیگر کار انگشت‌نگاری الهلالی‌ها تمام خواهد شد. آنها نزدیک به 2 ساعت معطل شدند اما ما در ریاض بیش از 4 ساعت معطلی داشتیم. متاسفانه مقداری هم شیطنت کردند و درحالی که اینجا آبسردکن وجود دارد به همه چیز ایراد گرفتند.

وی افزود: ساعت 15:55 سه نفری که قرار بود به سالن هماهنگی مسابقه بروند کارشان تمام شد اما آنها بهانه آوردند که ما بدون دیگر اعضای تیم نمی‌رویم. متاسفانه آنها با ناظر قطری بازی تماس گرفتند و گفته‌اند که ایرانی‌ها در اینجا کار ما را خوب انجام ندادند و نمی‌گذارند ما به جلسه قبل از بازی برسیم. البته شیطنت در ذات این آقایان وجود دارد و من هم بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع از مدیر رسانه‌ای تیم خواستم تا با مترجم نماینده و ناظر قطری تماس بگیرد و وقایع را به درستی شرح دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولان تیم الهلال به جلسه قبل از بازی


حنیف : کدام درگیری؟ سیاوش عین برادرم است

ماجرای اواخر تمرین روز گذشته چیست؟

کدام ماجرا؟

پاره کردن کاور؟


شوخی می کردیم.چطور؟

گفته می شود با اکبرپور جر و بحث کردی و ....

من با سیاوش مثل برادر هستم. داشتیم می گفتیم و می خندیدیم. اینقدر کری در گروهمان زیاد بود که وقتی به من گفتند باید به وسط بروم لجم گرفت و کاور را پاره کردم. تازه نمی خواستم این کار را انجام دهم. کاور را زیر پا گذاشتم و دیدم چه جنس ظریفی دارد. کشیدم و آن را پاره کردم و به همه گفتم دیدید این لباس ها جنسش چطور است.

اما عکس هایش منتشر شده و ظاهرا کمی ناراحت بودی؟

من نمی دانم به دنبال چه چیزی هستید اما دوستانی که نوشتند عمران زاده کاور استقلال را پاره کرده کمی انصاف داشته باشند. ضمنا ما اصلا داد و فریادی نکردیم. خود آقای قلعه نویی هم بود. چطور او دادو فریاد ما را نشنید؟ یعنی ما در تمرین حق شوخی هم نداریم؟

ستار همدانی که مربی ما است در گروه ما حضور داشت و همه چیز را دید. حتی از اینکه من این کار را کردم می خندید. از رسانه ها می خواهم دقت کنند و هر خبری را به درگیری و اینجور مسائل ربط ندهند. ما فقط کری داشتیم و اتفاقا بعد از تمرین با خنده و شوخی جلوی دوربین های تلویزیونی مصاحبه کردم.

ماجرای یاسر القحطانی چیست؟

در بازی مدام به ما توهین می کرد و من خیلی عصبانی شدم. خیلی بی ادبی کرد. او با زبان انگلیسی توهین می کرد و حالا هم منتظرم در بازی فردا کوچکترین حرکتی از او ببینم!

منظورت چیست؟

فقط امیدوارم بی ادبی نکند. از تماشاگران هم می خواهم یک صدا استقلال را تشویق کنند تا حریفان ما مثل همیشه اول از آنها بترسند بعد از استقلال


سیاوش : هیئت ژوری تصمیم گرفت حنیف وسط باشد !

جریان بازی آقا وسط تمرین دیروز چه بود؟

شنیده ام که روزنامه ها نوشتند بین من و حنیف درگیری لفظی شده است. واقعا از شنیدن این خبر خنده ام می گیرد.من اصلا نمی دانم این مطالب از کجا می آید.حنیف جزو دوستان صمیمی من است و اگر تو سر او هم بزنم چیزی نمی گوید. حتی صدای او هم در نمی آید.من از او بزرگتر هستم و او هم همیشه احترام من را نگه داشته است.

نگفتی جریان چه بود؟


ما داشتیم آقا وسط بازی می کردیم. حنیف در گروه ما از همه کوچک تر بود.او را به وسط آوردیم و مقداری به او خندیدیم. اتفاقا فرهاد مجیدی داور این بازی بود. در آن صحنه حق حنیف نبود که به وسط بیاید ولی هیئت ژوری تشخیص داد که او به وسط بیاید و به همین خاطر ناراحت شد. از این اتفاقات هر روز در تمرینات رخ می دهد ولی نمی دانم چرا حالا بزرگش می کنند. 

بازی فردا را چطور می بینی؟ 

بازی بسیار سختی است و آنها باهوش بازی می کنند و نباید به پیروزی در عربستان فکر کنیم. آنها برای همه دقایق بازی برنامه دارند ولی مردم ما از فوتبال عرب ها خوششان نمی آید. امیدوارم با پیروزی در بازی فردا هم کادوی خوبی به مردم داشته باشیم و هم زننده استارت روحی برای سپاهان و تراکتورسازی باشیم که با نمایندگان عربستان بازی دارند. اگر ما در بازی فردا برنده شویم صعود خود را مسجل کرده ایم و می خواهیم به عنوان تیم اول صعود کنیم. مطمئن باشید غیرت ایرانی را فردا به نمایش می گذاریم اما از مردم یک خواهشی دارم.

چه خواهشی؟

از مردم می خواهم که به ورزشگاه بیایند چون عرب ها قبلا نشان داده اند که از جمعیت و تماشاگران ایرانی می ترسند. یادتان باشد که عربستانی ها بعد از پیروزی مقابل ایران در ورزشگاه آزادی شادی انجام دادند که مردم ما را اذیت کرد فردا بازی را می بریم و شادی آنها را تلافی می کنیم

* خیابانی بازی با الهلال را گزارش می کند ... (چون بازی ملیه زیاد نمیره رو اعصابمون !)

عکسهای از تمرین یکشنبه با حضور فرهاد

چند وقت بود ندیده بودیمش دلمون واست تنگ شده بود ســــــــ7ـــــالار 

بقیه عکسها در ادامه مطلب

ادامه مطلب |  

برهانی قلعه نویی را در نشست خبری همراهی می کند !

نشست خبری پیش از مسابقه استقلال مقابل الهلال، دوشنبه شب برگزار می شود.

در این نشست، علاوه بر امیر قلعه نوعی، آرش برهانی هم حضور خواهد داشت.
در بازی رفت، جواد نکونام، امیر قلعه نوعی را همراهی می کرد

آخر نفهمیدیم قانون این نشست خبری چیه !دفعه بعد هاشم رو ببرید !

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

گزارش تمرین امروز / عدم مصاحبه سرمربی با 20:30

تیم استقلال که خود را برای دیدار مقابل الهلال عربستان آماده می‌کند، از ساعت 17 امروز در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی تمریناتش را پیگیری کرد. در ابتدای تمرین امروز امیر قلعه‌ نویی حدود 10 دقیقه با بازیکنان تیم استقلال صحبت کرد و در خصوص بازی روز سه‌شنبه توضیحاتی را به آنها ارائه کرد. 

*خسرو حیدری از ساعت 16:15 در محل ترمین حاضر شده بود اما با توجه به اینکه هیچ یک از اعضای تیم نیامده بودند، در خودرویش منتظر ماند تا سایرین به محل برسند

*قبل از شروع تمرین سرمربی تیم استقلال به همراه کادر فنی و کادر پزشکی جلسه‌ای سرپایی برگزار کردند.

*جواد نکونام و میثم بائو 2 بازیکنی بودند که به عنوان آخرین نفرات خود را به تمرین رساندند.

*مهدی رحمتی با وسیله‌ای جدید که جزو ابزار تمرینی دروازه‌بانی است به محل تمرین آمد. وی قبل از آغاز تمرین این وسیله را به تیرک دروازه وصل کرد و در طول تمرین با این وسیله کار می‌کرد.

*مجتبی جباری قبل از آغاز تمرین امروز برای دقایقی با سرمربی استقلال به صحبت پرداخت.

*منصور پورحیدری، شاهرخ بیانی، سیروس دین‌محمدی و میرشاد ماجدی جزء نفراتی بودند که در تمرین امروز استقلال حضور داشتند.

*فرهاد مجیدی که بازی گذشته آبی‌پوشان مقابل الهلال را به دلیل مصدومیت از دست داده بود امروز بدون مشکل در کنار دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت.

*2 گروه تصویربرداری از صدا و سیما برای پوشش تصویری از تمرین آبی‌پوشان به ورزشگاه آزادی آمدند.

*مسئولان حراست استادیوم آزادی نظارت ویژه‌ای روی ورود و خروج خبرنگاران به عمل می‌آورند.

*در اواسط تمرین خبرنگار واحد مرکزی خبر که برای گفت‌وگو با مربیان و بازیکنان استقلال به ورزشگاه‌ آزادی آمده بود با مخالفت سرمربی تیم استقلال مبنی بر انجام مصاحبه مواجه شد. در این بین روابط عمومی استقلال با سرمربی این تیم دقایقی به صحبت پرداخت اما این صحبت نیز بی‌فایده بود. رضوانی خبرنگار صدا و سیما در این باره به خبرنگاران گفت با مخالفت سرمربی تیم استقلال روبرو شدم و ظاهرا این موضوع به خاطر پخش حاشیه‌های شب گذشته برنامه خارج از گود بوده است.

*حدود 30 نفر از طرفداران تیم استقلال در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشته و نظاره‌گر برنامه ‌های تاکتیکی شدند.

*بازیکنان تیم استقلال در ابتدای تمرین امروز به دویدن دور زمین پرداخته و زیر نظر حاج قاسم کار کردند. سپس بقیه بازیکنان در قالب گروه‌های مختلف به کارهای تاکتیکی پرداختند و شوت به سمت دروازه را تمرین کردند. آخرین مرحله تمرینی آبی‌پوشان ارسال از جناحین بود که بازیکنان در گروه‌های 4 نفره آن را انجام دادند.

*آخرین تمرین تیم استقلال فردا برگزار خواهد شد و این تیم روز سه‌شنبه از ساعت 21 به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت


تیمهای عربی همیشه ما را در آزادی اذیت کردند

سیاوش اکبرپور در حاشیه تمرین استقلال در مورد بازی با الهلال در روز سه‌شنبه گفت: بازی رفت مقابل این تیم خوب بازی کردیم و سه‌شنبه هم می‌خواهیم مقابل تماشاگران خودی سه امتیاز را بگیریم. هر چند تمرین کافی نداشته‌ایم زیرا یک روز در راه بودیم. دیروز هم باران بود و خوب تمرین نکردیم. امروز تمرین می‌کنیم و فردا هم یک ریکاوری داریم.

وی ادامه داد: تیم‌های عربی همیشه در ورزشگاه آزادی ما را اذیت کرده‌اند. هم تیم ملی عربستان و هم تیم‌های باشگاهی در آزادی مشکلاتی را برای ما به وجود آوردند. سپاهان در عربستان الهلال را شکست داد اما در اصفهان بازی مساوی شد که شاید در آن بازی بازنده می‌شدند. با این حال ما برای پیروزی به مصاف الهلال می‌رویم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

جباری : با میدان داری در وسط زمین , الهلال را می بریم

مجتبی جباری پس از تمرین امروز استقلال عنوان کرد: ما 2-3 روز تمرین نکردیم و پس از ریکاوری تمرینات خوبی را دنبال کردیم.

وی درباره بازی در مقابل الهلال در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا یادآور شد: امیدوارم بازی‌های خوبی انجام دهیم و برنده میدان باشیم تا بتوانیم صعود خود را به مرحله بعدی رقابت‌ها قطعی کنیم.

هافبک استقلال درباره نقاط قوت و ضعف دو تیم تاکید کرد: 2 تیم بازیکنان توانمند و خوبی دارند. فکر کنم الهلال در خط حمله از سرعت خوبی بهره می‌برد. اگر ما بتوانیم توپ را در میانه میدان بیشتر بگردانیم برنده میدان خواهیم بود.

کیانوش رحمتی نیز پس از تمرین تصریح کرد: بازیکنان با روحیه خوبی تمرین می‌کنند و امیدواریم بازی در مقابل الهلال را در آزادی ببریم تا صعودمان قطعی شود و بعد برای سرگروهی تلاش خواهیم کرد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

با کسب پیروزی صعودمان قطعی می شود

علی حمودی در پایان تمرین استقلال در مورد دیدار مقابل الهلال عربستان گفت: با این پیروزی خیالمان را برای صعود به مرحله بعد قطعی می‌کنیم، اگر بتوانیم الهلال را شکست دهیم با قطعی شدن صعودمان دیگر فقط به لیگ برتر فکر می‌کنیم.

وی افزود: تیمی که در زمین خودش شکست خورده مطمئناً در مقابل هواداران ما با ترس وارد زمین می‌شود. الهلال کار بسیار سختی پیش رو دارد. در این مدت تمرینات بسیار خوبی انجام دادیم و با وجود فاصله کم بازی‌ها مطمئن باشید الهلال را می‌بریم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امیدوارم بلندگو تعداد تماشاگران را اشتباه نگوید / یاسر القحطانی را می زنم !

حنیف عمران‌زاده در پایان تمرین استقلال در جمع خبرنگاران در مورد بازی با الهلال گفت: بازی بسیار سختی داریم. البته این را بگویم که اگر یاسر القحطانی در تیم الهلال بازی کند قطعا او را می‌زنم. او در بازی رفت دو بار به قصد زدن پای من آمد و همچنین به رحمتی فحاشی کرد که من به تلافی این بی‌ادبی او را خواهم زد و این بی‌حرمتی را تلافی می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدوارم تماشاگران استقلال سه‌شنبه به ورزشگاه بیایند تا حریف عربستانی مثل ورزشگاه تبریز کپ کند. البته امیدوارم بلندگوی ورزشگاه 45 هزار تماشاگر را به اشتباه 25 هزار نفر اعلام نکند. در بازی با العین 45 هزار نفر به ورزشگاه آمدند اما بلندگوی ورزشگاه تنها 20 هزار نفر اعلام کرد.

عمران‌زاده در مورد شوخی او در پایان تمرین با برخی بازیکنان استقلال گفت: در حال آقا وسط بازی کردن بودیم که نکونام با من شوخی کرد و کاوری که بین بازیکنان دست به دست می‌شد را من گرفتم و پاره کردم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مخالف مهمان نوازی برابر الهلالی ها هستم

 

جواد نکونام پس از تمرین امروز استقلال درباره دیدار مقابل الهلال در چارچوب مرحله برگشت لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: خدا را شکر بعد از برد مقابل الهلال شرایط خوبی داریم و اردوی ما هم به خوبی برگزار شد. امیدوارم در بازی برگشت بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم و خیالمان یک مقدار برای صعود راحت شود.

وی درباره اینکه الهلال با از دست دادن امتیاز صعودش غیر ممکن خواهد شد، یادآور شد:‌ همیشه بازی مقابل تیم‌های خارجی راحت نیست و این بازی هم می‌دانیم که کار دشواری داریم. به هر حال این بازی سخت‌تر از عربستان نخواهد بود اما آنها چیزی برای از دست دادن نخواهند داشت و تمام تلاش خود را انجام می‌دهند و ما هم امیدواریم با حضور تماشاگران بتوانیم امتیاز لازم را کسب کنیم تا خیالمان از صعود راحت‌ شود.

هافبک استقلال درباره حضور تماشاگران تصریح کرد: در بازی با الهلال در عربستان تماشاگران ما حضور نداشتند اما حتما دعای آنها بدرقه راه ما بوده و قطعا ما به حضور آنها نیاز داریم تا بتوانیم موفق شویم. تماشاگران همیشه یار و یاور ما بودند و حمایت‌های خود را انجام می‌دادند.

نکونام افزود:‌ همیشه بین تیم‌های عربی و ایرانی کری وجود دارد. مردم باخت یا مساوی مقابل تیم‌های عربی را نمی‌خواهند. فقط برد می‌خواهند. ما هم امیدواریم با حضور مردم بتوانیم دل آنها را شاد کنیم.

وی درباره اتفاقاتی که در عربستان پیش از بازی رخ داد، یادآور شد: اتفاقات در نتیجه بازی تاثیر نگذاشت آنها کار خود را انجام دادند و ما را معطل کردند و اجازه ندادند تمرین‌مان برگزار شود. به نظرم ما هم باید با آنها چنین کاری انجام دهیم تا بار دیگر این موضوع را تکرار نکنند. مخالف این موضوع هستم که میهمان‌نوازی داشته باشیم و آنها لذت ببرند و ما اذیت شویم. باید مثل آنها برخورد کنیم.

اشجاری:قرار نیست جراحی کنم / 2 هفته دیگر برمیگردم

حسن اشجاری درباره شایعه پاره شدن رباطش و اینکه باید پایش را جراحی کند، اظهار داشت: اصلا چنین مساله ای صحت ندارد.

روی پایم زخم هایی ایجاد شده بود که رفع شد و با توچه به اینکه مچ پایم دچار کوفتگی شده است، باید دو هفته فیزیوترپی کنم و پس از آن به تمرینات برمی گردم.

وی افزود: نمی دانم شایعه پارگی رباطم از کجا به وجود آمده است. اصلا قرار نبوده جراحی کنم و مشکلم در این حد نیست.

اگر حرف مرا قبول ندارید از دکتر نوروزی بپرسید. دو هفته فیزیوتراپی می کنم و بعد از آن برمی گردم.


هنوز مانده کلک های شوالیه ای من را یاد بگیرید / هواداران بیایند

علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال در گفت و گو با خبرآنلاین ؛ درباره برد شیرین تیمش در ریاض گفت:« راستش این را به عنوان یک ایرانی می گویم ، لطف خدا شامل حال فوتبال مان شد و غیرت بچه ها باعث یک برد شیرین بود. من هم از تیم و هم از کادرفنی برای این تلاش ویژه شان تشکر می کنم و خدا را شکر که فوتبال مان بازی سومش را هم به تیم های عربستانی نباخت چون اصلا صورت خوشی نداشت و ما همیشه یک فضای رقابتی بین فوتبال مان با آنها داشتیم. این برد ما توانست روحیه امید را به فوتبال ایران برگرداند.»

او بعد از این با تشکر از خبرآنلاین و خبرورزشی برای پوشش اخبار صحیح استقلال درباره کاروان استقلال و هزینه هایش می گوید:« همان طور که نوشته بودید ما با دوستان مان در تیم الهلال این طور توافق کردیم. به هر حال آنها قرار شد پذیرای ما باشند و ما هم بهترین امکانات را برای شان فراهم کنیم. البته کاروان ما در این سفر 72 نفر بود. این را هم بگویم که استقلالکلا تیم عیال واری است چون بازیکنان و اعضای کادرفنی و پزشکی ما 45 نفر هستند و ما در این سفر 27 همراه داشتیم. چون امکان انتقال دلار نداشتیم ، پروازهای مان هم چارتر بود ، سفری که رفتیم با کمترین هزینه برای مان افتاد و تقریبا اگر عادی می رفتیم و خودمان قرار بود هزینه کنیم همان کادر 45 نفره مان هزینه اش بیشتر از این می شد . »

اما آیا حاجی کلک زده است؟ او می گوید:« ما قرار شد هر آنچه مهمانان مان می خواهد را فراهم کنیم ، آنها هم شرایط ما را قبول کردند. این برای دو طرف مقبول بود! (او می خندد و می گوید هنوز خیلی زود است که شما همه کلک های شوالیه ای مرا یاد بگیرید!)»

فتح الله زاده بعد از این باری دیگر از بازیکنان تیمش تشکر می کند و می گوید:« واقعا بچه ها در این بازی سنگ تمام گذاشتند و نکات مورد نظر کادرفنی و سرمربی تیم ، امیرخان قلعه نویی را خوب اجرا کردند. باید از تک تک شان از رحمتی گرفته تا برهانی تشکر کنم. همه بچه ها عالی بودند و مجتبی جباری هم در این بازی یکبار دیگر نشان داد اگر مصدوم نباشد می تواند همه کاری انجام بدهد. حضور مجتبی آماده در تیم ملی هم یک نعمت است و اگر روی فرم باشد ، می تواند کمک بزرگی به تیم ملی برای رسیدن به موفقیت داشته باشد.»

اما بخش مهم حرف های مدیر آبی ها جایی است که هواداران تیمش را مخاطب قرار می دهد و می گوید:«نباید فکر کنیم همه چیز تمام شده. ما بازی رفت را از الهلال بردیم اما باید باور داشته باشیم این تیم یکی از بهترین تیم های آسیا است که انصافا در بازی رفت هم خیلی ما را اذیت کردند. در بازی برگشت آنها برای تلافی می آیند.

استقلال به این 3 امتیاز نیازی مبرم دارد چون اگر برنده این بازی باشیم قطع به یقین به دور بعد صعودمان محرز می شود. آن وقت این فرصت را داریم که به بچه ها در لیگ قهرمانان استراحت بیشتری بدهیم و روی لیگ برتر و قهرمانی در این بازی ها تمرکز کنیم.به همین دلیل هم هست که من از طرفداران مان می خواهم برای روز بازی استقلال و الهلال سنگ تمام بگذارند. البته می دانم که ساعت برگزاری این بازی کمی دیرهنگام است ولی ما نیاز به حضورشان داریم. این بازی مسابقه ای است که حتی نباید یک جای خالی در ورزشگاه باشد. باید هر استقلالی در هر جای ایران که هست به تشویق تیم بیاید. ما نیاز به حضور همه طرفداران مان در ورزشگاه داریم. در حقیقت این بازی روز حماسه طرفداران است.»

او ادامه می دهد:« وقتی دل مان از سکوها گرم باشد راحت تر به حریف فشار می آوریم و انشالله بچه های تیم هم یک همت دیگر می کنند. ما با شکست الهلال گام بزرگی هم برای قهرمانی در لیگ بر می داریم چون فشردگی بازی ها و استرس مسابقات روی تیم فشار زیادی را آورده اما اگر از صعود خیال مان راحت شود آن وقت با دغدغه کمتری می توانیم روی بازی های مهم لیگ تمرکز کنیم و امیدمان به قهرمانی در لیگ بیشتر شود. امسال هم که مرحله دوم بازی ها از تک بازی در آمده و این خودش فشار مسابقات و استرس آن را کمتر می کند. به همین دلیل است که این قدر روی حضور هواداران تاکید دارم. البته آنها همیشه در شرایط سخت با حضورشان ما را شرمنده کرده اند و شک ندارم که سه شنبه شب هم همین طور خواهند بود.»


منتظر هواداران هستیم / اشتباه الهلال را تکرار نکردیم

میرشاد ماجدی  اظهار داشت: شب گذشته به استقبال نماینده الهلال رفتیم. از او بابت مصاحبه هایی که در روزنامه های عربستانی علیه استقلال انجام داده بودند گلایه کردیم و او هم گفت این صحبت ها را مطرح نکرده اند و حتی به مدیرعامل باشگاه الهلال هم زنگ زد و به او گفت که باشگاه استقلال چه استقبال خوبی از او به عمل آورده است.

وی با اشاره به اینکه در عربستان استقبال خوبی از استقلال نشد، تصریح کرد: ما نباید اگر آنها اشتباهی می کنند همان اشتباه را تکرار کنیم. توپ فوتبال باید برای رفاقت بیشتر باشد. شب گذشته خودشان هم متوجه شدند که ما چه استقبالی از آنها کردیم.

ماجدی در ارتباط با بازی روز سه شنبه گفت: استقلال شرایط خوبی برای این بازی دارد و تنها منتظر هواداران هستیم. زمانی می گفتند تیم خوبی بازی نمی کند و یا بد نتیجه می گیرد هواداران نمی آمدند اما اکنون همه چیز مهیا است و منتظر حضورشان هستیم.

ماجدی در ارتباط با اینکه آیا زمان بازی این تیم با گهر در هفته سی و یکم لیگ برتر که جمعه هفته جاری تعیین شده یک روز به تعویق افتاد یا خیر گفت: هنوز که سازمان لیگ به درخواست ما جوابی نداده است اما اگر این تاریخ عوض نشود خیلی به ضرر استقلال است. آرزو می کنیم که به تعویق بیفتد. ما اگر از مقام والای انسانیت صحبت می کنیم نباید این مقام را زیر سوال ببریم.قهرمانی در ازای چه چیزی باید به دست آید. سلامت بازیکنان در خطر است و کاش به این مسئله اهمیت بدهیم.


جواد نکونام : به الهلالی ها درس میزبانی می دهیم

* برد خیلی خوبی را در عربستان به دست آوردید.

- بازی خیلی سختی بود. الهلال از با سابقه‌ترین تیم‌های آسیا است. آنها چند روز پیش از دیدار برابر ما الاتحاد را چهار بر دو شکست داده بودند. فیلم آن بازی را دیده بودیم و می‌دانستیم که کارمان بسیار سخت است، ‌اما همه زحمت کشیدند و توانستیم از این بازی بزرگ سربلند بیرون بیاییم. پیش از بازی هم می‌دانستیم که باید از موقعیت‌هایمان که شاید زیاد هم نباشد، نهایت استفاده را ببریم. وقتی گل اول را خوردیم، چیزی برای از دست دادن نداشتیم و به خاطر همین مساله حمله کردیم و بردیم.

* البته بعد از این برد برخی کارشناسان استقلال را تیمی خوش شانس دانستند که توانست الهلال را شکست دهد.

- فکر نمی‌کنم چندان شانس در پیروزی ما نقش داشت. به هر حال در فوتبال اگر یک تیمی اشتباه نکند، گلی به ثمر نمی‌رسد. ما مقابل الهلال آن هم چند روز پس از یک ماراتن 120 دقیقه‌ای نمایش بسیار خوبی را ارائه کردیم. عربستانی‌ها هم فکر نمی‌کردند که بتوانیم بعد از آن بازی سخت برابر سپاهان این قدر خوب بازی کنیم.

در کنفرانس قبل از بازی که رفته بودم خبرنگاران عربستانی مدام روی این مساله مانور می‌دادند که چطور می‌خواهید بعد از آن بازی سنگین و 120 دقیقه‌ای برابر الهلال بازی کنید.

* برد شما وقتی ارزش دو چندانی پیدا می‌کند که قبل از بازیتان سپاهان و تراکتورسازی دو نماینده دیگر ایران برابر عربستانی‌ها شکست خورده بودند. این نتایج چقدر برای شما انگیزه ایجاد کرد؟

- ما اول برای خودمان بازی می‌کردیم، برای این که از فوتبال ایران و استقلال دفاع کنیم. بعد از شکست سپاهان و تراکتورسازی دوست نداشتیم که ما هم ببازیم. خود من به شخصه از باخت این دو تیم خیلی ناراحت شدم و همه‌مان دوست داشتیم با پیروزی در عربستان هواداران را خوشحال کنیم.

* بعد از این برد استقلال انتظار‌ها از تیم شما بسیار بالا رفته است.

- واقعیت این است که العین، الهلال و الریان خیلی خوب خرج کرده‌اند. آنها به لحاظ هزینه‌ای و امکانات با ما قابل قیاس نیستند، اما استقلال نام بزرگی در فوتبال آسیاست. تیم فعلی ما بازیکنان بسیار خوبی دارد. انگیزه‌ای که در تیم وجود دارد یکی از عوامل موفقیت استقلال تا اینجای کار بوده است. درست است که گروه سختی است، اما استقلال نشان داده که می‌تواند به مرحله بعدی برود.

* برای بازی روز سه‌شنبه این توقعات روی شانه شما سنگینی نمی‌کند؟

- به هر حال در بازی‌های خانگی چیزی به غیر از برد انتظار نمی‌رود اما نباید بی‌برنامه و بی‌فکر فقط حمله کنیم. اگر بخواهیم بی‌محابا حمله کنیم خدای ناکرده نتیجه‌ را از دست می دادیم. الهلال تیمی حرفه‌ای است و خیلی خوب بازی می‌کند، اما اگر حمایت مردم و هواداران پشت سر ما باشد، آنها را در بازی برگشت هم شکست می‌دهیم.

* شما تجربه سفرهای زیادی را دارید. اخباری که از ریاض به تهران می‌رسید نشان می‌داد که وضعیت میزبانی عربستان خوب نبوده است.

- شرایطی که آنها در فرودگاه برای ما رقم زدند، واقعا خوب نبود. چهار ساعت ما را در فرودگاه معطل کردند و به خاطر این بی‌برنامگی تمرینمان را از دست دادیم. البته برای ما این مسایل تازگی نداشت.

عرب‌ها برای تیم‌های خارجی چنین وضعیتی را به وجود می‌آورند، اما ما هم در تهران تلافی خواهیم کرد تا عربستانی‌های یاد بگیرند که میزبانی حرفه‌ای یعنی چه.

 

تمرین امروز ; خسرو را نشناختند / غیبت رحمتی و جباری / فرهاد آماده ی بازی برابر الهلال

تیم استقلال اولین تمرین خود را پس از بازگشت از کشور عربستان از ساعت 17 امروز در زمین شماره 2 مجموعه ورزشی آزادی برگزار کرد.

از آنجا که محل تمرین آبی‌پوشان تغییر کرده بود باز هم طرفداران و البته خبرنگاران برای ورود به مجموعه ورزشی آزادی دچار مشکلاتی شدند که البته با وساطت سرمربی و تماس های سرپرست تیم استقلال این موضوع حل شد.

*فرهاد مجیدی که به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر استقلال را در سفر به عربستان همراهی نکرده بود امروز بدون مشکل و پا به پای دیگر بازیکنان در برنامه‌های گروهی شرکت کرد. وی قبل از آغاز تمرین امروز برای دقایقی با دکتر نوروزی که در محل تمرین حاضر شده بود صحبت کرد.

*مجتبی جباری، مهدی رحمتی و حسن اشجاری سه بازیکن غایب تمرین امروز استقلال بودند.

*امیرقلعه‌نویی با لباس شخصی در محل تمرین امروز آبی‌پوشان حاضر شد.

*وی پس از دقایقی صحبت با بازیکنان تیم استقلال راهی رختکن شده و نظاره‌گر بازی پرسپولیس و داماش بود.

*خسرو حیدری با اندکی تأخیر به محل تمرین آبی‌پوشان رسید. این بازیکن هم مقابل در استادیوم آزادی برای ورود با مشکلاتی مواجه شد و ظاهراً او را نشناختند که پس از چندین تماس وارد مجموعه آزادی شد.

* 10 نفر از طرفداران تیم استقلال زیر باران نظاره‌گر تمرین آبی‌پوشان بودند.

*بازیکنانی که در ترکیب اصلی استقلال مقابل الهلال عربستان بازی کرده بودند بعد از گذشت دقایقی راهی استخر و سونا شدند و بقیه بازیکنان با وجود بارش باران در قالب دو گروه به برنامه‌های مفرح پرداختند.

*تمرینات تیم استقلال برای دیدار مقابل الهلال عربستان مجدداً از فردا پیگیری خواهد شد و بازیکنان از ساعت 17 به آماده‌سازی خود خواهند پرداخت.


کلک شوالیه ای حاجی برای اعزام کاروان 86 نفره

کاروان 86 نفره استقلالی ها چطور به سفر عربستان رفت و برگشت. این سئوالی هست که همه می پرسند!به گزارش خبرآنلاین ؛ استقلالی ها با اعزام 86 نفر به سفر آسیایی شان همه رکوردهای ممکن در اعزام های آسیایی را جا به جا کردند . تیمی که مدام از بی پولی می نالد ، در این سفر تقریبا همه آنهایی که می شناخت را همراه داشت.

از معاونین و اعضای هیات مدیره گرفته تا خبرنگاران و فرزندان عده ای از اعضای باشگاه. اما این کاروان عریض و طویل چطور در اوج بی پولی با استقلال همراه شد؟ آنها که بر اساس قوانین کنفدراسیون آسیا باید تنها 39 نفر را به کشور میزبان ببرند چطور چنین عمل کردند؟ فتح الله زاده و همکارانش در سفر مالزی به هنگام قرعه کشی گروه ها با عربستانی ها توافق می کنند تا هزینه کاروان استقلال بر عهده میزبان باشد و در بازگشت هم استقلالی ها هزینه های اقامتی تیم مهمان را بپردازند. . با این کلک استقلالی ها که برای این مسافرت هواپیمایی را چارتر کرده بودند و 100 جای خالی در پرواز فوکر 100 شان داشتند ، می توانستند غیر از کادرفنی و بازیکنان ، مهمانان ویژه را هم به همراه داشته باشند.

هزینه اقامت و حمل و نقل که بر عهده میزبان بود . هتل رادیسون بلو ، هتلی شیک و لاکچری در حومه شهر ریاض که قیمت رزرو هتلش برای مهمانان عادی رقمی بیش از یک میلون تومان است، برای کاروانی 86 نفره نیاز به 43 اتاق دو تخته دارد. رقمی که اگر ضرب در 3 می شد ، رقمی نجومی را به همراه داشت. البته استقلالی ها این هزینه ها ا به گردن عربستانی ها انداختند چون به دلیل مشکلات دلاری نمی توانستند مشکلات رزرو هتل و ترانسفر اینترنتی پول را هم انجام دهند. حتی آنها مثل تراکتوری ها برای داشتن دلار توی جیبی ، دست به دامن فدراسیون شدند و 10 هزار دلار از پولی را قرض گرفتند که بچه های تیم امید در قطر برنده شده بودند.

استقلالی ها با این کار حالا باید در تهران میزبان تقریبا مهمانانی مشابه از سوی سعودی ها باشد. هزینه هایی که این بار با ریال ایرانی هزینه می شوند. سوییت های هتل آزادی که حالا بعد از تعطیلات خالی شده اند و احتمالا برای آبی ها درصد قابل ملاحظه ای هم تخفیف به همراه دارند در شرایط عادی قیمت هر کدام شان 330 هزار تومان است . یعنی هر 3 اتاقی که عربستانی ها در شرایط مشابه برای استقلالی ها در ریاض گرفته بودند ، اینجا در تهران برای آنها چیزی نزدیک به 3 اتاق آب می خورد. 

این راهکاری بود که استقلالی ها با اجرایش توانستند همه آنها را که می شناختند در اوج بی پولی به ریاض ببرند و از آنجا راهی مکه مکرمه کنند. اینگونه فتح الله زاده که مدام از بی پولی تیمش سخن می گوید حاتم طایی شد و با کلکی شوالیه ای ، هزینه ها را به دوش همتایان عربستانی انداخت. البته اگرچه برای استقلال که در اوج بی پولی است ، همین هزینه کمتر از نصف هم رقمی بزرگ محسوب می شود که حتما آنها برای هزینه کردش دلایلی منطقی داشته اند

ای ای ای ای ... آخرشی حاجی !


سید مهدی : من را چه به لقب ! دینی به هواداران داریم که باید ادا کنیم

رحمتی درباره سفر به عربستان و این بازی مهم می گوید:« خدا اشکر ، لطف خدا شامل حال مان شد و توانستیم برنده باشیم. واقعا بازی سختی بود. الهلال یکی از بهترین تیم های آسیاست . آنها برای بردن ، هرچه در توان داشتن گذاشتند .

حملات زیادی هم روی دروازه ما داشتند. تقریبا از ابتدای بازی با جوی که در کنار هواداران شان داشتند شروع کردند به حملات همه جانبه. ولی کادرفنی استقلال هم بهترین شیوه را برای مقابله با تاکتیک آنها انتخاب کرده بود. »

او درباره دلایل امیر قلعه نویی برای اتخاذ تاکتیک دفاع چندلایه می گوید:« این بهترین شیوه بود. ما چند بازی متوالی داشتیم. 120 دقیقه سنگین را جلوی سپاهان و در فاصله سه روز تا این بازی برگزار کرده بودیم. بچه ها اگر می خواستند باز بازی کنند ، انرژی شان تحلیل می رفت ، برای همین بود که کادرفنی به درستی تصمیم گرفت فشرده بازی کنیم و حریف مان را بدوانیم.

بچه های تیم هم انصافا وظایف شان را عالی انجام دادند . این باعث شد تا بازیکنان الهلال تحلیل بروند و در 20 دقیقه پایانی د حقیقت دیگر رمقی نداشتند.»

اما چطور شد که استقلال بعد از اینکه گل خورد ، دو گل زدند؟ رحمتی در این باره می گوید:« آنها روی یک غافلگیری گل زدند ، چند پاس بلند انداختند و ما جا ماندیم اما در حقیقت در آن دقایق دیگر نیروی شان تحلیل رفته بود. از قبل هم برنامه ما روی 20 دقیقه پایانی بازی بود. خوشبختانه توانستیم این برنامه را درست اجرا کنیم و برنده بازی باشیم.»

رحمتی درباره نمایش عالی خودش در این بازی هم گفت:« لطف خدا بود. من تمام تلاشم را کردم. البته انصافا همه بچه های تیم در این بازی عالی بودند. خود من هم خوشحالم که توانستیم برنده یک بازی بزرگ باشیم.»

شاید اگر چند سال پیش بود و یک بازی ملی الان مهدی رحمتی هم لقب شیر گرفته بود ، لقبی مثل شیر کپنهاگ که احتمالا برای او می شد شیر ریاض! او با خنده می گوید:« شیر؟ نه بابا شیر کدام است. ما را چه به لقب. ما یک دینی به طرفداران داریم که تلاش می کنیم تا دین مان را ادا کنیم. خود من که خیلی دوست دارم با لطف خدا این دین را ادا کنم.»

این دین ، قهرمانی استقلال در لیگ است؟ او در این باره می گوید:« ما تلاش مان را می کنیم. حالا هرچه خدا بخواهد. تا همین حالایش هم حداقل خیال مان راحت است که کم نگذاشتیم و همه تلاش مان را برای موفقیت تیم به خرج دادیم. از این بابت خیلی خوشحالم که تا اینجا جلوی هواداران خوب مان شرمنده نشدیم . امیدوارم پایان لیگ هم آنها از ما راضی باشند.»

بازی های آسیایی چطور؟ آیا آبی ها تا قهرمانی و رسیدن به سومین ستاره پیش می روند؟ او در این باره می گوید:« چرا که نه. البته امسال که باید سعی کنیم تیم به مراحل بالا برود و بعد در محله بعدی که فصل قبل است تکلیف تیم های قهرمان مشخص می شود. »

او ادامه می دهد:« ما باید قبل از هر چیز به فکر صعود از مرحله مقدماتی باشیم ، بازی سه شنبه با الهلال یکی از سخت ترین بازی های ماست. باید بازی قبل را کلا فراموش کنیم و همه تلاش مان این باشد که در بازی برگشت هم برنده از زمین بیرون بیاییم. این بار احتمالا آنها با سیستم متفاوتی جلوی ما به زمین می آیند. 

البته در این بازی ورزشگاه آزادی به احتمال فراوان پر از تماشاگر می شود و فشار تماشاگران ما بی شک شب سختی را برای بازیکنان الهلال می سازد. باز هم معتقدم این تیم تیم بزرگی است و بسیار خطرناک. باید ششدانگ حواس مان جمع باشد چون کوچکترین اشتباهی تواند همه چیز را به هم بریزد.» 

رحمتی البته اعتقاد دارد ، استقلال با بردن بازی برگشت می تواند به صدرنشینی در گروهش امید بالایی داشته باشد:« به هر حال این بازی برای ما اهمیت ویژه ای دارد. با امتیاز کامل این بازی ما می توانیم به امتیاز 10 برسیم. آن وقت از دو بازی بعدی مان با یک برد ، بدون شک صدرنشین می شویم. البته امسال با تغییر در تقویم بازی ها ، مسابقات رفت و برگشتی شده اند و دیگر مثل سال های قبل نیست که تیم دوم مهمان باشد و در یک تک مسابقه سرنوشتش رقم بخورد. البته تیم صدرنشین این فرصت را دارد که در بازی برگشت میزبان باشد.» 

رحمتی که گفت و گوی نوروزی اش با خبرآنلاین از سوی کاربران به عنوان بهترین مصاحبه انتخاب شده می گوید:« خیلی خوشحالم که مردم خاطراتم را دوست داشتند. این لطف آنهاست و من فقط سعی کردم در این گفت و گو خیلی احت درباره عکس هایی که زندگی ام بودند حرف بزنم. واقعا خوشحالم که این گفت و گو مورد استقبال واقع شده است.»


اقتدار ایران را نشان دادیم / بعد از شکست تاج را مقصر خواندند

خبرگزاری فارس: ماجدی: سفر استقلال به عربستان بار مالی نداشت/ اقتدار فوتبال ایران را نشان دادیم

میرشاد ماجدی در مورد سفر استقلال با کاروان ۸۰ نفره و انتقاداتی که به این موضوع شد، اظهار داشت: اولا که تعداد کاروان ۷۰ نفر بود و ۱۰ نفر اضافه تر یعنی خرجی حدود ۱۰ هزار دلار بیشتر. در ثانی هواپیمای ما چارتر بود و در چنین پروازی هر تعداد مسافر که داشته باشی همان قیمت را می گیرند. از سویی سفری که بار مالی برای ما نداشته باشد چه اشکالی دارد که با این تعداد نفرات برویم.  ما با باشگاه الهلال صحبت کرده بودیم و آنها پذیرای همین تعداد نفرات بودند و مشکلی هم نبود و بار مالی آنچنانی برایمان نداشت و به آنها هم گفتیم در تهران پذیرای هر تعدادی که آنها باشند هستیم که گفتند کاروان آنها ۵۰ نفره است.

وی در خصوص پیروزی استقلال مقابل الهلال گفت: استقلال اقتدار فوتبال ایران را نشان داد. خیلی ها به دنبال تخریب تیم ما بودند اما خدا را شکر که سه امتیاز را گرفتیم. خیلی ها بودند که اصرار داشتند که بازی با سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی حتما راس ساعت و تاریخی که سازمان لیگ اعلام کرده برگزار شود و از تاج و سازمان لیگ هم حمایت می کردند اما وقتی در آسیا باختند انواع شعارها را علیه تاج دادند و سازمان لیگ را مقصر خواندند. در روزهایی که خوروش مصاحبه می کرد و می گفت بازی باید راس تاریخ مقرر شده برگزار شود من می گفتم باید به فکر ساق های خسته بازیکنان باشیم. همه ما تیم های ایرانی هستیم.

سرپرست تیم استقلال تصریح کرد: اگر به بازیکنان خود استراحت بیشتری بدهیم عملکرد بهتری هم خواهند داشت. به قضایا خودخواهانه نگاه نکنیم. همین حالا هم بازیکنان استقلال خسته هستند اما چاره ای نیست و باید سه شنبه هم بازی کنیم.

ماجدی در مورد برنامه های تمرین استقلال گفت: امروز ساعت 17 در زمین شماره ۲ آزادی تمرین داریم. فردا هم همین برنامه است. بازی ما با الهلال ساعت ۲۱ برگزار می شود و باید خود را برای بازی در این ساعت آماده کنیم


استقلال درخواست تعویق یک روزه بازی با گهر را داد

تیم استقلال سه شنبه هفته جاری باید به مصاف الهلال عربستان برود و در روز ۲۳ فروردین که روز جمعه می شود میزبان گهر دورود در هفته سی و یکم لیگ برتر خواهد بود.

مسئولان باشگاه استقلال به دلیل فشردگی بازی ها و تمریناتشان در نامه ای که توسط سرپرست این باشگاه به سازمان لیگ تحویل داده شده خواهان تعویق یک روزه این مسابقه شدند.

علی کاظمی دبیر سازمان لیگ برتر به مسئولان استقلال قول داده که این نامه را بررسی کند ولی تاکنون تصمیمی مبنی بر تعویق این مسابقه گرفته نشده است

26 ام با سپاهان داریما مسئولان ! در جریانید که !؟!

 

عکســـهای آبـــی ها در مـــکه

گزارش تصویری حاجی های استقلالی رو توی این لینک ببینید


زیارت قبـــول ...

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

حاشیه های بازگشت آبی ها از عربستان / شوخی های جالب سید با مدیرعامل و هیات مدیره

کاروان استقلال در نخستین دقایق بامداد جمعه به وقت تهران به زیارت خانه خدا رفتتد.

این مراسم معنوی با حال و هوای خاصی برای آبی ها همراه بود.

*آبی پوشان ظهر جمعه به فرودگاه جده رفتند.

برخی از اعضا کاروان استقلال در بدو ورود خبر وقوع یک سانحه رانندگی در فرودگاه جده و کشته‌شدن دو زائر ایرانی را شنیدند.

آنها این مساله را پیگیر شدند و درباره جزییات آن سوال کردند.

*جی لوید ساموئل و آرزه کاماچو دو بازیکنی بودند که در جده ماندند و با کاروان استقلال به مکه نرفتند.این دو به همراه هم به فرودگاه جده آمدند.

*مهدی رحمتی،در جریان سفر برخی از اعضا استقلال به مدینه شوخی جالبی با هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه کرد.

او موسیقی معروف گل پونه ها کار ایرج بسطامی را از گوشی موبایل خود پخش می کرد.

قسمت معروف این تصنیف،من مانده ام تنهای تنها است و رحمتی می گفت که حاجی(فتح الله زاده)این شعر را خطاب به هیات مدیره سروده است.

شوخی دروازه بان استقلال باعت خنده حاضران شده بود.

*استقلالی ها نهار را در پرواز صرف می کنند


منتظر هواداران در بازی برگشت هستیم

خبرگزاری فارس: برهانی:قلعه‌نویی گفته بود از عمق گل می‌زنیم/منتظر طرفداران در بازی برگشت هستیم

پیروزی با ارزشی به دست آوردید. در این خصوص صحبت کن.

بازی خیلی خوبی انجام دادیم و من فکر می‌کنم الهلال تیم با برنامه‌ای بود و بازیکنان خوبی داشت خدا کمک‌مان کرد که بهترین تیم عربستان را شکست دهیم.

بازی برگشت را چطور می‌بینی؟

نباید فکرمان روی این بازی و برد معطوف باشد و حالا منتظر حمایت هواداران‌مان در بازی برگشت هستیم. طرفداران عربستانی در همین بازی حمایت خیلی خوبی از تیم‌شان داشتند و ما هم می‌خواهیم در تهران حریف خود را مقابل تماشاگران‌مان شکست دهیم.

در خصوص گلی که زدید صحبت کن.

گلی که زدم حاصل زحمات تمامی بازیکنان بود.قلعه نویی از قبل گفته بود که می‌توانیم از عمق دفاع حریف به گل برسیم خدا را شکر که توانستیم با این گل به پیروزی برسیم و انصافاً همه بچه‌ها زحمت کشیدند.

ظاهراً عربستانی‌ها قبل از بازی خیلی اذیت‌تان کرده بودند.

از قبل از شروع بازی در فرودگاه کارشکنی‌هایی شد که فکر می‌کنم بی‌دلیل نبود اما جواب آنها را در زمین دادیم.

حتماً شنیدی که تراکتوری‌ها 8 ساعت در فرودگاه جده معطل شدند.

ما همین الان به فرودگاه رسیدیم ولی فکر می‌کنم همین بلا را هم سر ما بیاورند (با خنده)


پاسخ کارشکنی عرب ها را در زمین دادیم

خبرگزاری فارس: پاسخ کارشکنی عربستانی‌ها را در زمین دادیم/ الهلال برای جبران به تهران می‌آید

چطور شد الهلال را در عربستان شکست دادید.

انصافاً بازی خیلی سختی بود و ما هم به دنبال گرفتن نتیجه بودیم. در زمینی بازی کردیم که تماشاگران الهلال وحشتناک تیم خود را تشویق می‌کردند اما همانطور که از قبل گفته بودیم فقط برای 3 امتیاز آمدیم و به این مهم هم رسیدیم.

قبول داری که در بازی برگشت الهلال برای جبران می‌آید.

صد درصد همین‌گونه است. تیمی که در خانه نتیجه را می‌بازد برای جبران در بازی برگشت بازی خواهد کرد اما شک نکنید که ما هدف‌مان صعود به عنوان تیم اول است و باید در تهران هم برنده شویم.

بعد از چند هفته غیبت در ترکیب استقلال بودی عملکردت راضی‌کننده بود.

هرچقدر از زمان بازی می‌گذشت شرایطم بهتر می‌شد و می‌توانستم راحت‌تر بازی کنم. بهتر است کارشناسان در خصوص عملکرد من توضیح بدهند.

بعد از بازی که مسئولان باشگاه الهلال دیگر کارشکنی نکردند.

خداوکیلی قبل از بازی خیلی اذیت شدیم و در فرودگاه کلی معطل‌مان کردند اما حالا اتفاقی نیفتاده است فقط امیدواریم خستگی از تن‌مان بیرون بیاید و برای بازی برگشت مشکلی نداشته باشیم.


غـــیر قابل پیـــش بینی مثل برهـــانی

بعد از این که الهلال با گل دقیقه 68 خود از استقلال پیش افتاد همه انتظار یک تعویض کاملا تهاجمی از استقلال بودند ولی در حالی که آبی ها دو تعویض انجام داده بودند، آرش برهای آخرین تیرترکش آبی ها بود که نه به جای یک مدافع یا یک هافبک بلکه به جای فرزاد حاتمی وارد میدان شد. 20 دقیقه فرصت چندان زیادی نبود ولی برای آرش آن هم به خاطر اینکه ثابت کند در خانه تیم های عربی خوب گل می زند کفایت می کرد.

برهانی در اولین حرکت پا به توپ خود کاری کرد که اوزیا مدافع برزیلی الهلال مجبور به خطای آشکارشده و کارت زرد از داور بازی بگیرد. بعد از آن هم شماره 9 کرمانی استقلال با تحرک بالای خود و سرک کشیدن به تمام نقاط یک سوم تهاجمی تیمش کاری کرد که مدافعان الهلال و بخصوص نفرات مرکزی کند آنها یعنی المرشدی و اوزیا نتوانند او را پوشش دهند و در نهایت هم با فراری سریع روس پاس عالی جباری خود را در موقعیت تک به تک با دروازبان حریف قرار دارد تا تیر خلاص را بر پیکر میزبان مغرور و پرستاره عربستانی شلیک کند. در واقع آرش تیری بود که با هنرنمایی جباری بر قلب الهلال زخمی نشست تا استقلال با شکار این میزبان قدرتمند با دستانی پر به تهران برگردد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

زیــــدان بودی مجـــتبی


کاپیتان استقلال دیشب چیزی نزدیک به رویا بود. شماره 8 استقلال در حالی که تیمش در خانه الهلال با یک گل از میزبان قدرتمند خود عقب بود با دو پاس گل طلائی جریان بازی را به سود تیمش عوض کرد تا در اولین برد بیرون از خانه امیر قلعه نویی همراه با استقلال در آسیا بیشترین نقش را داشته باشد. ارسال زیبای ایستگاهی او که منجر به گل اول استقلال توسط پژمان منتظری شد در واقع یک کپی بی نقص از ارسال های ایستگاهی ژابی آلونسو در رئال مادرید بود.

توپ را به شکلی روی دروازه حریف فرستاد که احتمال شکل گرفتن گل به خودی مدافعان الهلال در صورت ضربه نزدن پژمان هم وجود داشت. گل دوم را هم آرش برهانی در حالی درون دروازه الهلال جای داد که پاس تودر بی نقص مجتبی جباری در واقع کار را برای آرش به راحت ترین شکل ممکن درآورده بود.

در واقع جباری با این نمایش عالی و دو پاس گل سرنوشت ساز با امیر قلعه نویی بابت بازی 4 سال قبل در جده بی حساب شد. در آن سال استقلال در اولین بازی خود در جده برابر الاتحاد به میدان رفته بود و وقتی حوالی دقیقه 60 بازی مجتبی جباری تابلوی تعویض خود را دید با دست ندادن با یار تعویضی که دست برقضا همین آرش برهانی بود به این تعویض اعتراض کرد و حاشیه های زیادی برای خود و تیمش درست کرد و دیشب در واقع مجتبی توانست با بازی درخشان خود آن بداخلاقی معروف را در خاک عربستان به نحو احسن جبران کند

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دروازبـــانی که نصــف تیـــم بود

با وجود برخی اشکالات سید مهدی رحمتی در حال حاضر بهترین دروازبان ایران است. مردی که در هر بازی چند سیو صددرصد دارد و یکی از مهمترین ارکان استقلال در کسب عنوان بهترین خط دفاعی لیگ تا اینجای کار است. رحمتی در بازی با الهلال هم نمایش بسیار خوبی داشت و چند موقعیت صددرصد را از بازیکنان حریف گرفت. مخصوصا ضربه ای که نواف العابد از زاویه تنگ سمت چپ به طرف دروازه شلیک کرد و مهدی با دست موافق آن را راهی کرنر کرد.

اما مهمترین ویژگی رحمتی در این بازی غیر از ریسک نکردن ، برطرف کردن یکی از اشکالات عمده خود در بازی های اخیر است. منظور مان از ریسک نکردن دو توپی است که به قول گزارشگر بازی رحمتی آنها را از زیر تیر افقی راهی کرنر کرد، هرچند که در تصاویر آهسته مشخص بود که هیچ از این شوت ها درون چارچوب دروازه نبود ولی رحمتی ریسک نکرد و آنها را با نوک انگشتان خود راهی کرنر کرد؛

اما سید در بازی های اخیر روی توپ های ارسالی از جناحین اشکال عدیده ای داشت به این شکل که از دروازه خارج نمی شد و منتظر مدافعان یا ضربات مهاجمان می ماند تا روی خط دروازه آنها را کنترل کند ولی در بازی با الهلال او روی هیچ یک از سانترهایی که به 6 قدم وی رسید روی خط دروازه نماند و با خروج هایش یا این توپ ها را مهار کرد یا با مشت کردن، آنها را از حوالی دروازه دور کرد. به جرات می توان گفت که رحمتی دیشب نصف استقلال بود و حیف که چنین دروازبانی در حال حاضر در تیم ملی نیست تا رقابت بین سنگربانان برای راهیابی به جام جهانی 2014 فشرده تر شود.

هـــمه عالی بودن ...


سید نذرش را ادا کرد

مهدی رحمتی که نذر کرده بود در صورت پیروزی استقلال مقابل الهلال عربستان،به مدینه برود چهارشنبه شب به رغم خستگی بازی با کسب اجازه از کادر فنی همراه با مدیران،کادر فنی و همراهان استقلال عازم مدینه شد.

عصر روز پنجشنبه علی فتح الله زاده،مقداد نجف نژاد،امیدوار رضایی و احمد شهریاری از اعضا هیات مدیره،محمد سررشته داری ،مدیر روابط عمومی و علی امیری معاون ورزشی باشگاه و کادر فنی استقلال شامل:امیر قلعه نوعی،مجید صالح،ستار همدانی،ایمان عالمی و کریم بوستانی و جمع دیگری از همراهان استقلال به مدینه منوره رفتند.

این گروه پنجشنبه شب به مکه می روند.

از سوی دیگر،گروهی که چهارشنبه شب در ریاض مانده بودند،روز پنجشنبه به صورت مستقیم به مکه رفتند.

استقلالی ها روز جمعه به تهران مراجعت خواهند کرد

 
2000000 شدن عمـــران اس اس

همیشه اینجا رسم بوده که هر اتفاق خوبی که برای وبلاگ میوفته من یا عمران از شما تشکر می کنیم چون شما اون اتفاق خوب رو رقم زدید ...

الانم 2 میلیونی شدن بازدید بهانه ای بود برای این پست ...

خیلیها با عقل و فهم کوچیکشون خواستن عمران اس اس رو زمین بزنن تو خیلی از مواقع ... خیلی موقع ها از کارهای کثیف و مسخره ای که از انسان عادی هم بعیده سر بزنه , خسته شدم و خواستم مثل عمران خیلی کمتر بیام ولی خب به قول دوست عزیزم محمد** فکرشو که کردم دیدم خیلی کوچیک و حقیرن که من بخاطرشون از شماها دست بکشم...ایشالله تا 20 میلیون هم میریم .

به همه اونایی که یه موقعی اینجا بودن و به هر دلیلی نیستن (کسایی که کامنت میذاشتن منظورمه) بگم خاطراتشون همیشه تو ذهنم هست چون باهم اینجا زندگی کردیم ... از اونهایی که سال 87 اینجا منم جزشون بودم و برای عمران کامنت میذاشتیــــم گرفته تـــــــــــــــا اخرین نفراتی که جـــذب جاهای دیگه شدن ...!

کسایی هم که الان هستن بدونن تک تک لحظات بودنشون توی ذهن من و عمران ثبت میشه ... از جر و بحثای شیرینشون (که هی من نمیذارم ادامه پیدا کنه !) تا عصبانیت بعد از باخت ها و پایکوبی های بعد از برد و پستهای آزاد و دورهم بودن ها ... همچنین چراغ خاموشایی که بودنشون رو حس می کنم و بقیه بازدید کننده های عزیز . همــــه ....

ایشالله چند سال دیگه همه با بچه هاتون بیایید !!

روح اسطوره ی عزیزم که بودنش اون بالا و توی قلبم بهم انرژی میده هم قرین رحمت و آرامش ...

به امید موفقیت تــاج

دوستون داریم ...

 
کلیپ گلهای استقلال به الهلال عربستان

گل اول توسط پژمان منتظری

گل دوم توسط آرش برهانی

خلاصه بازی

ناصرخان روحت شاد ...

بردیم , عرب سوزون هم بردیم ...

خبرگزاری فارس: پیروزی و صدرنشینی ارزشمند استقلال در عربستان/ کام عرب‌ها تلخ شد

دیدار تیم های الهلال عربستان و استقلال از ساعت 22:10 در ورزشگاه فیصل بن احمد شهر ریاض برگزار شد که در پایان این بازی با پیروزی ارزشمند دو بر یک نماینده ایران به پایان رسید.

پژمان منتظری 78 و آرش برهانی 85 دو گل استقلال را به ثمر رساندند و گل الهلال 67 توسط سالم الدوساری به ثمر رسید.

با این پیروزی استقلالی‌ها علاوه بر کسب نتیجه‌ای ارزشمند صدرنشینی را از العین گرفتند تا به این ترتیب کام عرب‌ها تلخ شود.

نواف عبدالله داور بحرینی این بازی به ایمان موسوی، نکونام و پژمان منتظری از استقلال و یاسر قحطانی، عبدالله زوری و اوزیا از الهلال کارت زرد نشان داد.

پیش از این دیدار تیم العین امارات موفق شد با نتیجه 2 بر یک الریان قطر را شکت دهد.

در جدول گروه D این مسابقات تیم استقلال 7 امتیازی شد و العین 6 امتیازی است. الهلال نیز با 3 امتیاز در جایگاه سوم حضور دارد.

 ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی،پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، هاشم بیک زاده(52 علی حمودی)؛ جواد نکونام، مجتبی جباری،خسرو حیدری، ساموئل، ایمان موسوی(46 سیاوش اکبرپور) و فرزاد حاتمی(69 آرش برهانی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

*از مدیران دو باشگاه با آب معدنی پذیرایی شد.

*به غیر از یک عکاس که باشگاه استقلال با خود به عربستان برده است، بقیه عکاسات پشت استقلال حضور دارند.

*تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه هم از بلندگو برای تشویق استقلال استفاده می کنند.از آنجا که عربها هم از چنین روشی برای حمایت از الهلال سود می برند،ایرانی ها منتظر می مانند تا تشویق آنها به پایان برسد و سپس شعارهای خود را آغاز کنند.

*یک دستگاه ال سی دی در جایگاه ویژه برای مدیران دو تیم وجود دارد که از این طریق بیشتر با حال و هوای بازی آشنا شوند

*پس از اینکه پژمان منتظری دروازه الهلال را گشود،هوتن قلعه نوعی که در میان تماشاگران حاضر در ورزشگاه حضور دارد اشک شوق ریخت. 

بعد از این گل ،سکوت محض در استادیوم حکفرما شد. 

*از آعاز نیمه دوم،علی امیری و امیر عرب،دو معاون استقلال و سیروس دین محمدی،آنالیزور آبی پوشان در کنار خبرنگاران ایرانی نشستند. 

*پس از گل تساوی استقلال،سرمربی الهلال حرکاتی شبیه به تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی را در کنار زمین انجام داد. 

*جواد نکونام در نیمه دوم و در پی برخورد با یکی از بازیکنان الهلال،دچار پارگی از ناحیه ابرو شد.

*تماشاگران ایرانی پرچم بزرگی را در ورزشگاه ریاض به اهتزار درآوردند. 

این در حالی است که بعد از گذشت دقایقی ،هواداران الهلال که از این شکست شوکه شده بودند،ورزشگاه را ترک نکردند.رختکن استقلال هم مملو از شادی بود. 

*علی فتح الله زاده،مدیرعامل استقلال پس از پیروزی این تیم مقابل الهلال در ریاض با حضور در رختکن ضمن تبریک این برد به آبی ها،خبر از پرداخت پاداش 2000 دلاری به هر یک از بازیکنان داد.

بیان این موضوع توسط فتح الله زاده با شادی و شعف بیش از حد بازیکنان استقلال همراه شد.

باورم نمیشه......

خدایا شکرت ...دم همتون گرم با غیـــــــــــرتا
 

ترکیب تیم برای بازی امشب

امیر قلعه نویی برای دیدار امشب مقابل الهلال, سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده،جواد نکونام، ساموئل، مجتبی جباری، خسرو حیدری، ایمان موسوی و فرزاد حاتمی را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده است.

نیمکت نشینی برهانی، اکبرپور و حمودی قابل توجه است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

گزارش تصویری تمرین در ریاضبقیه عکسها در ادامه مطلب

پست پایین هم عکسهای سفر ...

گزارش تصویری حاشیه سفر به ریاض


بقیه عکسها در ادامه مطلب
ادامه مطلب |  
استقلال با پیراهن دوم مقابل الهلال / زیارت خانه خدا روز پنج شنبه

تیم فوتبال استقلال با پیراهن‌ دوم خود یعنی طوسی فردا به مصاف الهلال آبی‌پوش می‌رود.

* جلسه کادر فنی با بازیکنان حدود 20 دقیقه پیش برگزار شد و مربیان نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کردند. پس از این جلسه بازیکنان به استراحت پرداختند.

* طبق قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم میهمان روز قبل از بازی در زمین اصلی در همان ساعت بازی به تمرین می‌پردازد اما استقلالی‌ها به علت تماشای دیدار امشب تراکتورسازی مقابل الشباب که از ساعت 21:35 به وقت تهران آغاز می‌شود، قصد دارند تمرین امشب خود را زودتر برگزار کنند.

* کاروان استقلال روز پنجشنبه به زیارت خانه خدا خواهد رفت.

* کاروان آبی‌پوشان در 2 هتل در ریاض مستقر شده‌اند

*استقلالی‌ها امشب از ساعت 18:30 به وقت عربستان یک جلسه تمرین کردند. علی فتح‌الله‌زاده به همراه سردار شهریاری، مقداد نجف‌نژاد و امیدوار رضایی اعضای هیئت مدیره استقلال و عزیز محمدی رئیس اتحادیه فوتبال که با آبی‌پوشان در عربستان حضور دارد از این تمرین دیدن کردند.

*پس از تمرین امیدوار رضایی، مقداد نجف‌نژاد و سردار شهریاری اعضای هیئت مدیره استقلال و عزیز محمدی به ورزشگاه ملک فهد رفتند و از نزدیک دیدار تراکتورسازی مقابل الشباب را نظاره کردند.


تنها برد استقلال برابر الهلال با ناصــرخان

نخستین تقابل استقلال و الهلال در 1992 از مرحله‌ی گروهی جام باشگاه‌های آسیا بود. در آن دیدار که در ورزشگاه خلیفه‌ی دوحه برگزار می‌شد، الهلال با یک گل موفق به شکست استقلال شد.

با این حال شاگردان منصور پورحیدری به مراحل بالاتر راه یافتند و در فینال بازهم در همان ورزشگاه برابر الهلال صف آرایی کردند. آن دیدار در پایان وقت‌های معمول با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تک گل استقلال را امیر هاشمی مقدم به ثمر رساند. با این حال استقلال در ضربات پنالتی سه بر دو مغلوب الهلال شد و سال 92 را با نایب قهرمانی در آسیا به پایان رساند.

سومین دیدار استقلال برابر الهلال در سال 1996 بود. سرمربی آن سال‌های استقلال شادروان ناصر حجازی بود. دیدار دو تیم که از مرحله‌ی نیمه نهایی جام باشگاه‌های استقلال برگزار می‌شد در پایان وقت‌های معمول و اضافه با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این حال در ضربات پنالتی آبی‌های عربستان با نتیجه‌ی پنج بر چهار شاگردان حجازی را مغلوب ساختند تا استقلال از گردونه‌ی مسابقات حذف شود.

چهارمین دیدار استقلال برابر الهلال عربستان در فصل 98-99 جام باشگاه‌های آسیا بود. این دیدار که از مرحله‌ی دوم رقابت‌های گروهی در دبی و در ورزشگاه القطاره برگزار می‌شد، استقلال با نتیجه ی دو بر یک موفق به شکست الهلال شد. سرمربی استقلال در آن دیدار هم شادروان حجازی بود. استقلال با گل‌های فرهاد مجیدی و سیروس دین محمدی موفق به شکست الهلال شد. استقلال در آن فصل نایب قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شد.

پنجمین رویارویی استقلال و الهلال در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فصل 2002- 2003 برگزار شد. در آن دیدارها که استقلال وحید شمسایی و رسول خطیبی را برای رقابت‌های آسیایی به خدمت درآورده بود، با وجود شایستگی از ادامه رقابت‌ها بازماند. این دیدار که از مرحله‌ی گروهی رقابت‌ها برگزار می‌شد با نتیجه‌ی سه بر دو به سود الهلال به پایان رسید. گل‌های استقلال را علی سامره و یدالله اکبری به ثمر رساندند. از نکات خاص آن رقابت‌ها گل خوردن استقلال به محض ورود شمسایی و موسوی به میدان برای استقلال بود. سرمربی آن روزهای استقلال رولند کخ آلمانی بود.

دیدار دوتیم روز چهاردهم فروردین ( چهارشنبه )، ساعت 22:10 به وقت تهران در عربستان برگزار خواهد شد

 
کاروان استقلال وارد ریاض شد

خبرگزاری فارس: کاروان استقلال وارد عربستان شد

کاروان تیم استقلال ساعت 17:35 روز دوشنبه به ریاض رسید.

اعضا تیم استقلال (بدون مجیدی و اشجاری) با استقبال مدیران باشگاه الهلال وارد فرودگاه بین المللی ریاض شدند.

باشگاه الهلال به هر یک از اعضا استقلال شاخه گل هدیه داد. 

اعضا استقلال به دلیل صادر نشدن ویزا سه ساعت در فرودگاه سرگردان شدند. 

سرانجام حدود ساعت 21 به وقت تهران،آبی پوشان توانستند با دریافت ویزا به هتل رادیسون بلو بروند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تمرین امشب لغو شد

طبق برنامه قرار بود آبی پوشان ساعت 21 دوشنبه شب ،نخستین جلسه تمرینی خود را در زمین شماره 2 مجموعه بن فیصل برگزار کنند اما به دلیل معطلی بیش از اندازه در فرودگاه ریاض،این تمرین لغو شد.

استقلالی ها بیش از 3 ساعت در فرودگاه ریاض سرگردان بودند.
آنها پس از حضور در هتل رادیسون بلو،در محوطه هتل دویدند و سپس به اتاق هایشان برگشتند.

*به دلیل شلوغی بیش از حد هتل رادیسون بلو،برخی از همراهان و اعضا باشگاه به هتل دیگری در ریاض رفتند.
در هتل رادیسون،علاوه بر اعضا تراکتورسازی تیم جوانان عربستان هم حضور دارد.

*جمعی از ایرانیان مقیم عربستان با حضور در هتل با آبی پوشان دیدار و گفت و گو کردند.

بخش عمده ای از پرسش های آنها به غیبت فرهاد مجیدی در این سفر اختصاص داشت.ایرانیان مقیم عربستان از وضعیت مجیدی ابراز نگرانی می کردند

این در حالی است که رسانه های عربستانی هم خبر مصدومیت مجیدی را منعکس کردند.

*طبق برنامه آبی پوشان روز پنجشنبه به مکه می روند و جمعه هم به تهران مراجعت خواهند کرد.

گزارش تمرین امروز

تیم استقلال یک روز پس از شکست مقابل سپاهان در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام حذفی از ساعت 17 امروز تمرینات خود را پیگیری کرد.

* علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال بعد از گذشت دقایقی از تمرین وارد کمپ استقلال شد و با حدود 50 نفر از طرفداران این تیم صحبت کرد.

* نظری جویباری قائم مقام باشگاه استقلال در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشت.

* سرمربی تیم استقلال در برنامه‌های تاکتیکی تمرین امروز حضور نداشت و به تماشای فیلم بازی تیمش مقابل سپاهان در رختکن پرداخت.

* کیانوش رحمتی به دلیل مصدومیت نتوانست با بازیکنان این تیم تمرین کند.

* مجتبی جباری و فرهاد مجیدی دو بازیکن غایب استقلال در تمرین این تیم بودند.

* در ابتدای تمرین امروز بازیکنانی که در ترکیب اصلی مقابل سپاهان به میدان رفته بودند پس از گذشت 20 دقیقه ریکاوری محل تمرین را ترک کردند.

* سیاوش اکبرپور در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور داشت اما با بازیکنان این تیم تمرین نکرد و زودتر ورزشگاه را ترک کرد.

* جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز آبی‌پوشان حدود 20 دقیقه با ستار همدانی صحبت کرد.

* مهدی رحمتی به همراه فرزند خود در تمرین امروز آبی‌پوشان حاضر بود.

* در حالی که بازیکنان استقلال در قالب دو تیم مشغول فوتبال درون تیمی بودند، حنیف عمران زاده مدافع استقلال این بازی را رها کرد و به دویدن دور زمین و تمرینات اختصاصی پرداخت. وی بعد از این موضوع دقایقی با مجید صالح صحبت کرد.

* قرار است اعضای این تیم ساعت 15 فردا با پرواز اختصاصی و از طریق ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد راهی کشور عربستان شوند.


فتح الله زاده در جمع هواداران : بازیکنان اصلی 60درصد قراردادشان را گرفته اند

خبرگزاری فارس: بازیکنان اصلی استقلال ۶۰ درصد مبلغ قراردادشان را گرفته‌اند

علی فتح‌الله‌زاده در تمرین استقلال و در جمع هواداران این تیم که نگران مشکلات مالی باشگاه و عدم پرداخت مطالبات بازیکنان بودند، گفت: چه کسی می‌گوید بازیکنان استقلال پول نگرفته‌اند؟ هر بازیکنی چنین ادعایی دارد بیاید پیش خودم و این حرف را بزند.

وی افزود: یازده بازیکن اصلی استقلال 60 درصد مبلغ قراردادشان را دریافت کرده‌اند و برخی دیگر از بازیکنان هم 40 درصد از مبلغ قراردادشان را گرفته‌اند. اگر هم بخواهید می‌توانم ریز پرداختی به بازیکنان استقلال را منتشر کنم.

وی در پاسخ به این حرف هواداران که شما بهترین مدیرعامل تاریخ باشگاه استقلال هستید و شما را قبول داریم، گفت: پس اگر من را قبول دارید بروید و تیم را تشویق کنید. استقلال نیاز به روحیه دارد. دعا کنید که مقابل الهلال عربستان موفق شویم

این مسخره بازی رو تموم کنید ...آخر فصل بازیکن ها رو از خودتون نا امید نکنید همین بازی که میرن میکنن هم انجام ندن باز مثل چند فصل قبل آخرش بشیم دوم و سوم ...دروغ که ندارن بگن.صـادقی میگـه من 20% هم نگرفتم ! مگه جز بازیکنای ثابــت نیست ؟ کــی دروغ میگه به نظر شـما ؟!

تا دیروز 40% بود حالا 60 !

 
مجیدی بازی با الهلال را از دست داد

دکتر امین نوروزی، معاون پزشکی باشگاه استقلال از مصدومیت فرهاد مجیدی از ناحیه کمر خبر داد و اعلام کرد که وی برای درمان در ایران می ماند.

نوروزی در این رابطه گفت: فرهاد مجیدی به دلیل مصدومیتی که از ناحیه کمر در بازی دیروز برابر سپاهان پیدا کرد به عربستان نمی‌رود و برای درمان باید در ایران بماند.

وی تاکید کرد: مصدومیت مجیدی در حدی است که نیاز به استراحت و چند دوره فیزیوتراپی دارد و پس از گرفتن عکس و MRI می توان گفت که او فقط در این بازی نمی تواند حضور داشته باشد یا اینکه امکان بازی او در مسابقات آینده نیز وجود ندارد.

معاون پزشکی استقلال درباره وضعیت سایر بازیکنان این تیم اظهار کرد: به جز فرهاد مجیدی سایر بازیکنان به ویژه بازیکنان ملی‌پوش به دلیل بازی‌های فرسایشی لیگ، تیم ملی و به دلیل نداشتن استراحت کافی احساس خستگی می‌کنند و این برای بازیکنان تیم استقلال مشکل ساز شده است.

نوروزی همچنین در خصوص خسرو حیدری گفت: باید بگویم که قلعه‌نویی در جهت کاهش خستگی حیدری در بازی حساسی که تیم استقلال مقابل نفت داشت بین دو نیمه وی را از زمین بیرون کشید تا استراحت کند، در حقیقت قلعه‌نویی مربی‌ای نیست که بخواهد بازیکنی را با زور آمپول به زمین بفرستد. بازیکنی که در آخر فصل بازی‌های لیگ خسته است و کاملا ذخیره انرژی خود را از دست داده چه طور می‌تواند عملکرد موفقی در بازی بعدی داشته باشد، وقتی بازیکنان خارجی 72ساعت قبل از بازی خود را به تیم ملی می رسانند چرا باید بازیکنان ما بدون انجام ریکاوری و همزمان با خستگی بازیهای لیگ راهی مسابقات برای کویت شوند.

معاون پزشکی باشگاه استقلال در پایان درباره بازی خلعتبری برابر استقلال گفت: من در مورد مصدومیت خلعتبری مشکوک هستم

خداکنه فقط همین 1 بازی رو نرســـه ... طولانی نشه

اون عکس مریوط میشه به آسیای 3 سال پیش بازی با الاهلی عربستان که گل قشنگی زد ...ایشالله خوب شه زودتر

 
کلیپ گل و ضربات پنالتی بازی استقلال و سپاهان در نیمه نهایی حذفی

تک گل استقلال توسط فرزاد حاتمیدانلود

کــلیپ ضــربات پنالتــی
دانلود ضربات پنالتی


+ این عکسها رو دیدم دلم سوخت به حالشون خسته بودن یا مصدوم مخصوصا ملی پوشا ... ایشالله همت میکنن لیگ رو میگیریم. فقط یه ذره پنالتی زدن رو از جواد یاد بگیرید ! انصافا خدای پنالتیه ...

 
حذف دردناک در ضربات پنالتی

خبرگزاری فارس: تساوی استقلال و سپاهان در پایان ۱۲۰ دقیقه/ ادامه ماراتن فوتبال در ضربات پنالتی

اولین دیدار نیمه نهایی جام حذفی از ساعت 17:05 در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 60 هزار تماشاگر بین دو تیم استقلال و سپاهان برگزار شد. بازی در طول 90 دقیقه قانونی و دو وقت اضافه 15 دقیقه ای‌ با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید. تا ماراتن فوتبال بین این دو تیم به ضربات پنالتی کشیده شود. در  ضربات پنالتی سپاهان به پیروزی رسید.

محمدرضا خلعتبری در دقیقه 42 با شوتی از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد. فرزاد خاتمی در دقیقه 64 در داخل محوطه شش قدم برای استقلال گلزنی کرد.

پنالتی‌های استقلال: مجتبی جباری، ساموئل، عباس محمدرضایی، امیرحسین صادقی(ضربه‌اش را به بیرون زد)، جواد نکونام، مهدی رحمتی(ضربه‌اش را به بیرون زد)، فرزاد حاتمی(شهاب گردان ضربه پنالتی را مهار کرد).

پنالتی‌های سپاهان: اروین بلکو، امید ابراهیمی، محمدرضا خلعتبری، احسان حاج‌صفی، احمد جمشیدیان(ضربه پنالتی را رحمتی مهار کرد)، محسن ایران‌نژاد(مهدی رحمتی ضربه پنالتی را مهار کرد)، میلان سوشاک

علیرضا فغانی داور مسابقه به آرش برهانی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام و خسرو حیدری از استقلال و محمدرضا خلعتبری و بلکو از سپاهان کارت زرد نشان داد.

فرشید طالبی مدافع سپاهان در دقیقه 25 به دلیل خطایی که روی آرش برهانی از استقلال انجام داد کارت قرمز دریافت کرد و از میدان اخراج شد.

خسرو حیدری بازیکن استقلال نیز در دقیقه 62 با دریافت کارت زرد دوم از میدان اخراج شد. استقلال بلافاصله بعد از اخراج حیدری گلزنی کرد.

دیگر دیدار نیمه نهایی بین دو تیم پرسپولیس و داماش گیلان روز 17 فروردین در رشت برگزار می‌شود.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، علی حمودی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده،( از دقیقه 92 عباس محمدرضایی)، جواد نکونام، ساموئل، مجتبی جباری، سیاوش اکبرپور ( از دقیقه 52 فرهاد مجیدی) و آرش برهانی( از دقیقه 46 فرزاد حاتمی)

* هواداران سپاهان در لحظاتی علیه امیر قلعه‌نویی شعار سر دادند که این مسئله با واکنش هواداران استقلال مواجه شد و آنها نیز علیه سپاهان شعار سر دادند.


* مهدی رحمتی از سوی هواداران استقلال به شدت تشویق شد و آنها شعار می‌دادند «تیم ملی بی سید» نمی‌خواهیم.

* حنیف عمران‌زاده پیش از شروع بازی به سمت هواداران استقلال رفت و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

* اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در ورزشگاه آزادی حضور دارد.

* با ورود خوروش و چلنگر و کرانچار هواداران استقلال علیه سپاهان شعار سر دادند.

* هواداران استقلال یک پرچم بزرگ به شکل پیراهن در دست دارند.

* هواداران استقلال امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی را به شدت تشویق کردند.

* بازیکنان استقلال کفش‌های رنگارنگی بر پا دارند مثلا جواد نکونام با استوک زرد، آرش برهانی با استوک آبی، سیاوش اکبرپور با استوک نارنجی و ... در میدان حضور دارند.

* امیر قلعه‌نویی در شروع بازی به سمت نیمکت سپاهان رفت و با سرمربی سپاهان و نیمکت‌نشینان این تیم خوش و بش کرد.

* یک توپ‌جمع‌کن فرهاد مجیدی را کنار زمین در آغوش گرفته بود و بوسید.

* خسرو حیدری، ریش اصفهانی دروازه‌بان فصل قبل سپاهان و هاشم بیک‌زاده به سمت نیمکت سپاهان رفتند.

* مهدی رحمتی و خلعتبری با یکدیگر قبل از شروع بازی خوش و بش کردند.

* مجتبی جباری کاپیتان استقلال پرتاب سکه را از محرم نویدکیا برد.

* محرم نویدکیا، امید ابراهیمی، حاج صفی و حسین پاپی به سمت امیر قلعه‌نویی رفتند.

* علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال در ورزشگاه حضور دارد و از سوی تماشاگران مورد تشویق قرار گرفت.

* علی امیری، شاهرخ بیانی، فرزاد مجیدی، امیر عرب، سید مهدی علوی، امیدوار رضایی، نظری جویباری و نجف نژاد و ستار همدانی از مسئولان استقلال و علیرضا رحیمی مدیرعامل سپاهان در جایگاه ویژه حضور دارند.

*‌پیش از آغاز مسابقه یک دقیقه سکوت و خواندن فاتحه به خاطر درگذشت عضو سابق هیئت مدیره باشگاه سپاهان اعلام شد.

* پس از اینکه محمدرضا خلعتبری گل اول سپاهان را به ثمر رساند، هواداران به شدت علیه او شعار دادند.

* بعد از گل سپاهان هواداران فرهاد مجیدی را به شدت مورد تشویق قرار دادند و خواهان حضور او در میدان شدند.

* در جریان مسابقه هر زمان هاشم بیک‌زاده صاحب توپ می‌شود، با واکنش هواداران روبرو می‌شود. در این میان تعدادی از تماشاگران به افرادی که واکنش نشان می‌دهند، معترض هستند.

* در طبقه پائین ورزشگاه بین هواداران استقلال و سپاهان یکی دو جایگاه را خالی گذاشتند تا اختلافی ایجاد نشود.

* وحید طالب‌لو، سیروس دین‌محمدی، سردار شهریاری و مهدی فنونی‌زاده در جایگاه ویژه حضور دارند.

* فرهاد مجیدی و فرزاد حاتمی مهاجمان تیم استقلال در بین نیمه برای گرم کردن بالا آمدند.

عد از درگیری خلعتبری و خسرو حیدری که منجر به اخراج بازیکن استقلال از میدان شد هواداران استقلال علیه خلعتبری بازیکن سپاهان شعارهای رکیکی سر دادند که بازیکنان استقلال از هواداران می‌خواستند چنین شعارهای ضداخلاقی در ورزشگاه سر داده نشود.

* اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی نیز از حوادث بازی یاداشت برداری می‌کرد.

* یکی از تماشاگران کنار زمین قبل از حضور ایمان موسوی در میدان از او یک بطری آب خواست که مهاجم استقلال نیز به او یک بطری آب داد.

* بعد از اخراج خسرو حیدری در دقیقه 64 استقلال بلافاصله گلزنی کرد که همین مسئله باعث شد حیدری برگردد و از پژمان منتظری بخواهد که خلعتبری را صدا کند و به او گفت این گل جواب تو بود!

* در پایان 90 دقیقه بازی سپاهان و استقلال یکی از تماشاگران استقلال با سنگی که از سوی هواداران سپاهان پرتاب شد مضروب شد. بالای ابروی این تماشاگر شکافته شد و خونریزی شدیدی داشت که این تماشاگر را به سمت اورژانس هدایت کردند


فرهاد به دلیل مصدومیت پنالتی نزد

محمد سررشته داری پس از بازی استقلال مقابل سپاهان درباره اینکه چرا فرهاد مجیدی در این بازی پنالتی نزد عنوان کرد:مجیدی در دقایق پایانی درد شدیدی از ناحیه کمر داشت و به همین دلیل به سختی و از روی تعصبش به بازی ادامه داد.

بنابراین شرایط زدن ضربه پنالتی را نداشت (بقیه هم طبق معمول گفتن پول نداریم دیگه مصاحبه هاشونو نمیذارم)

چیدمان افتضاحی بود برای زدن پنالتی ... طرز ضربه زدن رحمتی به توپ مشخص بود اینکاره نیست.بازی محلی که نیست بدی دروازبان بزنه ...

فرزادم که اصلا مشخص بود نمیتونه ... داشت میومد من گفتم خراب میکنه ! بازی با پاش خوب نیست دیگه اینو هر بچه ای میدونه

انگار 2 تا بازی باختیم ! اگه میخواستیم ببازیم توی 90 دقیقه می باختیم خیلی بهتر بود.حالا جنازه بازیکنا میرسه عربستان ...

حیـــــــف

 
استقبال پرشور از بازیکنان و بازگشت رحمتی

تیم فوتبال استقلال در فاصله 2 روز مانده به دیدار مقابل سپاهان از ساعت 17 امروز در کمپ زنده‌یاد حجازی برنامه‌های آماده‌سازی خود را پیگیری کرد. در تمرین امروز آبی‌پوشان حدود 200 تماشاگر حضور داشتند و نظاره‌گر کارهای تاکتیکی آبی‌پوشان شدند.

*مهدی رحمتی بعد از یک روز غیبت در برنامه‌های آماده‌سازی آبی‌پوشان شرکت کرد.

*بازیکنان ملی‌پوش تیم استقلال که روز گذشته به تهران رسیده بودند امروز تنها به ریکاوری پرداخته و پس از 30 دقیقه حضور در تمرین ورزشگاه را ترک کردند.

*آرزه کاماچو بازیکن بولیویایی استقلال همچنان در تمرینات این تیم غایب است. وی به دلیل حضور در اردوی تیم ملی کشورش به مرخصی رفته است.

*میرشاد ماجدی و شاهرخ بیانی به همراه مهدی فنونی‌زاده در تمرین امروز حضور داشتند ضمن اینکه علی امیری معاون اجرایی باشگاه استقلال در تمرین امروز حاضر شد و برای دقایقی با سرمربی استقلال به صحبت پرداخت.

*با توجه به تعطیلات نوروزی تعداد زیادی از طرفداران استقلال از شهرهای مختلف خود را به کمپ زنده‌یاد حجازی رساندند و با بازیکنان این تیم عکس می‌گرفتند.

*در حین برگزاری تمرین، کادر فنی تیم استقلال پیگیر نتیجه دیدار تراکتورسازی و داماش بود.

*امیر قلعه‌نویی در تمرین امروز تنها در گوشه‌ای نشسته بود و برنامه‌های تاکتیکی استقلال را از دور زیر نظر داشت.

*حسن اشجاری بازیکن شمالی استقلال که در تعطیلات دچار سانحه رانندگی شده بود امروز در تمرین شرکت نکرد. این بازیکن قطعا به دیدار مقابل سپاهان نمی‌رسد.

*بخش اول تمرین امروز دویدن دور زمین و برنامه‌های تاکتیکی بود. در ادامه بازیکنان استقلال به دو بخش تقسیم شدند و تعدادی از آنها زیر نظر حاج قاسم مربی بدنساز این تیم برنامه‌های هوازی انجام دادند و بقیه زیر نظر مجید صالح و دیگر اعضای کادر فنی به ارسال از جناحین و شوت به سمت دروازه پرداختند. فرهاد مجیدی جزو بازیکنانی بود که زودتر از سایرین محل تمرین را ترک کرد. البته بازیکنان ملی‌پوش نیز همگی این کار را انجام دادند.

*اعضای کادر فنی تیم استقلال پیگیر آخرین وضعیت تیم سپاهان و اینکه آیا خلعتبری در دیدار روز شنبه به میدان می‌رود یا خیر، سوالاتی را می‌پرسیدند.

*تیم فوتبال استقلال فردا آخرین تمرین خود را قبل از دیدار با سپاهان انجام خواهد داد


کار سختی داریم

خبرگزاری فارس: اکبرپور: کار سختی مقابل سپاهان داریم/برنده بازی مدعی قهرمانی است

سیاوش اکبرپور پس از پایان تمرین امروز استقلال در خصوص آخرین شرایط این تیم تا قبل از دیدار با سپاهان اظهار داشت: شرایط تیم ما به گونه‌ای است که به هر سه جام فکر می‌کنیم. بازی با سپاهان سخت و حساس است و ما کار بسیار مشکلی مقابل حریفمان داریم. امیدوارم با حمایت تماشاگرانمان بتوانیم نتیجه خوبی مقابل سپاهان بگیریم.

وی افزود: در جام حذفی کار برای جام گرفتن راحت‌تر است چون در صورتی که به پیروزی برسیم می‌توانیم جزو مدعیان اصلی قهرمانی باشیم. البته سپاهان از تیم‌های خوب ایران محسوب می‌شود و سند این موضوع اینجاست که آنها در جدول رده‌بندی لیگ برتر امتیازات قابل توجهی را کسب کردند و در فاصله یک امتیازی ما قرار دارند.

وی در خصوص دیدار مقابل الهلال عربستان گفت: ما به خانه خدا می‌رویم و امیدوارم خدا کمک کند که دست پر از آنجا برگردیم اگر بتوانیم این تیم را در عربستان شکست دهیم کارمان راحت‌تر خواهد شد


فروردین سخت ترین ماه فوتبالی استقلال است

خبرگزاری فارس: صادقی: فروردین سخت‌ترین ماه فوتبالی استقلال است/الهلال حریف آسانی است

امیرحسین صادقی مدافع تیم استقلال پس از پایان تمرین امروز این تیم اظهار داشت: اعتقاد دارم این ماه سخت‌ترین ماه فوتبالی ما خواهد بود و امیدوارم در هر سه جام عملکردی موفق داشته باشیم. ما در لیگ جام حذفی و آسیا باید بازی کنیم و از همین رو امیدوار هستم در هر سه جام به موفقیت برسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نگاه شما به جام حذفی است یا لیگ برتر گفت: تمام بازی‌های سه جامی که در آن حضور داریم حکم فینال را برایمان دارد. لیگ قهرمانان آسیا سخت‌تر شده و امیدواریم که رقبای ما دچار اشتباه شوند و ما نیز بدون اشتباه به هدفمان برسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به موفقیت استقلال در بازی با الهلال امیدوار است یا خیر، گفت: در عربستان به خانه خدا می‌رویم و به فکر ارائه یک بازی خوب هستیم. من امیدوارم نتیجه خوبی در آنجا بگیریم چون بازیکنان ما تجربه حضور در بازی‌های آسیایی را دارند و تصور می‌کنم بازی آسانی را در مقابل نماینده عربستان در پیش داریم.

تمرین امروز / غیبت رحمتی و حضور اشجاری با پای مصدوم

خبرگزاری فارس: رحمتی غایب تمرین/اشجاری با پای مصدوم بازگشت

تیم فوتبال استقلال عصر امروز از ساعت 17 با حضور در کمپ مرحوم ناصر حجازی یک جلسه تمرین برگزار کرد.

*حدود 150 هوادار در این تمرین حضور داشتند.

*حدود 20 نونهال قبل از تمرین با حضور در کمپ ناصر حجازی با بازیکنان محبوب خود عکس یادگاری می‌گرفتند.

*علی امیری معاون باشگاه استقلال مهمان تمرین امروز استقلال بود و با بازیکنان این تیم و مربیان گفت‌وگوی صمیمی انجام داد.

*قبل از شروع تمرین بابازاده، اکبرپور و حنیف عمران‌زاده با یکدیگر به صحبت پرداختند.

*مجیدی، صالح و همدانی دقایقی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

*هواداران قبل از شروع تمرین به سکوها انتقال داده شدند و با این وجود باز هم تعدادی تماشاگران با حضور در پشت فنس‌ها تمرین را نظاره کردند.

*امیر قلعه‌نویی هنگام ورود به زمین از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت.

*مهدی رحمتی دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز غایب بود.

*رحمتی با هماهنگی کادر فنی در این تمرین شرکت نکرد.

*حسن اشجاری که چند روز پیش دچار سانحه رانندگی شده بود پس از 3 روز غیبت با لباس شخصی و در حالیکه از ناحیه پا دچار مصدومیت بود در محل تمرین حاضر شد. اشجاری با اعضای کادر فنی و بازیکنان گفت‌وگو کرد و در مورد شرایطش به امیر قلعه‌نویی و دکتر استقلال توضیحاتی را ارائه کرد.

طبق گفته پزشک استقلال اشجاری باید تمرینات فیزیوتراپی را انجام دهد تا پس از انجام معاینات وضعیت او برای ادامه بازی‌ها مشخص شود.

*ملی‌پوشان استقلال پس از بازگشت به ایران با نظر کادر فنی امروز استراحت کردند.

*آرزه که در اردوی تیم ملی بولیوی به سر می‌برد همچنان در تمرین استقلال غایب است.

*یکی از هواداران قاب عکسی از فرهاد مجیدی به تمرین آورده بود که آن را به او هدیه داد.

*حسن جوهرچی بازیگر سریا‌ل‌های تلویزیونی در تمرین امروز استقلال حضور یافت و با بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم گفت‌وگو کرد.

*شاهرخ بیانی، منصور پورحیدری و مهدی فنونی‌زاده در تمرین امروز استقلال حضور داشتند.

*منصور پورحیدری به قرار داشتن نیمکت کنار زمین اعتراض داشت و به مسئولان اعلام کرد نیمکتها را بردارند و همه باید تمرین را از سوی سکوها نظاره کنند.

*تمرین استقلال ساعت 17 بصورت رسمی با صحبت‌های کوتاه قلعه‌نویی آغاز شد.

*گرم‌کردن، پاس‌کاری‌های کوتاه، فوتبال درون‌تیمی بدون دروازه برای بالابردن قدرت حفظ توپ و زدن شوت به سمت دروازه مراحل تمرین استقلال را تشکیل می‌داد.

*تعدادی از بازیکنان استقلال ساعت 18 کارشان در تمرین به پایان رسید. در این بین ایمان موسوی و هاشم بیک‌زاده پس از پایان کارشان به سرعت تمرین را ترک کردند.

*میرشاد ماجدی با تاخیری 30 دقیقه‌ای در محل تمرین استقلال حاضر شد.

*فردی که در درگیری روز گذشته تمرین استقلال مضروب شده بود با سر بانداژ شده امروز در محل تمرین حضور پیدا کرد.

*تمرین تیم فوتبال استقلال ساعت 18:20 به پایان رسید و بازیکنان به کار خود پایان دادند.

*در پایان تمرین امیر قلعه‌نویی گفت‌وگویی صمیمی با حسن جوهرچی داشت.

*کادر فنی استقلال در پایان تمرین مشغول تنیس فوتبال شدند.

*هواداران استقلال از فرهاد مجیدی با زدن گل در دیدار مقابل سپاهان درخواست عیدی می‌کردند.

*در پایان علی امیری و میرشاد ماجدی دقایقی با یکدیگر به گفت‌وگو پرداختند

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پیشکسوت استقلال در سوگ مادر

نصرالله عبداللهی مربی و بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال در غم از دست دادن مادرش در سوگ نشست.

مراسم تششیع جنازه و ختم مادر این پیشکسوت ورزشی امروز برگزار می‌شود.

 
تمرین امروز / بازگشت مجیدی و حاتمی

تیم فوتبال استقلال عصر امروز از ساعت 17:30 دقیقه با حضور در کمپ ناصر حجازی کی جلسه تمرین کرد.

*بازیکنان از ساعت 17 وارد کمپ شدند که با استقبال هواداران همراه بود.

*حدود 100 هوادار درتمرین امروز استقلال حاضر شدند و با بازیکنان محبوب خود عکس یادگاری می‌گرفتند.

*فرهاد مجیدی بیشتر از سایر بازیکنان با درخواست عکس و امضای هواداران روبرو می‌شد.

*بازیکنان قبل از شروع رسمی تمرین، مشغول تنیس فوتبال بودند.

*فرهاد مجیدی و فرزاد حاتمی پس از دو روز غیبت در تمرین امروز استقلال حاضر شدند. مجیدی به محض ورود به کمپ، به رختکن مربیان رفت و با کادر فنی به صحبت پرداخت.

*چند کودک و نوجوان با هماهنگی مسئولان کنار زمین رفتند و با فرهاد مجیدی عکس یادگاری انداختند.

*تمرین ساعت 17:30 دقیقه با صحبت‌های مجید صالح آغاز شد و امیر قلعه‌نویی پس از 10 دقیقه به زمین تمرین آمد.

*ابوالفضل بختیاری، مداح اهل بیت مهمان ویژه تمرین امروز استقلال بود. بازیکنانی چون امیرحسین صادقی، سیاوش اکبرپور و سید مهدی رحمتی با دیدن بختیاری به سمت او رفتند و با یکدیگر عکس انداختند.

*بهزاد محمدی، بازیگر تئاتر درتمرین امروز استقلال حضور داشت.

*حسن اشجاری و ملی‌پوشان استقلال غایبان تمرین امروز بودند.

*ساموئل به صورت اختصاصی با مربی بدنساز تمرین می‌کرد.

*پاسکاری‌های کوتاه و بلند، ارسال از جناحین و زدن ضربه سمت دروازه مراحل تمرین استقلال را تشکیل می‌داد. 30 دقیقه پایانی تمرین امروز به انجام فوتبال در دو گروه اختصاص داشت که در این تمرین ستار همدانی همراه بازیکنان فوتبال بازی کرد.

*امیر قلعه‌نویی نظارتی ویژه به تمرین امروز استقلالی‌ها داشت.

*هنگام بازی فوتبال سید مهدی رحمتی در کنار بابازاده مربی دروازه‌بانان این تیم مشغول تمرینات اختصاصی بود.

*هواداران حاضر در تمرین امروز، در سکوت کامل فقط نظاره‌گر تمرین بودند.

*تمرین ساعت 19:55 دقیقه به پایان رسید و بازیکنان پس از نرم دویدن و سرد کردن بدن‌های خود به کارشان پایان دادند.

*شاهرخ بیانی، ‌منصور پورحیدری و مهدی فنونی‌زاده نیز تمرین امروز را از نزدیک تماشا کردند.

*فرزندان بختیاری که همراه او در تمرین حاضر شده بودند با اکثر بازیکنان استقلال عکس یادگاری گرفتند


2 بازی سخت داریم / کاملا آماده هستم

خبرگزاری فارس: دو بازی سخت در پیش داریم/ کاملاً‌ آماده هستم

حنیف عمران‌زاده در حاشیه تمرین امروز استقلال درمورد بازگشتش به تمرینات گفت: مدتی از حضور در تمرینات محروم بودم. اکنون بازگشتم و کاملاً آماده هستم. کارم را با قدرت دنبال می‌کنم و تمام تلاشم را برای موفقیت استقلال انجام می‌دهم.

وی افزود: دو بازی سخت مقابل سپاهان و الهلال عربستان در پیش داریم. باید تمام تلاشمان را انجام دهیم که در این دیدارها به پیروزی برسیم. تیممان شرایط خوبی دارد و امیدوارم بتوانیم در این مسابقات نتایج خوبی به دست بیاوریم.


مطمئن باشید سپاهان را می بریم

خبرگزاری فارس: اکبرپور: مطمئن باشید سپاهان را می‌بریم

سیاوش اکبرپور در مورد دیدار مقابل سپاهان گفت: بازی سختی است. سپاهان تیم قدرتمندی است اما هدف‌مان رسیدن به فینال جام حذفی است و باید تلاش کنیم تا در این راه به موفقیت برسیم. در مرحله نیمه‌نهایی بازی حساس و مهمی را پیش رو داریم و با توجه به امتیاز میزبانی حتما باید پیروز شویم.

وی در مورد شرایط آمادگی استقلال عنوان کرد: چند روز است تمرینات‌مان را آغاز کردیم و تقریبا هشتاد درصد آماده هستیم. در این دیدار با تمام توان به میدان می‌رویم و مطمئن باشید به پیروزی خواهیم رسید


بازی در آزادی نکته مثبت ماست

خبرگزاری فارس: برهانی: بازی در آزادی نکته مثبت ماست

آرش برهانی در مورد شرایط استقلال گفت: 2 روز است که تمرینات‌مان را آغاز کردیم و خودمان را برای دیدار روز شنبه مقابل سپاهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی آماده می‌کنیم. شرایط خوبی داریم و آماده این مسابقه هستیم.

وی افزود: بازی بسیار سختی است و پیروزی در آن اهمیت زیادی دارد. در دیدارهای حذفی کوچکترین اشتباه غیر قابل جبران است. نکته مثبت این بازی برای ما میزبانی در ورزشگاه آزادی است و امیدوارم هواداران در این مسابقه به خوبی ما را مورد حمایت قرار دهند تا با کمک آنها بتوانیم به فینال جام حذفی راه پیدا کنیم


اظهار نظر شاهرح بیانی و فنونی زاده درباره بازی با سپاهان

خبرگزاری فارس: شاهرخ بیانی: فشردگی بازی‌ها کار را سخت کرده است

شاهرخ بیانی در مورد شرایط تیم فوتبال استقلال گفت: تیم شرایط خوبی دارد، تمرینات را از 4 فروردین شروع کردیم و بازیکنان هر روز بدون هیچ مشکل و ناراحتی کار خود را انجام می‌دهند. کاملا آماده دیدار مقابل سپاهان هستیم.

وی در مورد دیدار مقابل سپاهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی عنوان کرد: بازی بسیار سختی در پیش داریم، فشردگی بازی‌ها کار را برای ما سخت کرده است، هر 4 روز یک بار بازی داریم، روز 10 فروردین به مصاف سپاهان می‌رویم و پس از آن باید به عربستان سفر کنیم تا در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برویم. در بازگشت باید به مصاف تیم گهر دورود برویم. تمامی این فشردگی بازی‌ها در حالی است که تعدادی از بازیکنان ما در اردوی تیم ملی حضور دارند و این کار را سخت تر می‌کند.

بیانی خاطرنشان کرد: در این شرایط باید بازیکنان را از لحاظ بدنی آماده نگه داشت به همین خاطر کادر فنی چند روز به تیم استراحت دادند و در شروع مجدد تمرینات‌مان را با قدرت ادامه می‌دهیم.

مهدی فنونی‌زاده دیگر پیشکسوت آبی‌پوشان نیز در مورد دیدار استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی مقابل سپاهان گفت: استقلال از نظر روحی شرایط خوبی دارد و تیم ما تقریبا 95 درصد آماده مسابقه مقابل سپاهان است.

پیشکسوت استقلال در مورد شناخت قلعه‌نویی از سپاهان گفت: با توجه به حضور 2 ساله قلعه‌نویی در سپاهان او شناخت خوبی از این تیم دارد و می‌داند نقاط ضعف کجا است و می‌تواند به خوبی از این ناحیه به آنها ضربه بزند. سپاهان تیم قدرتمندی است اما استقلال با انگیزه بالای خود می‌تواند آنها را شکست دهد


تیم مان 2 قسمت شده است

خبرگزاری فارس: ماجدی: از لحاظ تاکتیکی به بلوغ کامل رسیده‌ایم

میرشاد ماجدی در مورد شرایط استقلال گفت: تیم ما به دو قسمت تقسیم شده، یک قسمت در تهران تمرین می‌کنند و قسمت دیگر در اردوی تیم ملی حضور دارند. کارمان را از روز 4 فروردین ماه آغاز کردیم و مجیدی و حاتمی با مجوز کادر فنی طی دو روز گذشته در تمرینات حاضر نشدند. خودمان را برای دیدار مقابل سپاهان آماده می‌کنیم تا در آن مسابقه بتوانیم به پیروزی برسیم.

وی افزود: دیدار مقابل سپاهان بسیار حساس است، برنده این مسابقه به فینال جام حذفی راه پیدا می‌کند، با توجه به تعطیلی که به تیم داده بودیم بازیکنان آمادگی خوبی پیدا کردند و کاملا سرحال هستند.

سرپرست استقلال در مورد میزبانی تیمش مقابل سپاهان عنوان کرد: بازی جام حذفی میزبانی ندارد و هر تیمی که آمادگی بیشتری داشته باشد می‌تواند در این مسابقه نتیجه بگیرد. البته حمایت هواداران ما می‌تواند به ما کمک زیادی کند، استقلال اکنون شرایط خوبی دارد و تیم از لحاظ تاکتیکی به بلوغ کامل رسیده است، دیگر باید منتظر سررسیدن مسابقات باشیم تا بتوانیم نتیجه تلاش‌های‌مان را بگیریم.

گزارش تمرین / حنیف بخشیده شد؛ ساموئل برگشت

مهدی رحمتی در تمرین امروز استقلال به عنوان مهاجم در بازی درون تیمی شرکت کرد و موفق به گلزنی شد.

خبرگزاری فارس: گلزنی مهدی رحمتی و غیبت موجه مجیدی و حاتمی/ساموئل بازگشت

تیم فوتبال استقلال از ساعت 17 با حضور در کمپ مرحوم ناصرحجازی یک جلسه تمرین کرد.

*بازیکنان استقلال از ساعت 16:30 وارد زمین شدند و به انجام تنیس فوتبال و پاس‌کاری‌های کوتاه مشغول شدند.

*قبل از شروع تمرین میرشاد ماجدی و مهدی رحمتی با یکدیگر به صحبت پرداختند.

*حنیف عمران‌زاده که بعد از دیدار مقابل العین به دلیل مسائل انضباطی از تمرینات کنار گذاشته شده بود بخشیده شد تا امروز بار دیگر در کنار هم‌تیمی‌هایش کار خود را دنبال کند.

*دکتر نوروزی و مجید صالح دقایقی با یکدیگر به گفت‌وگو پرداختند.

*جواد نکونام،‌ مجتبی جباری،‌ خسرو حیدری و پژمان منتظری ملی‌پوشان استقلال به دلیل حضور در اردوی تیم ملی در تمرین امروز غایب بودند.

*ساموئل که قرار بود روز گذشته در تمرین استقلال حاضر شود با یک روز غیبت از امروز کار خود را آغاز کرد.

*فرهاد مجیدی و فرزاد حاتمی به گفته سرپرست استقلال با هماهنگی در تمرین امروز غایب بودند. همچنین حسن اشجاری و آرزه دو غایب دیگر تمرین استقلال را تشکیل دادند.

*حدود 100 هوادار از تمرین امروز استقلال دیدن کردند.

*شاهرخ بیانی، مهدی فنونی‌زاده و منصور پورحیدری از حاضران در تمرین استقلال بودند.

*فنونی‌زاده با اعضای کادر فنی استقلال احوال‌پرسی کرد و سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند.

*50 دقیقه ابتدایی تمرین استقلال به انجام کارهای بدنی اختصاص داشت و بازیکنان تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشتند.

*کادر فنی استقلال در هنگام انجام کارهای بدنی بازیکنان با یکدیگر تنیس فوتبال بازی کردند که این اقدام فضای مفرحی را در تمرین ایجاد کرده بود.

*شاهرخ بیانی با لباس شخصی در تمرین حاضر شده بود که با درخواست کادر فنی استقلال لباس خود را تعویض کرد تا در کنار آنها مشغول تنیس فوتبال شود.

*بازیکنان استقلال در بخش پایانی تمرین فوتبال درون‌تیمی بازی کردند. در این تمرین مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال در نقش بازیکن حاضر و موفق به گل‌زنی شد.

* بازیکنان در ساعت 18:30 پس از سرد کردن بدنهایشان به کار خود پایان دادند.

 
برنامه تمرینی استقلال تا بازی با سپاهان اعلام شد

کادر فنی استقلال برنامه تمرینی این تیم تا بازی با سپاهان در جام حذفی را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: برنامه تمرینی استقلال تا بازی با سپاهان اعلام شد

تمرین آبی پوشان طبق برنامه روزهای دوشنبه و سه شنبه در 2 نوبت صبح و عصر خواهد بود؛ به طوری که صبح‌ها از ساعت 10:30 در زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب و عصرها از ساعت 17 در کمپ مرحوم حجازی برگزار خواهد شد.

از روز چهارشنبه تا 10 فروردین که زمان بازی 2 تیم خواهد بود نیز تمرین این تیم یک نوبت و از ساعت 17 در کمپ مرحوم حجازی برگزار می‌شود.


استقلال با ۱۳ بازیکن در سال ۹۲ استارت زد/ حضور موسوی در تمرین با وساطت

نخستین تمرین تیم فوتبال استقلال در سال ۹۲ با حضور ۱۳ بازیکن آغاز شد.

خبرگزاری فارس: استقلال با ۱۳ بازیکن در سال ۹۲ استارت زد/ حضور موسوی در تمرین با وساطت

در این تمرین که از ساعت 17 آغاز شد 13 بازیکن غایب بودند. پژمان منتظری، مجتبی جباری، خسرو حیدری و جواد نکونام به دلیل حضور در اردوی تیم ملی، حسن اشجاری به دلیل تصادف در بندر انزلی، کیانوش رحمتی، عباس محمدرضایی، فرهاد مجیدی، فرزاد حاتمی و امیرحسین صادقی هم به دلایل نامعلوم غایب بودند.

* ۲ بازیکن خارجی این تیم در مرخصی به سر می‌برند.

* پیش از آغاز تمرین هنگامی که بازیکنان قصد گرم کردن داشتند، قلعه‌نویی اجازه تمرین به سیدایمان موسوی، مهاجم این تیم نداد و او به رختکن رفت، اما پس از چند دقیقه بازگشت و با ستار همدانی صحبت‌هایی را انجام داد.

مربیان استقلال نیز با قلعه نویی صحبت کردند که به وی اجازه حضور بدهد و همین اتفاق نیز افتاد و موسوی با سایر بازیکنان تمرین کرد.

ماجرا از این قرار بود که موسوی پس از بازی استقلال و نفت علیه کادر فنی صحبت‌هایی کرده بود. او گفته بود من شرایط خوبی دارم و اگر مردم بدانند به چه دلیل بازی نمی‌کنم، آقایان رسوا خواهند شد.

*کادر فنی استقلال پیش از آغاز تمرین سراغ حسن اشجاری را می‌گرفتند.

* بازیکنان ابتدا به گرم کردن پرداختند و پس از آن در چند آیتم به بازی آقا وسط پرداختند.

*حدود 80 تماشاگر با وجود تعطیلات سال نو تمرین را نظاره گر بودند.

*زمان تمرین امروز با ساعت بازی این تیم مقابل سپاهان همزمان بود.

*محمدهوتن قلعه نویی پسر سرمربی استقلال هم در تمرین حضور داشت.

* آرش برهانی و میثم بائو زیر نظر دکتر حاج‌قاسم، مربی بدنساز این تیم تمرین کردند.

*قلعه نویی برای دقایقی با دکتر ستوده یکی از اعضای کادر پزشکی و کریم بوستانی و مجید صالح مربیان استقلال صحبت کرد.

* پورحیدری و شاهرخ بیانی با حضور در کمپ تمرین را از نزدیک تماشا کردند.

*بازیکنان پیش از آغاز تمرین با یکدیگر خوش و بش کردند و سال نو را به هم تبریک گفتند.

* تماشاگران حاضر در تمرین امیر قلعه نویی را تشویق کردند و با بازیکنان هم عکس یادگاری گرفتند. آنها همچنین سراغ فرهاد مجیدی را می‌گرفتند.

*امیر قلعه نویی به هنگام مشاهده هوادار خردسالی که معلول بود به سمت وی رفت و او را در آغوش گرفت.

* سیدمهدی رحمتی، دروازه‌بان این تیم نیز در ابتدای تمرین با سایر بازیکنان به بازی آقا وسط پرداخت.

* در مرحله آخر تمرین بازیکنان در 2 گروه به بازی فوتبال پرداختند که رحمتی به عنوان مهاجم ظاهر شد.عمران‌زاده در آستانه بازگشت به استقلال

مدافع استقلال پس از صحبت با مسئولان این تیم در آستانه بازگشت به تمرینات قرار دارد.

خبرگزاری فارس: عمران‌زاده در آستانه بازگشت به استقلال/ساموئل فردا و کاماچو چهارشنبه می‌آید

حنیف عمران زاده که به دلیل سرپیچی از دستور امیر قلعه نویی در دیدار با العین از حضور در تمرینات این تیم محروم شده بود، پس از صحبت با مسئولان این تیم ظرف روزهای آینده به تمرینات آبی پوشان باز می‌گردد.

میرشاد ماجدی، سرپرست استقلال در این زمینه به فارس گفت: صحبت کوتاهی با عمران زاده داشتیم که مشکل وی تا حدودی برطرف شده است و اگر مسئله‌ای وجود نداشته باشد طی روزهای آینده در تمرینات حضور پیدا می‌کند.


ساموئل فردا و کاماچو چهارشنبه می‌آید

http://upload7.ir/images/50248472109087833296.jpg

جی لوید ساموئل که در مرخصی به سر می‌برد باید فردا خود را به مسئولان تیم معرفی و در تمرینات حضور پیدا کند.

آرزه کاماچو، بازیکن بولیویایی این تیم هم که برای حضور در اردو تیم ملی کشورش رفته بود، قرار است چهارشنبه به ایران بیاید.

ماجدی در این زمینه گفت: او برای دیدار بولیوی با کلمبیا و آرژانتین در مقدماتی جام جهانی به اردوی تیم ملی کشورش پیوسته بود و چهارشنبه باید خود را به کادر فنی معرفی کند.

بولیوی در دیدار مقابل کلمبیا بازنده شد و هنوز با آرژانتین بازی نکرده است.